• Головна
  • Полтавці віддають мішки грошей у вигляді податків? А куди вони йдуть?
16:55, 22 жовтня 2018 р.
Надійне джерело

Полтавці віддають мішки грошей у вигляді податків? А куди вони йдуть?

Полтавці віддають мішки грошей у вигляді податків? А куди вони йдуть?

21-го жовтня до Полтави приїздять голова правління «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін та експерт «Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна» Микола Малуха. Розповідають про проект “Ціна держави”, у якому вони об’їжджають 15 великих міст України і розповідають місцевим жителям – скільки та куди держава витрачає їх податків.

Полтавець у рік заробляє близько 60 тисяч. І стільки ж сплачує державі

Спілкуючись із представниками полтавських ЗМІ, Микола Малуха озвучує цифри, які сплачує у виглядів податків середньостатистичний полтавець. Отже, заробляючи у рік у середньому 61 тисячу гривень, платник податків іще стільки ж – близько 60 тисяч – платить державі!

Ще експерт розповідає про те, що 47 відсотків жителів області вірять у те, що держава надає своїм громадянам послуги безоплатно. Насправді, за словами експертів, кожна отримана послуга оплачується із податків самих українців. Приміром, із сплачених полтавцем 60-ти тисяч податків: 26,5 тисяч використають на утримання пенсіонерів, 6,5 тисяч підуть на оплату освіти, 3,5 тисячі – на медицину. Усі решта пунктів – соціальний захист, утримання правоохоронних органів, збройних сил, чиновницького апарату – оплачуються також із податків жителів країни.

-73 відсотки бюджету країни – це кошти, сплачені платниками податків. Більшість людей про це не мають уявлення. Для того ми і проводимо подібні просвітницькі акції, щоб житель кожного регіону знав, якою є «Ціна держави» особисто для нього, - говорить Микола Малуха.

У мережі створили сайт «Ціна держави» - cost.ua. Кожен українець може ввести туди дані про свою заробітну платню та дізнатися – скільки податків він сплатить державі за рік.

«Крадуть не державні кошти, крадуть ваші!»

Що дає цей проект і яка його мета? Про це говорив Віталій Шабунін.

Найважливішим, за його словами, є пояснення громадянам тези про те, що немає ніяких міфічних «державних» грошей. Що кошти, які розподіляють чиновники, це не подачка десь «згори», це гроші самих людей, які вони сплатили державі. Розуміння цього змінить і ставлення громадян до корупції. Адже одна справа думати, що чиновник краде у держави чиїсь кошти, а зовсім інша – розуміти, що крадуть (або неефективно витрачають) твої зароблені гроші. У розвинутих країнах Європи, у США при відкритті відремонтованих об’єктів також є традиція розрізання стрічок. Але при цьому дякують не чиновнику, не меру, не голові адміністрації, а платникам податків, за кошти яких це вдалося зробити. Так само, збільшення виплат, які обіцяють політики, не можуть взятися «з повітря», їх можуть взяти лише із наших податків.

-Якщо хтось із кандидатів обіцяє удвічі збільшити пенсії, то ви повинні розуміти, що якщо сьогодні ви платите 26,5 тисяч на утримання пенсіонерів, то завтра вам доведеться заплатити іще стільки ж за подвійне підвищення!

Так само, пояснює Віталій Шабунін, коли ви обираєте депутата Верховної Ради, то ви даєте йому право розпоряджатися вашими податками, сплаченими за ті 5 років, які він перебуватиму у парламенті. Експерт запропонував навіть уявити, що під час виборів ви добровільно віддаєте кандидату сумку із 300 тисячами гривень (60 тисячх5 років). І це одразу підвищує ваші вимоги до обраного депутата. Адже він у раді розпоряджається не чиїмись, а цілком конкретними – вашими грошима.

Полтавців зацікавили не податки, а мішки із грошима

Аби розповісти правду про податки дізналися якнайбільше жителів міста Полтава, експерти організували наочну акцію. Провели її біля виходу із «Златоміста» на вулицю Соборності. Щоб привернути увагу полтавців, біля виходу із переходу поклали мішок із грошима, на якому було вказано – скільки податків жителі Полтави сплачують до державного бюджету. Якщо буклети із поясненням структури і величини податків містяни брали не надто охоче, то мішком із грошима цікавилися всі.

І доки полтавці питали – справжні чи ні гроші у мішку – експерти розповідали їм про те, куди у державі йдуть реальні гроші.

Нагадуємо і ми своїм читачам – у державі немає чужих коштів. Усе, що витрачається із бюджету – це ваші із нами податки. Тому ми, як їх платники, маємо контролювати тих, хто їх витрачає. І, у разі потреби, вимагати звіту про витрачені кошти чи раціональність їх вкладення.

Нагадаємо, раніше ми детально розповіли - куди підуть ваші податки у бюджеті-2019.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бюджет #податки #шабунін #експерти #Полтава #гроші
Оголошення
live comments feed...