22 хитрих підприємці та 5 особливо жадібних посадовців – Полтава багата на хитромудрих людей

22 хитрих підприємці та 5 особливо жадібних посадовців – Полтава багата на хитромудрих людей, Анна Супруненко

Протягом 9 місяців 2018 року оперативники Головного управління державної фіскальної служби у Полтавській області викрили 51 кримінальне правопорушення в оподаткуванні, митній і бюджетній сферах. Зокрема, 22 злочинці ухилялися від сплати податків на суму 45 мільйонів гривень, 11 – виготовляли і продавали підробний алкоголь, а 7 посадовців розкрадали та витрачали кошти підприємств, п’ятеро з них виявилися зовсім жадібними та крали в особливо великих розмірах.

Також викрито 5 фіктивних підприємців та одного лузера, який «спалився» на відмиванні грошей.

В ході проведення операції «Акциз-2018», метою яких є посилення контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів, викрито 13 кримінальних правопорушень, припинено діяльність 2 незаконних виробництв лікеро-горілчаних напоїв, у т.ч. 1 – скоєно організованою злочинною групою у складі 3-х осіб. З незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму майже 20 млн. грн.

На виконання доручення Уряду щодо посилення протидії правопорушенням у митній сфері викрито 9 кримінальних правопорушень, припинено діяльність Центру мінімізації митних платежів, зі схемою надання послуг, пов’язаних із здійсненням митного оформлення ТМЦ за заниженою митною вартістю. У ході реалізації матеріалів вилучено імпортованих товарів вартістю понад 10 млн. грн. Крім цього, складено 30 протоколів про порушення митних правил на суму понад 6 млн. грн. та забезпечено додаткові надходження в бюджет у сумі 1,9 млн. грн. за рахунок збільшення задекларованої вартості імпортованих товарів.

За результатами проведення досудового розслідування викритих правопорушень 26 особам оголошено підозру у скоєні злочинів, у т.ч. 6-ти особам – у скоєнні злочинів у складі організованої злочинної групи. Кримінальні провадження відносно вказаних осіб направлено на розгляд суду.

В бюджет додатково забезпечено надходження коштів на суму понад 5,6 млн. грн. за рахунок погашення збитків у кримінальних провадженнях та понад 5 млн. грн. – за рахунок відпрацювання підприємств реального сектору економіки, які скористалися послугами конвертаційних центрів та фіктивних суб’єктів господарювання для мінімізації власних податкових зобов’язань.

фінанси шахрайство розкрадання фіскальнаслужба
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі