• Головна
  • У полтавських школах і садках все ще збирають гроші? Чи ви самі даєте?
10:55, 25 жовтня 2018 р.
Надійне джерело

У полтавських школах і садках все ще збирають гроші? Чи ви самі даєте?

У полтавських школах і садках все ще збирають гроші? Чи ви самі даєте?

Гроші в школах більше не беруть!

Нагадаємо вам, шановні читачі, що під час сесії 19-го жовтня депутати Полтавської міської ради заборонили адміністраціям шкіл та дитячих садків збирати гроші із батьків. По суті, збирати їх і раніше було не можна. А тепер не можна зовсім. Тобто, ви зрозуміли? Ні на ремонти, ні на зошити, ні на нову шафку у клас. Депутати аргументують це тим, що кошти на усі ці потреби у достатній кількості виділяють із міського бюджету. Тому батькам не потрібно дофінансовувати заклади освіти.

Батьки збирають кошти самостійно?

Втім, незважаючи на заборону, ми припускаємо, що кошти у закладах продовжать збирати. І, скоріш за все, вимагатимуть у вас їх не через адміністрації школи чи дирекції дитсадка. Ні, місцем акумулювання необхідних фінансів традиційно будуть батьківські комітети. Які, нерідко, самі пропонують батькам: «А давайте зберемося на оце?», «А давайте скинемося і відремонтуємо отут?». Звісно, якщо у вас багато зайвих грошей, то це не проблема – оплатити ремонт класу, придбати якісь нові меблі чи кожну чверть скидатися на зошити/підручники/лабораторні. Але якщо у вас, може таке трапитися, грошей не так багато, то ви не зможете оплачувати усе, що з вас вимагають. У такому випадку ви могли б поскаржитись на таке вимагання, але, як і більшість полтавців (і українців загалом) говорите: «А що це дасть?!»

Ви можете поскаржитись - і зекономити свої гроші

Так от – ми пропонуємо вам все ж таки скаржитись у подібних випадках. Не у відділ освіти, не у міністерство. Напишіть нам. Можна на поштову скриньку редакції – redactor.0532@ukr.net.І запевняємо, що це обов’язково дасть результат. Якщо у вас у школі/садочку вимагають гроші на потреби, які не профінансовані у бюджеті, то ми повідомимо про це депутатів відповідної освітньої комісії та міськради загалом. І їм доведеться відповідати за свої слова і рішення. І виділяти додаткові кошти із бюджету. На ваш заклад чи на всі заклади міста. Користь подвійна: депутати стають відповідальними політиками і дотримують даних обіцянок, а ви – економите свої гроші.

Звичайно, ми не до кінця віримо в успішність цієї пропозиції. Адже щоб добитися змін вам потрібно не просто обурюватись на кухні чи у розмовах із друзями, а щось зробити. Хоча б написати – «у мене вимагають 300/400/500 гривень, а у мене їх немає, я не знаю – куди вони підуть і чи повинен я їх взагалі здавати

Зрештою, ми просто закріпимо це тут. Можливість у вас є, шановні читачі. Хоча, скоріш за все, побори у школах вже у минулому? І скаржитись просто немає на що. Так, батьки?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#школа #садок #побори #гроші #збори #батьки
Оголошення
live comments feed...