• Головна
  • Полтава за прозорістю Інтернет-ЗМІ випереджає Харків, Дніпро та Одесу
15:50, 2 жовтня 2018 р.
Надійне джерело

Полтава за прозорістю Інтернет-ЗМІ випереджає Харків, Дніпро та Одесу

Полтава за прозорістю Інтернет-ЗМІ випереджає Харків, Дніпро та Одесу

Лише 22% регіональних онлайн-ЗМІ вказують інформацію про власників - дослідження «Інститут масової інформації»

Такими є результати моніторингу ГО “Інститут масової інформації”, який було проведено в 10 регіонах України у вересні цього року. Прозорість оцінювалася за такими критеріями: наявність на інформаційних сайтах контактної інформації, імен головних редакторів, та інформації про власників веб-ресурсів.

За даними дослідження ІМІ,найбільш закритою для аудиторії виявилася інформація про власників онлайн-видань. Лише 22% усіх регіональних онлайн-медіа, що були досліджені, містили дані про власників. На другому місці за закритістю - інформація про головного редактора ЗМІ, яку було зафіксовано лише у 36% видань.

Найбільш відкритою виявилася інформація про контактні дані: 64% регіональних онлайн-медіа подали або повні дані (юридичну/фізичну адресу редакції, контактні телефони, електронні скриньки тощо), або часткову (електронні скриньки та/або телефони редакції). Найчастіше, на сайтах була відсутня фактична адреса редакції, а у вихідних даних були вказані номери телефонів рекламної служби, без додавання контактів редакційних відділів.

Згідно результатів дослідження, середній показник прозорості українських регіональних онлайн-видань за всіма критеріями складає лише 40%.

Найбільший відсоток прозорості онлайн-медіа зафіксований в Полтаві (58%), найменш прозорі онлайн-ЗМІ- в Запоріжжі та Маріуполі (по 27%).

“Прозорість Інтернет-видань, хоча вона й не передбачена законодавчо (через відсутність в Україні законодавчого регулювання для таких видань узагалі), є важливою з огляду на потребу їхньої аудиторії розуміти, хто володіє й керує виданням, авідповідно, і визначає його редакційну політику. Така прозорість збільшує довіру до Інтернет-видань з боку аудиторії, особливо середнього класу. Наявність контактних дає змогу поскаржитися на інформацію, яка є помилковою або неповною, гарантує право на відповідь особі, яка вважає свої права порушеними певною публікацією” - коментує Роман Головенко, медіа-юрист ІМІ.

У межах дослідження було опрацьовано 100 регіональних онлайн-медіа: по десять в 10 містах України (Вінниця, Дніпро, Запоріжжя, Кропивницький, Луцьк, Маріуполь, Одеса, Полтава, Ужгород, Харків).

Два полтавських ЗМІ із десяти досліджуваних – абсолютно прозорі перед своїми читачами, і вказують повну контактну інформацію про себе та не замовчують, хто власник.

У Полтавській області були промоніторені такі видання: ІВ «Полтавщина», «Коло», ОКІА «Новини Полтавщини», «Громадське.Полтава», «Полтава365», «Зміст», «Трибуна», «0532ua», «ТелеграфЪ», Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА». Під час моніторингу було визначено ступінь відкритості медіа до своїх читачів. Результати дослідження дають картину розуміння того, яку інформацію редакції залишають для своїх читачів: чи вказують контактні дані для зворотнього зв’язку та в якій мірі, а також чи вказують керівництво –головного редактора та власника.

Повну інформацію зафіксовано лише на двох досліджуваних полтавських сайтах – «Громадське.Полтава» і «ТелеграфЪ». Ці видання вказали повну інформацію щодо контактних даних (названа фактична адреса, електронна пошта, телефони), а такожопублікували інформацію про головних редакторів та власників.

