• Головна
  • Чи потрібні правники в селах Полтавщини?
15:05, 24 жовтня 2018 р.
Надійне джерело

Чи потрібні правники в селах Полтавщини?

Чи потрібні правники в селах Полтавщини?

Нещодавно Міністерство юстиції України ініціювало#законопроект_9140, який на разі перебуває на розгляді у Верховній Раді України, та передбачає запровадження інституту уповноважених осіб Мін’юсту.

На питання, які найчастіше задають громадяни з приводу цих новацій, відповідає Олег Тимченко, начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області 

1.Чи дійсно необхідно запроваджувати інститут уповноважених осіб Мін’юсту?

Наскільки цей інститут потрібен показує реальна картина охоплення нотаріальним обслуговуванням населення області. Загалом на Полтавщині працює 37 нотаріальних контор, але 9 з них працює у режимі заміщення. Тобто нотаріус приїздить туди лише раз на тиждень. Це викликає незручності для громадян та створення черг. Людям по кілька разів доводиться брати довідки у БТІ, адже вони дійсні лише 3 місяці.

2.Чи не сприятимуть ці особи розвитку рейдерських захоплень?

Ні! Законопроект не може відкривати можливості для рейдерських захоплень, оскільки рейдерство не відбувається при оформленні спадщини селян в сільській місцевості. А оформлення договорів купівлі-продажу та корпоративних прав НЕ ВКЛЮЧЕНО до їхнього функціоналу.

Надаватимуть послуги уповноважені особи Мін`юсту у визначеній місцевості громадянам, які проживають у селах, селищах, селищах міського типу та містах районного значення,доступ яких до сервісів юстиції обмежений.

А спектр послуг є вичерпним: оформлення права спадщини, оформлення договорів довічного утримання, заповітів, видача свідоцтва про народження і смерть, засвідчення правильності копій документів, посвідчення довіреностей, видача дублікатів нотаріальних документів

3.Хто матиме право стати уповноваженою особою?

Стати уповноваженою особою Мін`юсту зможе не кожен працівник Головного територіального управління. До них висуваються певні вимоги:

-вища юридична освіта;

-стаж роботи в органах юстиції на посадах, пов`язаних з нотаріатом, державною реєстрацією або консультантом державної нотаріальної контори не менше трьох років;

-стажування в органахнотаріату та державної реєстрації не менше 3 місяців.

4.Якщо цей законопроект такий необхідний, чому він зустрів опір, особливо серед нотаріальної спільноти?

Варто наголосити, що мова не йде про створення так званого «удаваного нотаріату», оскільки уповноважені особи покликані не конкурувати з нотаріусами, забираючи їхній «хліб», а призначені винятково для усунення проблем в забезпеченні сільського населення елементарними нотаріальними послугами, які утворилися за роки, і, до речі, які не змогли вирішити самі нотаріуси. Адже якби вакансії в держнотконторах не пустували роками, сьогодні шукати додаткові системні рішення і запроваджувати посади уповноважених осіб просто не було б потреби.

Зрештою, всім варто усвідомити, що інтереси будь-якої професійної спільноти не можуть бути пріоритетними над законними правами мільйонів громадян. А саме ці права покликана системно захищати уповноважена особа органу юстиції.

Крім того, хочу зауважити, що уповноважена особа Мін’юсту надаватиме селянам можливість оформити документи дарування у власному селі. Але, як тільки там, за ініціативи місцевої влади, запрацюють сільські нотаріуси, чи приїдуть працювати приватні, діяльність наших уповноважених осіб одразу припиниться.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#юристи #право #юстиція #правники #нотаріуси #законопроект 9140 #уповноважені особи мін'юсту

Коментарі

Оголошення
live comments feed...