• Головна
  • У Полтаві виникли перебої із водопостачанням через провід, який купували у Росії (ВІДЕО)
07:21, 11 жовтня 2018 р.
Надійне джерело

У Полтаві виникли перебої із водопостачанням через провід, який купували у Росії (ВІДЕО)

У Полтаві виникли перебої із водопостачанням через провід, який купували у Росії (ВІДЕО)

10-го жовтня у актовому залі підприємства «Полтававодоканал» відбувається прес-конференція, на яку запрошують журналістів полтавських ЗМІ. Представникам міських видань пояснюють – через що минулого тижня сталися перебої із водопостачанням у місті, як їх ліквідували і що потрібно зробити, щоб це не повторювалося у майбутньому.

У Полтаві виникли перебої із водопостачанням через провід, який купували у Росії (ВІДЕО), фото-1

Головний інженер підприємства Євген Забишний нагадує, що місто забезпечується водою, яку глибинні насоси підіймають із 800 метрів. Полтава залишається єдиним містом в Україні, яке використовує свердловинні насоси такого типу. Колись такі ж використовували на Донбасі для відкачування води із шахт. Раніше запас таких насосів на підприємстві був значним, потім вони почали виходити із ладу. Їх ремонтували і з часом навчилися відновлювати такі насоси своїми силами. Щоправда, для перемотки був потрібен провід, який випускають лише в Росії.

-Так сталося, що провід, яким ми виконуємо перемотку, випускається лише одним заводом, який перебував у Російській Федерації. За 3-4 роки на території України вичерпали запаси цього проводу. А при ввозі цього проводу посередниками російська сторона зупинила партію на кордоні. Адже провід мідний, росіяни вирішили, що українці можуть використовувати його у військовій галузі. Зараз шукаємо можливість завезти цей провід із території Молдови, найближчими тижнями отримаємо першу партію, - розповів Євген Забишний.

Саме відсутність проводу стала причиною того, що на підприємстві не було запасу готових до заміни насосів. І коли минулого тижня сталося одразу кілька аварійних виходів із ладу насосів на свердловинах, їх неможливо було оперативно замінити.

Ті самі насоси із російським проводом.

Через раптовість поломки представники підприємства просто не могли попередити жителів Полтави про можливі проблеми із водопостачанням. Адже внаслідок зупинки кількох насосів рівень води у водозаборах знизився до мінімально допустимого рівня. Саме тому у деяких районах міста виникли перебої із водою.

-Проте вода у мережі була – на перших поверхах, у колонках. Не було її у багатоповерхівках, куди вона не доходила через падіння тиску у водомережі, - пояснив головний інженер «Полтававодоканалу».

Що буде далі?

До кінця року "Полтававодоканал" завершить реконструкцію однієї із свердловин із заміною насоса на імпортний аналог. Євген Забишний пояснив - насос старого зразка коштував близько 500 тисяч гривень, покупка новітнього обходиться у суму близько 1 мільйона гривень. До того ж, реконструкція свердловини тягне за собою супутні витрати. Так, реконструкція свердловини цього року обійшлася у суму близько 4 мільйони гривень.

Всього за останні п'ять років підприємство провели реконструкцію трьох свердловин. А їх у місті всього 15, з них 11 - постійно працюють. Провести модернізацію оперативніше заважає відсутність вільних коштів. Адже на реконструкцію підприємство може використовувати лише надходження із плати за воду. 

Найближчі два-три тижні - доки підприємство завершить реконструкцію однієї із свердловин та відремонтує кілька запасних насосів, у місті можуть бути можливі аварійні ситуації. Тому "Полтававодоканал" рекомендує про всяк випадок запастися невеликою кількістю води.

Нагадаємо, минулого тижня через аварію на водозаборі у кількох районах міста зникла вода. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #вода #свердловини #насоси
Оголошення
live comments feed...