• Головна
  • Жителів Полтави найбільше турбують низькі зарплати та пенсії - результати опитування
07:25, 12 вересня 2018 р.
Надійне джерело

Жителів Полтави найбільше турбують низькі зарплати та пенсії - результати опитування

Жителів Полтави найбільше турбують низькі зарплати та пенсії - результати опитування

11 вересня у «Центрі громадського моніторингу «Погляд» відбулася прес-конференції керівника цієї громадської організації Олександра Залужного та народного депутата України Наталії Веселової.

Під час прес-конференції журналістам розповіли про ставлення полтавців до реформ у державі та проблеми при запровадженні недержавних пенсійних фондів.

Полтавці незадоволені низькою зарплатнею, високими тарифами та цінами на продукти

Керівник ГО «Погляд» Олександр Залужний розповів про соціальні дослідження, які проводить організація у Полтаві.

Так, під час останнього опитування фахівці центру опитали 2000 полтавців, у яких цікавилися найбільшими, на їх думку, проблемами. За результатами опитування 58 відсотків полтавців найбільше незадоволені низькими зарплатами та пенсіями; 41,4 відсотки опитуваних непокоїть зростання цін на продукти і товари; 41 відсоток опитаних полтавців турбує зростання тарифів на комунальні послуги; ще 34,5 відсотка – питання якості доріг; 14,8% опитуваних переймаються питанням медичного обслуговування.

Олександр Залужний також розповів, що в ході опитування та спілкування із полтавцями представники «Погляду» зібрали думки людей із приводу пенсійної та медичної реформи в Україні. Зібрану інформацію у громадській організації систематизували і на її основі підготували звернення до представників обласної та центральної влади – аби донести до можновладців ставлення мешканців Полтави до реформ і бачення мешканців міста щодо їх реалізації.

Переваги недержавних пенсійних фондів

Про зв'язок між владою та виборцями говорила і народний депутат України Наталія Веселова.

Жителів Полтави найбільше турбують низькі зарплати та пенсії - результати опитування, фото-1

Депутат має свою приймальню у Полтаві та регулярно проводить прийоми громадян. І під час зустрічей цікавиться реакцією полтавців на запровадження тієї чи іншої реформи.

-Це є зворотнім зв’язком, за допомогою я не лише дізнаюся думки людей, але і отримую від них сигнал – що іще потрібно змінювати, - розповіла Наталія Веселова.

Далі у спілкуванні із журналістами депутат розповіла про проблеми пенсійної реформи в Україні. Зокрема – про запровадження другого рівня пенсійних відрахувань. На другому рівні працюючий громадянин відраховує частину заробітної платні до недержавного пенсійного фонду і тим самим до виходу на пенсію накопичує у ньому значну суму. Відмінність його від державного пенсійного фонду у тому, що кошти, за потреби, громадянин може взяти достроково – у випадку хвороби чи потреби у придбанні житла.

-Я під час реалізації одного проекту жила у США у одній американській родині пенсіонерів. Вони живуть у розкішному будинку за півмільйона доларів, хоча отримують на двох 1900 доларів державної пенсії. Коли я їх запитала – за що ж вони живуть, подружжя пояснило, що має хорошу корпоративну пенсію, яку вони самі для себе сформували регулярними відрахуваннями.

Приклади недержавних пенсійних фондів є і в Україні. Приміром, такий фонд має «Укрзалізниця» і об’єднує він близько 300 тисяч працюючих. Загалом в Україні діють 62 недержавних фонди. Проте в цілому по країні другий рівень пенсійного забезпечення не запроваджений. І за цим показником Україна – єдина країна у Європі, яка не реалізувала цей механізм.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що один полтавський робітник утримує одного пенсіонера.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#погляд #опитування #статистика #пенсія #реформа
Останні новини
ТОП новини
Чи лишається центральний ринок Полтави настільки ж популярним серед містян, чому деякі покупці не люблять торгуватися та яку негативну тенденцію помітила адміністрація із початком повномасштабної війни
«Взять би цього чиновника і закатать у асфальт…» - на Полтавщині водії «оцінили» ремонт дороги Нові Санжари – Нехвороща пневмоструменевим методом (ВІДЕО)
У Полтаві на "Хитрому ринку" продають полуницю по 115 грн, а за черешню "просять" від 100 грн
Стала відома причина зникнення світла у Полтаві та області
Оголошення
live comments feed...