• Головна
  • Полтавська облрада віддасть 21 000 гектарів мисливських угідь фірмі фермера-мільйонера
17:45, 11 жовтня 2018 р.
Надійне джерело

Полтавська облрада віддасть 21 000 гектарів мисливських угідь фірмі фермера-мільйонера

Полтавська облрада віддасть 21 000 гектарів мисливських угідь фірмі фермера-мільйонера

11-го жовтня у Полтавській обласній раді відбувається засідання екологічної комісії. Зокрема депутати розглядають питання надання товариству «Фенікс-2017» мисливських угідь на території Полтавського та Новосанжарського районів.

У ході обговорення питання виникає гостра дискусія між представниками «Феніксу» та депутатами ради. Зокрема депутат Тетяна Микуця цікавиться – чому лише нещодавно створеному (відповідно назві) товариству пропонують віддати 21 000 гектарів мисливських угідь ще й терміном на 49 років?

На це питання їй спочатку відповідає представник «Феніксу». Пояснює, що товариство претендує на ті угіддя, які рішенням суду забрали у колишнього орендаря – мисливсько-рибальського товариства «Кречет».

Представник "Фенікса" розповів про пустелю, яка лишилася після "Кречета".

На отримані угіддя одразу планують запустити дичину. Говорить, що після діяльності «Кречету» в угіддях лишилася пустеля. Термін оренди на 49 років пояснює серйозними та далекоглядними планами товариства.

Із приводу звернення товариства виступає також депутат обласної ради Василь Красюк.

Василь Красюк переймається, що "Фенікс" поглине і сусідне мисливське товариство.

Говорить – якщо «Фенікс» прийде на угіддя, які раніше належали «Кречету», то потім поглине менших сусідів, зокрема мисливське товариство, яке створили на базі Новосанжарського держлісгоспу.

Відповісти на питання депутатів погоджується Олександр Подоляка. Він є керівником ПАФ «Подоляка», яке орендує близько 14 тисяч гектарів землі на території Полтавської та Сумської областей. І саме він є фактичним засновником «Феніксу-2017».

Олександр Подоляка може літати на сафарі, проте хоче зробити кращими угіддя в області.

Пояснює – хоч товариство створене нещодавно, проте його агрофірма має мисливські угіддя із 2013-го року і може похвалитися досягненнями.

-Створення мисливського господарства – це хобі. Я – забезпечена людина і можу хоч кожного дня куди-завгодно літати на сафарі. Проте я хочу зробити тут і для людей. Зараз ті угіддя фактично лишилися без догляду. Тепер біля кожної кукурудзини стоїть браконьєр. Ми хочемо навести там порядок. Запустити дичину. Пріоритет будемо надавати простому мисливцю, щоб колективи могли отримувати ліцензії і ходити і на кабана, і на козу. Чому на 49 років? Тому що, наприклад, щоб розвести популяцію благородного оленя, потрібно 12 років! – пояснює Олександр Подоляка.

Додає, що товариство планує запустити в угіддя 100 муфлонів і щороку завозити по 200 голів благородного оленя.

Депутати переходять до голосування. Із першої спроби не набирають необхідної кількості голосів. Після цього начальник управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко про щось деякий час говорить із Василем Красюком. Той потім пропонує головуючому повернутися до розгляду питання. Під час повторного голосування Красюк голосує «за» і рішення приймають. Тепер його іще мають затвердити на сесії обласної ради.

Комісія погодила надання, тепер справа за сесією.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що фермер Олександр Подоляка має у власності кілька дорогих автомобілів, серед яких -  Lamborghini Gallardo Superleggera та  Bentley Continental Supersports.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#угіддя #мисливці #облрада #погодження #полювання
Оголошення
live comments feed...