• Головна
  • У Полтаві хочуть без грошей збудувати церкву на 2 гектарах землі
07:50, 3 жовтня 2018 р.
Надійне джерело

У Полтаві хочуть без грошей збудувати церкву на 2 гектарах землі

У Полтаві хочуть без грошей збудувати церкву на 2 гектарах землі

Сучасна Християнська церква планує почати будівництво храму у Полтаві. І хоч не має коштів для початку будівництва, проте претендує на велику земельну ділянку у районі Артскладів.

Храм на 506 місць планують звести на Артскладах

2 жовтня під час засідання архітектурної комісії у Полтавській міській раді до депутатів звертається пастор Сучасної християнської церкви Євген Антонець. Пояснює, що релігійна община церкви планує збудувати храм у Полтаві.

Євген Антонець планує отримати земельну ділянку для будівництва храму.

-Три роки тому ми пішли в архітектуру, нам показали ті місця, де за генеральним планом передбачається культова споруда. Це місце на Артскладах, за парком Скорботної Матері. Ми рік розробляли проект, тепер хочемо звернутися до сесії, щоб під будівництво церкви виділили земельну ділянку, - говорить Євген Антонець.

Виступ представника церкви викликає чимало питань і у голови комісії Дмитра Сенчаковича, і у депутатів – Олега Білоножка, Едуарда Волкова та Тетяни Юрченко. Переважно, усі цікавляться одним – чим має церква кошти на побудову храму і навіщо їй така велика земельна ділянка.

Голова комісії Дмитро Сенчакович запитував пастора про наявність коштів для будівництва.

Адже, як з’ясовують члени комісії після виступу головного архітектора міста Миколи Шевельова, для будівництва храму Сучасна християнська церква хоче отримати земельну ділянку на 2,28 гектари землі.

Микола Шевельов пояснив, що для храму вистачить 35 соток, а прохають 2,26 гектара.

-За проектом тут планують збудувати храм на 506 молитовних місць. За діючих будівельних норм на 1 людину має бути передбачене 7 квадратних метрів. Виходить 35 соток. При цьому затребувана площа у 2,26 гектари значно перевищує цю цифру, - пояснив Микола Шевельов.

На питання про площу земельної ділянки Євген Антонець відповів, що така велика територія біля культової споруди передбачена, власне, генеральним планом. Щодо коштів на будівництво пастор не зміг точно пояснити – де планує брати гроші.

-У нас є церкви-партнери за кордоном. Але зараз принести мішок грошей я не можу – гроші виділяються під проект, - пояснив Антонець.

Обговорення на комісії завершилося дорученням, яке дав Дмитро Сенчакович головному архітектору. По-перше, отримати точне обґрунтування меж земельної ділянки, по-друге, надати документи фінансової спроможності.

Пастор церкви вважає, що будівництво храму обійдеться у 10 мільйонів гривень

Після завершення комісії ми спілкуємося із Євгеном Антонцем і задаємо йому кілька питань. Він уточнює, що вже п’ять років проводить служби у Полтаві. Сучасна християнська церква у Полтаві має п’ятдесят членів релігійної громади. Будівлю храму, яку планують спорудити, будуть використовують для проведення служб та міжцерковних заходів.

У Полтаві хочуть без грошей збудувати церкву на 2 гектарах землі, фото-1

Проектний план майбутнього храму.

Також там будуть проводити соціальні та молодіжні заходи і проекти. Гроші на будівництво будуть шукати на Інтернет-платформах, під час поїздок за кордон. Щоправда, яку суму потрібно зібрати, Євген Антонець не знає.

-Ми іще не будували жодного приміщення. Але у нас є досвід організації проектів, у нас відпрацьований механізм збору коштів, залучення різних спонсорів. Яка сума потрібна? Я точно не знаю. Можливо, 10 мільйонів. Гривень. Головне – основну конструкцію збудувати. А зараз є багато матеріалів та технологій не надто витратних, - пояснив пастор.

 Нагадаємо, на комісії також обговорювали плани "Полтавтрансбуду" із зведення багатоповерхівки на місці дитячого садка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#комісія #церква #побудова #гроші #земля #храм
Оголошення
live comments feed...