• Головна
  • «Перший національний» телеканал знаходиться на межі банкрутства
16:53, 15 листопада 2012 р.

«Перший національний» телеканал знаходиться на межі банкрутства

Профспілка Національної телекомпанії України заявляє про те, що НТКУ опинилася на межі банкрутства, через якого співробітники телеканалу можуть втратити робочі місця.

Як повідомляє профспілка, Мінфін подав позов на НТКУ і вимагає від державного телеканалу виплатити 25 млн. гривень. Ці кошти мають піти на погашення боргу за кредитом, який НТКУ надали з держбюджету ще в 1996 році в рамках співпраці України та Японії. На думку співробітників, саме через це компанія відмовилася від професійного свята працівників ТБ.

За даними видання «Телекритика», кредит у японців був узятий в 1996 році на загальну суму в $ 13,5 млн. і був витрачений на покупку технічного обладнання, яке зараз вже застаріло.

Гендиректор телекомпанії Єгор Бенкендорф повідомив, що це питання має бути вирішене найближчим часом. Так, за його даними, згідно з договором по кредиту з Японією, його частина мала бути погашена компанією з власних коштів, тоді як залишок повинно було погасити Міністерство фінансів.

Тим не менш, за його словами, непорозуміння виникло через ту частину кредиту, за яку відповідальний Мінфін. Очікувалося, що Кабмін виділить НТКУ додаткову суму грошей, яку остання поверне до держбюджету для погашення кредиту. Замість цього, через непорозуміння, держава через суд фактично «повісило» другу частину кредиту на НТКУ, додала до цієї суми пеню і вимагає повернення коштів вже найближчим часом.

Сума потенційного боргу НТКУ, за словами керівника компанії, перевищує 23 млн. гривень, і виплатити її національний телеканал просто не в змозі. Тим не менш, Бенкендорф все ж таки очікує підтримки уряду у вирішенні питання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...