• Головна
  • Публічні закупівлі: на Полтавщині уклали договір з пов’язаними особами
17:07, 1 жовтня 2018 р.

Публічні закупівлі: на Полтавщині уклали договір з пов’язаними особами

Публічні закупівлі: на Полтавщині уклали договір з пов’язаними особами

У закупівлі відділу освіти Лохвицької РДА брали участь два підприємства, власником яких є одна особа. Обидві компанії подали тендерні пропозиції однієї вартості, з різницею 20 хвилин. У таких випадках система визначає переможцем учасника, який подав пропозицію раніше за інших.

Учасники:

Переможець:

ТОВ «АЛЬТ-ТЕПЛО-СИСТЕМИ»

ТОВ «ЕНЕРДЖІ СЕРВІС КОМПАНІ»

ТОВ «АЛЬТ-ТЕПЛО-СИСТЕМИ»

При цьому учасник ТОВ «ЕНЕРДЖІ СЕРВІС КОМПАНІ», який подав пропозицію другим, (відповідно вона не розглядалась замовником)мав не повний пакет документів. Перевірка через ЄДР показала, що керівником і власником ТОВ «ЕНЕРДЖІ СЕРВІС КОМПАНІ» є Мельник Ігор Сергійович. Який також є співвласником ТОВ «АЛЬТ-ТЕПЛО-СИСТЕМИ».Що прямо вказує на пов’язаність учасників між собою.

Публічні закупівлі: на Полтавщині уклали договір з пов’язаними особами, фото-1

-У статті 17 п. 7 ЗУ «Про публічні закупівлі» вказано, що замовник має відмовити підприємствам в участі, або відхилити пропозицію у випадку, якщо вони пов’язані між собою або замовником, – розповідає аналітик ІАА Олександр Довгошей. – Для цього достатньо перевірити дані про керівників та власників фірм-учасників за допомогою ЄДР або YouControl.

Спеціалісти ІАА зазначають, що у цій закупівлі даних з ЄДР достатньо для відхилення учасників.

-Також при створенні тендерної документації для замовника передбачена можливість вимагати від учасників торгів інформацію, яка не є кваліфікаційними критеріями та не відноситься до предмету закупівлі, – пояснює керівник напрямку моніторингу закупівель ІАА Поліна Колганова, мова про установчі документи: статут та накази про призначення керівних осіб фірми-учасника.

Якщо замовник не впевнений в інформації, яку надав учасник закупівлі,то завжди є можливість звернутися за підтвердженням даних до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенцій (стаття 28 ЗУ «Про публічні закупівлі»).

У цій закупівлі обидва учасника надали статут, у якому видно спільного власника. Тому укладений договір можна в судовому порядку визнати недійсним.

Спеціалісти рекомендують замовникам уважно перевіряти учасників закупівлі за всіма пунктами ст. 17 та, особливо, на пов’язаність.

В ІАА вже надіслали лист щодо ознак порушення до контролюючих органів.

Довідково: Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-CorruptionInitiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#закупівлі #тендер #корупція
Оголошення
live comments feed...