• Головна
  • Політичні ігри у міській раді Полтави. Мамай програв секретаря, але - не крісло мера
18:07, 31 серпня 2018 р.
Надійне джерело

Політичні ігри у міській раді Полтави. Мамай програв секретаря, але - не крісло мера

Політичні ігри у міській раді Полтави. Мамай програв секретаря, але - не крісло мера

Мамай розгубився

Сьогоднішню позачергову сесію Полтавської міської ради цілком можна назвати переломною. Адже під час засідання чи не вперше за останні роки у Олександра Мамая перехопили ініціативу. Аж настільки, що чинний міський голова змушений був залишити сесійну залу і віддати право на прийняття рішень представникам опозиції. І навіть фраза про звернення до СБУ через те, що сесія нібито зібрана і проводиться незаконно, не витягує «актьорочку» Олександра Федоровича. Початок засідання показав, що Мамай розгублений. Напевно, міський голова чи не вперше зрозумів, що ретельно вибудуваний ним механізм управління Полтавою не лише зупинили, але й почали розбирати по деталях. Спочатку у торгах із опозицією Мамаю довелося віддати першого зама Михайла Шевченка, потім іще двох замів – Андрія Ляміна та Віталія Нікіпелова. Тепер опозиціонери прийшли за «скальпом» секретаря міської ради Оксани Деркач. Враховуючи, що раніше Мамай заявляв, що не розлучиться із Оксаною Антонівною до закінчення каденції, цей випад опонентів був для нього найбільш болючим. Міський голова до останнього сподівався відтермінувати і сьогоднішню сесію, проте – не вийшло. Тому Мамай пішов із поля бою. І лише на відстані спостерігав за тим, як політичні супротивники розправляються із його вірною соратницею.

У стані опозиції – не усе так гладко

Так, Мамай втратив ініціативу і більшість у раді. Сьогодні, після завершення процедури відкликання депутатів, більшість у раді має опозиція. І цієї більшості вистачило для того, аби усунути із посади Оксану Деркач. За допомогою нескладних математичних розрахунків можна навіть отримати цифру, яка позначає кількість депутатів у опозиційній більшості – 24 (8 – «Солідарність/БПП», 7 – «Рідне місто», 5 – СДП, 4 – «Самопоміч»). Цієї більшості цілком вистачає для прийняття рішень. А якщо врахувати, що кількість депутатів у опозиційній більшості може вирости до 30 (якщо додадуться 6 депутатів від «Свободи»), то за усуненням секретаря цілком може слідувати і висловлення недовіри міському голові (для цього потрібно 28 голосів).

Проте, є деякі нюанси, які не можна не враховувати. 1) Вже після сесії голова фракції СДП Олександр Шамота пояснив, що немає жодного документу, який би хоч якось позначав створення нової більшості у раді.

Тобто немає жодної міжфракційної угоди чи якогось подібного документу, який би підтверджував формування у раді більшості у кількості 23, 24 чи 30 депутатів. Тобто, завтра із ситуативного союзу може вийти одна із фракцій і більшість розсиплеться.

2) За відставку Деркач проголосували лише 22 депутати. «Лише», тому що голосування відбулося фактично на межі фолу. Ще б один зіпсований бюлетень і голосування було б проваленим. До речі, з приводу зіпсованих бюлетенів теж досить неоднозначна ситуація. Виходить, що троє депутатів із тих, хто таки прийшов на сьогоднішню сесію, не готові голосувати в унісон із опозиційною більшістю.

Можна, звісно, припустити, що цими трьома депутатами могли бути представники «Свободи». Але це будуть лише домисли – голосування відбувалося таємно, тому зіпсувати бюлетень міг кожен із 25. Можливо, Оксану Деркач пожаліли колишні партнери із «Рідного міста»? Це ж можливо, чи не так? А хоча, з іншого боку, двоє представників «Свободи» пішли із залу одразу після голосування. Чому?

3) Представники опозиційної більшості не озвучують публічно (можливо, лише поки що) чіткого плану подальших дій. Незрозуміло – кого хочуть бачити секретарем замість Оксани Деркач? Говорять про компромісну кандидатуру Юліана Матвійчука, але це поки що розмови у кулуарах. Також незрозуміло – якими будуть кроки, якщо міська рада таки висловить недовіру Олександру Мамаю? Але її, скоріш за все, поки що не висловлять.

Мамай може спати спокійно?

Про усунення із посади самого Мамая не йдеться. Принаймні, поки що. Навіть лідер найбільшої опозиційної фракції «Солідарність/БПП» Андрій Матковський не говорить про відставку Мамая.

Він лише наголошує на тому, що міський голова має працювати. Про відставку міського голови періодично говорить (і пише у ФБ) лідер іншої фракції – СДП – Олександр Шамота. Проте незрозуміло – скільки іще депутатів у раді хочуть достроково розпрощатися із чинним мером. Ясно одне – без депутатів від «Свободи» голосів за висловлення недовіри не набирається.

Тепер будемо чекати наступної сесії (нагадаємо, її скликав Олександр Мамай на 21 вересня) і робити прогнози щодо кандидатури на посаду секретаря міськради. Андрій Матковський вже публічно сказав, що не хоче займати це крісло. Так хто ж тоді?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#міськрада #полтава #мамай #сесія #рада #секретар
Оголошення
live comments feed...