Партнерський матеріал
17:08, 10 жовтня 2018 р.
Надійне джерело
Захист чи брехня? «Антирейдер» Вадим Ковальчук сам виявився рейдером
Партнерський матеріал
Колишній голова наглядової ради ПАТ «Рижівський гранітний кар’єр» Вадим Ковальчук вже другий рік намагається захопити підприємство під виглядом «антирейдерської» діяльності. Він вводить в оману громадськість, штучно створюючи для себе позитивний імідж борця з рейдерами, звинувачуючи у цьому теперішнє керівництво підприємства. Про це пише видання Цензор.Нет
З метою «вибілити» свої дії Вадим Ковальчук звернувся до таких відомих ЗМІ як Обозреватель і РБК-Україна, в яких у вересні опубліковані однобокі матеріали, які відображають лише позицію «антирейдера» Ковальчука, а його слова не підкріплені жодним документом чи якимись іншими доказами.
Сергій Корявченков зібрав докази великої брехні рейдера Вадима Ковальчука і розклав усе «по поличках»:
1.Ковальчук створив організацію «Правовий захист бізнесу» нібито для захисту бізнесу від рейдерів. Це брехня. У реєстрі Мін’юсту немає організації «Правовий захист бізнесу», заснованої Вадимом Ковальчуком. У базі сервісу YouControl є 4 організації, у назві яких містяться слова «правовий захист бізнесу», але жодна з них не створена Ковальчуком.
2.Пан Ковальчук каже: «Я займаюся бізнесом з 90-х і ніколи не переступав закон. Відносно заяви, що я «рейдер» можу сказати, що є люди, які навіть пишаються таким титулом, але я бізнесмен».
Ковальчук – рейдер, оскільки причетний до незаконної зміни керівництва ПП «РГК» та ПАТ «Рижівський гранітний кар’єр» влітку 2017. Ця незаконна зміна була визнана рейдерством і скасована Антирейдерською комісією Міністерства юстиції:
У цей час атакувати кар’єр готувався найнятий рейдерами батальйон головорізів. 4 вересня 2017 року Національною поліцією Полтавської області було встановлено рух 8 автобусів MERCEDES Vito чорного кольору, в салоні яких перебувало близько 70-80 озброєних бойовою зброєю чоловіків в камуфляжі. Зазначена колона рухалася в напрямку гранітного кар'єру ПрАТ «Рижевський гранітний кар'єр». Щоб не допустити кровопролиття, був оголошений план перехоплення, розроблена операція «Фортеця»: на пропускному пункті кар'єра виставлено 30 осіб для захисту кар'єра.
Тільки оцінивши підготовку поліції і гірників до відбиття можливої атаки, найманці рейдерів, постоявши колоною в Кременчуці, вирушили до Дніпропетровської області.
3.Ковальчук говорить, що володіє контрольним пакетом акцій кар’єру.
Це брехня, яку найлегше спростувати. Так, YouControl згадує Ковальчука як кінцевого бенефіціара кар’єру, але контрольним пактом акцій у 88% ПАТ «Рижівський гранітний кар’єр» значиться ЧП «РГК»:
4.Ковальчук каже, що у нього, як у власника кар’єру, конфлікт з людьми, яким він доручив керівництво. Вони нібито весь час крали. Це брехня. По-перше, Ковальчук – не власник кар’єру. По-друге, до літа 2017 року, коли проявилися наміри Ковальчука захопити кар'єр, він, як глава Наглядової ради ПрАТ, отримував мало не щоденні звіти про стан справ на підприємстві від керівництва підприємства. Звичайно, коли глава Наглядової ради "кидає" партнерів і намагається "віджати" кар'єр, - перед ним припиняють звітувати і позбавляють посади.