Шість медіа вказують повну інформацію щодо контактів, публікують фактичну адресу, де знаходиться ЗМІ, вказують телефонита електронну пошту (в деяких випадках – кілька телефонів та електронних скриньок). Це ОКІА «Новини Полтавщини», «Громадське.Полтава», «Зміст», «0532.ua», «ТелеграфЪ» , «Лтава». А от хто головний редактор медіа вказують менше редакцій – лише чотири: «Коло», «Громадське.Полтава», «Зміст» і «ТелеграфЪ».

Ще менше редакцій розкривають власника. Із десяти сайтів інформацію про того, хто володіє медіа, можна знайти лише на трьох. Це ОКІА «Новини Полтавщини», які засновані Полтавською обласною радою та підконтрольні їй; «Громадське.Полтава», власником ГО є полтавець Богдан Звягольський; «ТелеграфЪ», де вказано, що головним редактором та власником сайту є Сергій Кулясов. На сайті «0532.ua» подають неповну інформацію про власника, вказують лише, що сайт – «Франшиза «CitySites».

До слова, за результатами попереднього дослідження «Громадське.Полтава» не надавало публічно на сайті інформації про менеджмент і головного редактора. Зараз медіа у лідерах прозорості. Телеканал «Лтава», який також не оприлюднював відомостей про головного редактора, цього року продемонстрував такі ж самі показники: на офіційному сайті телеканалу немає інформації про керівництво (менеджмент) та головних редакторів. «Обличчя» «Лтави», тобто діючого керівника, на сайті знайти складно., бо спеціального розділу немає.

Моніторинг проводили у таких ЗМІ:

ВІННИЦЯ (Вінницькі РЕАЛії, 20 хвилин/RIA, Vежа, ІА Власно, 33 канал, Моя Вінниця, Вінниця.Інфо, Місто, ВінБазар, Місто над Бугом), ДНІПРО (Информатор, Днепровский городской сайт, Днепр инфо, В городе, 056.ua, Днепр Час, Наше Місто, Днепровская панорама, Дніпро вечірній, Мост Днепр), ЗАПОРІЖЖЯ (061.ua, Zaбор, Репортер Запорожья, Forpost, IpNews, Inform.zp.ua,Первый Запорожский, Акцент, Вся Власть, Голос Запорожья), КРОПИВНИЦЬКИЙ (Гречка, Точка доступу, Перша електронна газета, Центральноукраїнське бюро новин, Без купюр, Dozor, АкулаMedia, Златопіль, Рідний край, Кропивницький.UA,), МАРІУПОЛЬ (0629.com.ua, Мариуполь сити, Новости Донбасса, Мариуполь-тв, Мариупольньюзсайт, MRPL CITY, Восточный Проект (Краматорск), Kramatorsk.INFO, UA:Донбас, Донецкие новости), ЛУЦЬК (Волинські новини, ВолиньPost, Район.Луцьк, Перший, Волинь24, Конкурент, Волинська правда, Волинь.online, Під прицілом, Громадське.Волинь), ОДЕСА (Думська, 048.ua, УСІ, Трасса-Е95, Одесская жизнь, Ізбірком, Odessit, Взгляд из Одессы, Одеса-медіа, Бесарабіа-інформ), ПОЛТАВА (ІВ “Полтавщина”, Коло, ОКІА “Новини Полтавщини”, Громадське.Полтава, Полтава365, ЗМІСТ, Трибуна, 0532.ua, ТелеграфЪ, «ЛТАВА»), УЖГОРОД (KarpatNews, Перший Кабельний, Закарпаття-онлайн, Голос Карпат, Мукачево.net,PMG.ua, Заголовок, uzhgorod.net.ua, 0312.ua, Ужгород.in), ХАРКІВ (АТН,Status Quo, Главное, Город Х, KHARKIV Today, .057, Накипело, Медиапорт, Х1, NewsRoom).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#моніторинг #ЗМІ #Полтава #редакція #власник

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...