• Головна
  • Розпочата процедура банкрутства «Інтер-Агро»
14:11, 21 листопада 2012 р.

Розпочата процедура банкрутства «Інтер-Агро»

Господарський суд Полтавської області розпочав банкрутство ТОВ «Інтер-Агро» 10 жовтня. А вже 30 жовтня він ввів процедуру розпорядження майном компанії, призначивши керівником цього процесу арбітражного керуючого Євгена Венічука. До 10 січня наступного року йому належить сформувати реєстр вимог кредиторів, після чого буде вирішена доля компанії: стане вона банкрутом або почнеться її санація.

Ініціатором банкрутства «Інтер-Агро» стало входити в холдинг Kernel ПАТ «Полтавське хлібоприймальне підприємство». Ця компанія, яку контролює депутат Верховної Ради від Партії регіонів Андрій Веревський, пред'явила до боржника вимоги на загальну суму 475 тис. грн. У травні поточного року Господарський суд Полтавської області уже приймав рішення про стягнення цих грошей з «Інтер-Агро». Але борг так і залишився неоплаченим, що дало підставу Полтавському ХПП виступити в ролі ініціюючого кредитора.

Такий розвиток подій можна розцінювати як допомогу Веревського засновнику «Інтер-Агро» Олександру Мамаю, який очолював цю компанію c моменту її утворення в 2000 р. аж до обрання мером Полтави у 2010 р. Адже обидва «регіонала» знаходяться в дружніх відносинах і навіть доводяться один одному родичами (дочка пана Мамая Наталя заміжня за двоюрідним братом Андрія Веревського Богданом Кириченко).

Судячи з усього, таким чином пан Веревський «підчищає хвости», що залишилися після виходу г-на Мамая з агробізнесу.  В квітні нинішнього року Kernel викупив активи «Інтер-Агро», які були оформлені на ТОВ «Інтер-Агро Капітал» та ТОВ «Торговий дім« Інтер-Агро Лтд ». Їх викуп обійшовся компанії г-на Веревського в $ 39 млн., після чого портфель Kernel поповнився 38,5 тис. га землі в Полтавській і Харківській областях, а також чотирма елеваторами і хлібоприймальними підприємствами ємністю близько 200 тис. т.

ТОВ «Інтер-Агро», яке раніше було базової компанією групи г-на Мамая, в угоду не увійшло, що можна пояснити його значними боргами. Загальна кредиторська заборгованість компанії на початок нинішнього року перевищила 170 млн. грн. Як буде погашати ці борги структура, оборот якої в минулому році склав лише 77 млн. грн., а збиток - 5 млн. грн., Неясно.

Тим більше що своїх основних активів, виведених в «Інтер-Агро Капітал» та ТОВ «Торговий дім« Інтер-Агро Лтд », вона вже позбулася. Тому з великою часткою ймовірності можна припустити, що процес банкрутства компанії призведе до її ліквідації і списання старих боргів. Побічно це підтверджується тим, що у вересні минулого року сім'я полтавського мера офіційно перестала мати відношення до ТОВ «Інтер-Агро».

Замість дружини Олександра Мамая Людмили та його матері Тамари власником і директором проблемної структури став маловідомий мешканець Полтави Віктор Стражец.

За матеріалом poltava.pl.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
У Полтаві на «Хитрому» ринку картоплю, кавуни та зелень продають від 5 гривень, а яблука та груші обійдуться в 10 грн за кіло
У Полтаві пройшов чемпіонат області з бодібілдингу та фітнесу (ФОТО, ВІДЕО)
«Таких міст в Європі одиниці»: до Дня Полтави ми дізналися, який міський ярмарок переважав Сорочинський та чому місцевих масонів не чіпала навіть імперська влада
Пережила татарські набіги та Полтавську битву: історія Спаської церкви — найстарішої будівлі міста
Оголошення
live comments feed...