5.Рейдер стверджує, що «колишні партнери перепродали його акції своїм підставним людям». Брехня. Акції, які в далеких 2000-х належали ПП "ТК ВІМ", директором якого був Вадим Ковальчук. І він, як директор ПП "ТК ВІМ", особисто продав акції ПП "РГК". Ось доказ:
6.Ковальчук говорить «Я купив 67% акцій, які коштували тоді 3 мільйони доларів». Брехня. Ціна покупки акцій, які до 2010 року належали ПП "ТК ВІМ", директором якого був Вадим Ковальчук - навряд чи могла перевищити 165 тис. Грн. Ось копія договору, за яким ПП "ТК ВІМ" продані ці акції в 2011 році ПП "РГК". Дивіться попередній пункт - він не міг продати їх за ціною, нижчою за ціну покупки. Тобто Ковальчук міг заплатити за акції не 3 млн дол., Як він заявляє, а максимум 165 тис. грн.
7.Ковальчук каже, що після створення ПП «РГК» у нього залишилося 57,33 %. Брехня. Після створення ПП "РГК" він, будучи директором ПП "ТК ВІМ", особисто продав ПП "РГК" все акції, що належали ПП "ТК ВІМ", і не сплатив частку в ПП "РГК", за що пізніше був виключений зі складу учасників ПП "РГК". Законність виключення підтверджена матеріалами кримінальних справ.
8.Рейдер стверджує: (після зустрічі з Лічей - Олександром Ліщенко, який на той час встановив контроль над Малокохновскім кар'єром) "Я провів переговори з цілою низкою компаній. І знайшов взаєморозуміння з інвесткомпанією, власники якої вихідці з колишнього соцтабору. Інвесткомпанія ясна річ запросила документи по підприємству для оцінки ризиків своїх інвестицій ".
Брехня під прикриттям.
Ковальчук не називає компанії, але це Eastern European Investment Fund STAK. Адреса є у листуванні нижче. Але знайти хоч якусь інформацію про цю компанію в інтернеті навряд чи вдасться.
Чому Ковальчук не називає компанії? Є підстави твердити, що такої компанії просто не існує.
Перше, на що ви звернете увагу, вивчаючи листи від Eastern European Investment Fund STAK, відбиток її печатки. Відбиток кімнаті конференцій компанії. А як відомо, будь-яка компанія, в будь-якій юрисдикції реєструється в офіційному державному реєстрі і отримує унікальний номер, за яким її можна ідентифікувати. І все ж, відсутність номера на відбитку - тільки дзвіночок, але не свідчення фальсифікації. Адже в листі Лівшиця було вказано офіційну адресу компанії в Нідерландах. Щоб отримати більше інформації про Eastern European Investment Fund STAK, довелося зареєструватися в нідерландському держреєстрі https://www.kvk.nl і спробувати знайти компанію Лівшиця за назвою і адресою. Підсумок: В ОФІЦІЙНОМУ РЕЄСТР НІДЕРЛАНДІВ КОМПАНІЯ З ТАКИМ адресу та назву НЕ ЗНАЙДЕНО.
Ні з назвою
Ні за адресою
Звичайно, ніхто рейдерам документів не дав. І 11 серпня 2017 року на кар'єр надійшла загроза: "давайте терміново документи, тому що неіснуюча компанія з неіснуючими експертами витрачає вже гроші". Не отримавши затребувану інформацію 14 серпня 2017 р Ковальчук звертається в прокуратуру із заявою про можливу розтраті і привласненні майна, про що вносяться відомості в ЕРДР за номером 42017170000000270. Це фактично було примус до дружби з людьми, яких на кар'єр намагався завести Ковальчук як " інвесторів ". Також перевірялося доведення до банкрутства. В рамках цієї справи були допитані службові особи ПрАТ, призначена на підставі первинних документів комісійна економічна експертиза, яка вказала на безпідставність звернення Ковальчука із заявою про злочин, так як всі господарські взаємовідносини підприємства під керівництвом Корявченкова були реальними, і їх реальність, крім первинної документації, також підтверджена рішеннями судів, які набрали законної сили. Ознак доведення до фіктивного банкрутства експертами не встановлено.
