• Головна
  • У віддалених селах Полтавської області можуть з’явитися нотаріуси
16:37, 10 жовтня 2018 р.
Надійне джерело

У віддалених селах Полтавської області можуть з’явитися нотаріуси

Чимало жителів Полтавської області, особливо віддалених сіл, не мають доступу до юридичних послуг. А про використання онлайн-сервісів Мін’юсту там навіть не йдеться. Місцева ж влада далеко не завжди має змогу надати людям послуги кваліфікованих нотаріусів.

Щоб зробити свої сервіси більш наближеними до українців, які живуть у сільської місцевості, міністерство Юстиції України розробило Законопроект 9140 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для захисту економічних та спадкових прав громадян в сільській місцевості». Про це розповіла Дар’я Бриндак, в.о. начальника полтавського управління юстиції.

Цим законопроектом передбачено створення нової категорії працівників органів юстиції для здійснення окремих нотаріальних дій – «уповноважених осіб Мін'юсту». Вони працюватимуть у віддалених селах та забезпечать потребу громадян у послугах. Фактично – це будуть діючі працівники головних територіальних управлінь юстиції, консультанти державних нотаріальних контор, які пройдуть відповідне навчання і отримають повноваження на надання послуг оформлення права спадщини, оформлення договорів довічного утримання, заповітів, видачу свідоцтв про народження і смерть, засвідчення правильності копій документів, посвідчення довіреностей, видачу дублікатів нотаріальних документів.

Стати уповноваженою особою Мін'юсту зможе не кожен працівник Головного територіального управління. До них висуваються певні вимоги:

  • вища юридична освіта;
  • стаж роботи в органах юстиції на посадах, пов'язаних з нотаріатом, державною реєстрацією або консультантом державної нотаріальної контори не менше трьох років;
  • стажування в органах  нотаріату та державної реєстрації не менше 3 місяців.

Надаватимуть послуги уповноважені особи Мін`юсту у визначеній місцевості громадянам, які проживають у селах, селищах, селищах міського типу тамістах районного значення, доступ яких до сервісів юстиції обмежений.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#нотаріус #юстиція #мін'юст #уповноважена особа мін'юсту
Оголошення
live comments feed...