• Головна
  • Конкуренція із економією – як відбулися закупівлі управлінь міськради у 2017-2018 роках
14:14, 12 жовтня 2018 р.
Надійне джерело

Конкуренція із економією – як відбулися закупівлі управлінь міськради у 2017-2018 роках

Конкуренція із економією – як відбулися закупівлі управлінь міськради у 2017-2018 роках

Під час дослідження закупівель в Інституті аналітики та адвокації підрахували середню кількість пропозицій учасників на конкурентних закупівлях управлінь, під час яких відбувалось придбання потрібного товару, робіт чи послуг за найнижчою ціною.

Експерти виявили недостатньо високий рівень конкуренції під час процедур, що зменшує потенційну економію коштів.Середній рівень конкуренції у закупівлях всіх управлінь становить 2,7 пропозицій – для 2017 року, і 2,75 пропозиції – для закупівель 2018 року.

Конкуренція із економією – як відбулися закупівлі управлінь міськради у 2017-2018 роках, фото-1

        -  Згідно законодавства необхідно мінімум два учасника, щоб торги відбулися. Під час дослідження ми спостерігали показник, який є вищий за мінімальний, але невисокий. Це свідчить про недостатньо високу конкуренцію. Якщо врахувати обсяги коштів, що використовуються цими замовниками, то мінімальна конкуренція на проведених закупівлях приводить до низької економії, - пояснив аналітик ІАА Олександр Довгошей.

Згідно отриманих даних, показники рівня конкуренції суттєво змінилися в останні півроку. Якщо управління ЖКГ, освіти і культури демонструють незначне зростання рівня конкуренції або цілковиту стабільність, то управління культури вдвічі менше отримало пропозицій під час закупівель. Водночас, у виконкомі Полтавської міської ради в 2018 році вдвічи збільшилася середня кількість пропозицій, з 2,8 до 5, що може збільшити потенційну економію у випадку, якщо результати проведення нових закупівель у ІІ півріччі 2018 року будуть не гіршими.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#закупівлі #прозорро #тендер #міськрада #управління #виконком
Оголошення
live comments feed...