9.Ковальчук говорить: «Після того, як представники інвест-фонду поїхали ні з чим…». Ось самі «представники інвест-фонду»:
Це стопкадр з камер спостереження в приймальні кар'єра 3 серпня 2017 р Молода людина в білому - Дмитро Дробков, якого Ковальчук через "чорних" реєстраторів через тиждень після візиту на кар'єр "поставив" головою правління ПрАТ "Рижевський гранітний кар'єр", а в червоному - пан Філіп'єв, якого Ковальчук таким же способом "поставив" директором ПП "РГК". Саме вони приїхали на кар'єр від неіснуючої інвесткомпанії.
10.Рейдер стверджує: "Акції ПП" РГК "були заарештовані за клопотанням Полтавської прокуратури, з метою не допустити їх незаконну перепродаж".
Брехня разом з незручною для Ковальчука правдою.
Дійсно, 18 серпня 2017 р Дробков Д.С., як виконуючий обов'язки голови правління ПрАТ, звертається в прокуратуру області з заявою про скоєння можливого кримінального правопорушення посадовими особами одного з підприємств Полтавської області, передбаченого ч. 1. ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків). Саме в рамках цієї справи накладається перший арешт на акції підприємства. Але ось що незручно для Ковальчука і про це він був змушений мовчати. Прокурор, який підтримував клопотання, - прямий підлеглий Олександра Жігілія - кажуть, родича Анатолія Мельника (кума Ковальчука, екс-прокурора Полтавської області та Києва). У свою чергу арешт був оскаржений і Апеляційний суд Полтавської області скасував незаконне рішення про арешт, вказавши, в тому числі на безпідставність проведення досудового розслідування взагалі. Крім того, було направлено скарга на дії судді першої інстанції до Вищої Ради Правосуддя.
Чому заяву Ковальчука брехня? Тому що наступні арешти на акції ПАТ, належать ПП "РГК", накладалися не в Полтаві, а в рамках кримінальної справи, порушеної 11 лютого 2017 року Києві при загадкових обставинах.
По-перше, це кримінальна справа була відкрита за фактом незаконних дій посадових осіб національної поліції на підставі незареєстрованого рапорту слідчого, про що вже писали ЗМІ.
По-друге, справа була відкрита в ніч з п'ятниці на суботу, і в цю суботу Ковальчук, фактично, зробив першу спробу промацати грунт перед захопленням підприємства, привізши на кар'єр Ігоря Кореня (як пишуть в мережі - соратника Лічі). В юридичній площині відкрите 11 лютого кримінальне провадження дало старт низці кримінальних справ і тиску на мене, як законного керівника кар'єра, і мого партнера гілку (детальніше читайте тут).
Це тиск вже організовували співробітники так званого "департаменту Гуцуляка" в ГПУ та Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України. Причому після перевірки генінспекціей ГПУ і укладення Начальника департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності, Генерал-полковника Володимира Бедриківського (про який докладно писали ЗМІ) - прапор допомоги рейдерам перейшов в ГСУ НПУ. Зокрема, організацією тиску з боку ГПУ зайнявся Олександр Жупіна, раніше притягувався до відповідальності за втручання в господарську діяльність бізнесу.
Дивно, чому Ковальчук скромно промовчав про всі ці обставини, які дуже добре знає?
11.Ковальчук каже: "Попередній прокурор Кармазін дав команду закрити справу в терміновому порядку". Журналіст уточнює: "Мабуть, не безпідставно?". Ковальчук каже: "Ходять чутки, що Корявченков з Гілкою передали йому близько 50 тис. Дол. США, щоб посилити підстави закриття справи. Але це чутки"
Чутки. Брехня.
