• Головна
  • Набрав чинності новий Дисциплінарний статут Національної поліції України
13:28, 8 жовтня 2018 р.

Набрав чинності новий Дисциплінарний статут Національної поліції України

Набрав чинності новий Дисциплінарний статут Національної поліції України

4 липня Президент України підписав Закон України «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України», а 7 жовтня він набув чинності. Закон визначає повноваження поліцейських та їхніх керівників, види заохочень, дисциплінарних стягнень. Відтак цим Законом визначено порядок застосування дисциплінарних стягнень та їх оскарження.

Статут передбачає кілька нововведень. Зокрема, це стосується проведення службового розслідування. 

Так, відповідно до статті 15 Закону, проведення службових розслідувань за фактом порушення поліцейським службової дисципліни здійснюють дисциплінарні комісії. Також до складу дисциплінарних комісій можуть також включатися представники громадськості, які мають бездоганну репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет.

Відповідно до ст. 18 (Забезпечення поліцейському права на захист) під час проведення службового розслідування поліцейський має право на захист, що полягає в наданні йому можливості надавати письмові пояснення щодо обставин вчинення дисциплінарного проступку та докази правомірності своїх дій. 

Також  поліцейський має право користуватися правничою допомогою. Зокрема, представником поліцейського може бути адвокат, повноваження якого підтверджені копією свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, ордером та копією договору із представником. Також у Законі уточнено поняття службової дисципліни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поліція #закон #дисциплінарний статут
Оголошення
live comments feed...