• Головна
  • У Полтаві витратять 14 мільйонів на траву
13:15, 3 вересня 2018 р.

У Полтаві витратять 14 мільйонів на траву

У Полтаві витратять 14 мільйонів на траву, фото-1

Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА планує закупити за більш ніж 14 мільйонів гривень 20 комплектів синтетичної трави та спеціального обладнання для дитячих спортивних ігрових майданчиків. Інформація про проведення тендеру розміщена на порталі  prozorro.

Участь у торгах хотіли взяти чотири учасники. Допустили лише двох – ТОВ «Дитячі спортивні майданчики» та ТОВ « Торгівельний дім "Н`ю-лайн". Однин з учасників - ТОВ «ЕЛІТ СПОРТ ГРУП», поскаржився до тендерного комітету на дискримінацію. На думку підприємця, вимоги до якості штучної трави є завищеними, що призводить до обмеження кількості учасників:

"Визначальним критерієм для підтведження якості синтетичної трави є наявність сертифікату Міжнародної Федерації Футболу FIFA. Згідно вимогам Програми якості ФІФА для футбольних трав від 2015 року, які є обов'язковими з 01.01.2017, на яку Ви посилаєтесь, для надання траві сертифікату найвищої якості Quality Pro зносостійкість волокна доводиться шляхом проведення 6 000 циклів Lisport XL (ст. 3 цього документу). Таким чином, кожна синтетична трава, яка отримала найвищий рівень оцінки якості, 
пройшла тест на 6 000 XL Lisport циклів, що автоматично доводить її зносостійкість для використання на найкращих футбольних полях світу. Можливо Ви помилилися в дописанні ще одного нуля та мали на увазі 6 000 XL Lisport циклів.

Проведення більшої кількість циклів є непотрібною практикою, яка не вимагається ФІФА, відповідно виробники цього не проводять. На наші численні запити європейським виробникам синтетичної трави ми отримали відповідь, що проведення даного дослідження займає щонайменше 3 місяці. 

Таким чином очевидно, що дана вимога є дискримінаційною та створена для обмеження кількості учасників, хоча інші могли би пропонувати для футбольного поля високоякісну штучну траву з кращими критеріями.

Значно доречнішою вимогою була би наявність самої сертифікації FIFA з доданням звіту дослідження, який справді доводить найвищу оцінку синтетичної трави від Міжнародної Федерації Футболу. 

Окрім того, вимагаємо змінити наступні технічні вимоги: прошивка зиґзаґом та калібр, оскільки метод тафтингу та калібр залежить лише від устаткування, на якому ш’ється килим зі штучною травою, та жодним чином не впливає на якість покриття. 

Ще раз наголошуємо, що для отримання пропозицій футбольної синтетичної трави найвищої якості, яка була перевірена та доведена світовим спеціалістом у грі в футбол, доречнішою є вимога наявності сертифікату FIFA, а не створення непотрібних дискримінаційних перешкод, які не гарантують найвищу якість товару, оскільки він не був перевірений FIFA, та які протиправно обмежують конкуренцію, призводячи до більшого використання державного бюджету.

Таким чином, просимо вилучити наступні дискримінаційні вимоги:
1) 60 000 XL Lisport циклів
2) прошивка зигзагом
3) калібр стрічки

В іншому випадку будемо подавати скаргу в Антимонопольний Комітет з залученням свідчень європейських виробників штучної трави та залишимо відповідний відгук на Dozorro"

Скарга не була задоволена. Не допустили до торгів і львів’ян- ТОВ «Торгово-Промислова компанія «Будспорт».

Юлія Самозвон.

Також про те, як спритні харків'яни виграли тендер на ремонт полтавської вулиці самі в себе.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#майданчики #Полтава #державні закупівлі #тендери
Оголошення
live comments feed...