Ще раз перечитайте пункт 10 - клопотання про арешт акцій ПрАТ "Рижевський гранітний кар'єр" підтримував чоловік Анатолія Мельника, кума Ковальчука. Безпідставність і розслідування, і арешту встановив суд. До чого тут Кармазін?
12.Ковальчук переконує журналіста: "Як виявилося, мене призначили головою наглядової ради тільки, щоб" замилити очі ". На жодне зібрання акціонерів мене не запрошували".
Брехня.
Ось свідчення того, що Ковальчука не просто запрошували, він особисто брав участь в зборах акціонерів. На фото - протокол за 2011 рік.
До речі, про зборах акціонерів і хто кого збирався «кидати».
На загальних зборах акціонерів ПрАТ, яке минуло 11 квітня 2017 року, Ковальчук був переобраний главою Наглядової ради товариства. Як можна підтримувати обрання главою Наглядової ради з широкими повноваженнями на 5 років (!!!) людини, якого нібито збирався позбавити контролю над бізнесом? Це ж маячня.
Він, по суті, скористався своєю посадою глави Наглядової ради, щоб незаконно посадити в моє крісло людей Лівшиця - Дробков і Філіп'єва (див. вище пункт 10).
13.Ковальчук зізнається: "Мельник А.С. дійсно хресний моїх дітей. Але допомога, крім юридичних консультацій та моральної підтримки, він не робить".
Правда - що Мельник кум Ковальчука.
Брехня - що Мельник не робить допомоги. Відомо, що пов'язана з Мельником компанія "Протектум" забезпечила "вирішення питання" Ковальчуку в Міністерстві юстиції в серпні 2018 року.
Шпаков – колишній підлеглий кума Ковальчука Мельника по прокуратурі міста Києва.
14. Коментуючи підпал його будинку в вересні 2017 року, Ковальчук заявляє: "Свої міркування з цього приводу я виклав слідству. І не маю право за них когось звинувачувати. Але можу сказати, що особистий конфлікт у мене тільки по кар'єру".
Брехня.
Ковальчук особисто заявляв правоохоронцям, що має тривалий (сім років) конфлікт із забудовником, якого, судячи з того, що пишуть інтернет-ЗМІ, кинув на гроші.
Звичайно, зараз, щоб очорнити колишніх партнерів, а саме мене і гілку, Ковальчук заговорив про особистий конфлікт.
15.Рейдер заявляє, що Стукалова, замість Дробков і Філіп'єва, керівником ПП і ПрАТ призначили Корявченков і Гілка: "Тоді вони (Корявченков і Гілка) куховарять документи і призначили Стукалова головою правління".
Брехня.
Призначення Стукалова було необхідно Ковальчуку, щоб створити "юридичну пастку". Типовий прийом рейдерів. В даному випадку він був реалізований так: реєстратори по експрес-реєстрації незаконно призначають Дробков і Філіп'єва. А через дві доби і Дробков і Філіп'єв замінюються на Стукалова. Юристи пояснили мені, що це було зроблено на той випадок, якби я вирішив оскаржити останнє реєстраційне дію, тим самим би автоматично узаконив попереднє - за призначенням Дробков і Філіп'єва.
16.Ковальчук заперечується зв'язок зі Стукалова: "Я до цього навіть не знав про його існування".
Брехня.
Разом з Ковальчуком і Коваленко, Стукалов був членом Наглядової ради ПрАТ в 2011 році.
17.Ковальчук стверджує про захмарну рентабельності кар'єра в 100%.
Брехня.
Кар'єр ніколи не працював з такою рентабельністю. Про що говорять борги підприємства, зокрема, із зарплати. У 2016 році сума накопичених боргів із зарплати сягнула 830 тис. грн. До речі, тільки після того як в 2017 році стало зрозуміло, що нашими з Гілкою зусиллями, після капремонту підприємства за наш рахунок, кар'єр розрахувався з левовою часткою зарплатних боргів, кар'єр піддався рейдерському захопленню.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
live comments feed...