• Головна
  • Будинок по проспекту Вавілова у Полтаві: півдаху ремонтують, а друга половина - примара?
18:32, 10 жовтня 2018 р.
Надійне джерело

Будинок по проспекту Вавілова у Полтаві: півдаху ремонтують, а друга половина - примара?

Будинок по проспекту Вавілова у Полтаві: півдаху ремонтують, а друга половина - примара?

Як сталося так, що частину покрівлі будинку ремонтують, а іншої – взагалі немає в документах?

Чому мешканці дому на просп. Вавілова, 2 змушені сплачувати за найвищим тарифом в місті за послуги прибирання двору і при цьому – дуже рідко бачити двірників?

Будинок по проспекту Вавілова у Полтаві: півдаху ремонтують, а друга половина - примара?, фото-1

Грибок на стінах, мокра стеля, космічні ціни за послуги ЖЕО №2 – з усіма цими проблемами звернулися мешканці до депутата від «Самопомочі» Юрія Бойка.

У відповіді на депутатський запит щодо цієї будівлі, йдеться: «житловий будинок включено до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою м. Полтави на 2018 рік, до переліку адрес будинків, що потребують капітального ремонту покрівлі. На теперішній час підрядним підприємством розпочато роботи по капітальному ремонту покрівлі».

Наприкінці минулого тижня Ю. Бойко зустрівся з мешканцями та поспілкувався з підрядником:

«Справді, капітальний ремонт даху будинку завершують. Обіцяють – до кінця тижня. Утім, тут є інші нюанси. Самому житловому будинку 26 років, дах тут ремонтують вперше. Але будинок має прибудову, тут раніше були підсобні приміщення (пральні тощо), а нині – їх роздали під квартири. Дах прибудови підрядник не ремонтує, бо його, мовляв, немає в угоді та планах робіт. Саме мешканці цих квартир скаржаться на те, що дах протікає, стіни цвітуть і по квартирі гуляє холод».

Депутат обіцяє більш детально вивчити документи та дізнатися, чому прибудова не внесена в план робіт для підрядника.

Будинок по проспекту Вавілова у Полтаві: півдаху ремонтують, а друга половина - примара?, фото-2

Окрім цього, мешканців турбує надвисокий тариф за прибирання прибудинкової території. Віктор Одарюк зробив свої підрахунки:

«Двірники мають прибирати два рази на тиждень. Прибирають фактично 20 хв! Закріплена територія – 3000 м2. Ми сплачуємо за неї 84 коп. за м2. Не може фізично одна людина за 20 хв. прибрати таку територію! Купи сміття лежать тижнями біля баків. Ми хочемо, щоб вартість послуги відповідала витраченій праці».

У ЖЕО №2 коментують (в усній формі): «Нормативи прибирання та тарифи затверджені КабМіном. Там справді велика територія, змінити алгоритми нарахування поки не можна».

Юрій Бойко рекомендує мешканцям створити ОСББ. Самоуправління в будинку допоможе не тільки найняти адекватну людину для прибирання території, а й колективно визначити межі та встановити зарплату. Питання ремонту даху, утеплення, підвалів та під’їздів також вирішуватимуться оперативніше. Більше того, люди цінуватимуть свої кошти, а відповідно, і зроблене в домі.

В "Самопомочі" працює всеукраїнський проект "Будь господарем свого будинку". Фахівці можуть допомогти на перших етапах створення ОСББ. Ю. Бойко запросив активних мешканців будинку по Вавілова до громадської приймальні партії у Полтаві, щоб з ними поспілкуватися і отримати потрібну консультацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ОСББ #будинок на Вавілова

Коментарі

Оголошення
live comments feed...