• Головна
  • «Рукописи не горять». 100 років вони зберігають історію народу
16:39, 18 жовтня 2018 р.
Надійне джерело

«Рукописи не горять». 100 років вони зберігають історію народу

«Рукописи не горять». 100 років вони зберігають історію народу

Сьогодні відзначають сторіччя створення Державного архіву в Полтавській області. У художньому музеї ім. М. Ярошенка відбулося урочисте засідання колегії Державного архіву. Зі святом працівників архівної справи та гостей привітав заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь. Він підкреслив вагомість діяльності архівістів.

– 100 років – це епоха. Мені приємно, що ми разом святкуємо цю дату. Я з гордістю можу сказати, саме завдяки архівістам інформація фіксується і зберігається у часі. Ви робите велику справу та виховуєте майбутні покоління. Адже життєпис держави, краю, народу потрібно збирати, шанувати та зберігати для сучасників і нащадків. Хочу побажати вам позитивних емоцій, дивитися вперед та радіти кожному дню. Нехай буде тепло у ваших серцях та оселях, – сказав Микола Білокінь.

Державний архів Полтавщини започаткував свою роботу 9 серпня 1918 року. Відтоді він декілька разів змінював свою назву. Архівісти оберігають, опрацьовують, зберігають усе документальне надбання. Працівники архівних установ не лише готують публікації, а й забезпечують інформацією як громадян, так і органи державної влади та місцевого самоврядування, підприємства та організації. Наприклад, за часів незалежності в архіві виконали понад 50 тисяч запитів соціально-правового, біографічного та генеалогічного характеру. Щороку в уставі організовують до двох десятків виставок.

        – Зберегти історію свого народу - це почесна місія, яку впродовж 100 років сумлінно виконує Державний архів Полтавської області, –  зазначила директор Державного архіву Валентина Гудим.

Найкращим працівникам архівних установ вручили грамоти та подяки Кабінету Міністрів України, облдержадміністрації, обласної та міської рад.

Нині на архівному обліку перебуває майже 7 тисяч фондів, понад мільйон одиниць зберігань управлінської та науково-технічної документації, документів особового походження та понад 25 тисяч фото, фоно-, та відеоокументів.
В архівних фондах є три унікальні папери: універсали українських гетьманів Мазепи, Розумовського та Скоропадського. Найдавніший документ  – Указ царів Іоана та Петра Олексійовичів про дарування генералу Гордону садиби від 1692 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#архів #державний архів полтавської області

Коментарі

Оголошення
live comments feed...