Слава про заповідник полтавської корупції вийшла на національний рівень (ВІДЕО)

Міцні родинні зв’язки, надійні «схеми» і гроші, гроші, гроші – ось що прекрасно тримає корабель кругової поруки полтавської корупції на плаву вже довгі роки. І, судячи з усього, декларативна реформа судової системи тут викликає лише іронічну посмішку.

Ярмарок полтавського нахабства і цинізму не міг не привернути увагу журналістів-розслідувачів. Черговий випуск авторської програми журналіста Романа Маселка «Правосуддя по-новому» на 24 каналі цілком присвячено дивним рішенням полтавських «служителів Феміди», успішному бізнесу родичів Олександра Мамая та його оточення, а також очевидному повному провалу реформи судової системи в Україні.

Текст та відео програми опубліковано на 24tv.ua:

Своїм нещодавнім рішенням про покарання судді Лариси Гольник Вища рада правосуддя, яка є головним органом суддівського врядування дала чітко зрозуміти – судді, які активно борються з корупцією не матимуть підтримки системи і приречені на програш.

Для справжніх змін нашого правосуддя важливо, щоб органи, які мають ключовий вплив на суди транслювали відповідні меседжі про такі зміни. І такими меседжами є не слова, а конкретні дії та рішення.

Нагадаю, що мер Полтави Мамай намагався домовитись з суддею Гольник про потрібне йому рішення. Торги за рішення вів його заступник Дмитро Трихна, які і записала на відео Лариса Гольник. Доказів більш ніж достатньо. Мамая звинуватити не наважились. Вирішили пожертвувати посередником, і справу щодо Трихни передали до суду ще у 2015 році.

Наразі кримінальне провадження розслідують детективи НАБУ. Вони кілька разів готували проекти підозр Мамаю, але прокуратура не дала свої згоди. "Жучки" в акваріумі Назара Холодницького наводять на роздуми, чому так сталося. Але Гольник чітко демонструє, що не зупиниться поки не буде покараний організатор. Саме тому для Мамая дуже важливо, щоб Трихна був виправданий, а Гольник максимально дискредитована.

І так виглядає, що суд підігрує цьому бажанню Мамая. Справу Трихни розглядає Київський суд міста Полтави в особі судді Юрія Куліша. Це доволі цікавий суддя, який вже має досвід винесення дуже сумнівних рішень, у яких він проявляв значну поблажливість до обвинувачених у корупційних злочинах. Деякі з них, напряму пов’язані з Мамаєм.

Так, у 2013 році він судив директора ТОВ "Торговий дім "Інтер-Агро". Внаслідок його дій бюджет втратив понад мільйон гривень. Засновниками Торгового дому є падчерка та сестра Мамая. За такий злочин передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. 

Але суддя Куліш проявив виняткову гуманність та повністю звільнив директора від відповідальності. А знаєте чому ? Бо він розкаявся і відсутні збитки від злочину. Тобто на думку суду те, що бюджет не отримав понад мільйон гривень є дріб’язком. До речі, цей директор очевидно був класичною підставною особою, бо виявився пенсіонером та простим столяром Комунального підприємства Полтавської міської ради.

Цей приклад яскраво демонструє, як родичі мера ведуть бізнес та забезпечують собі безкарність завдяки таким судовим рішенням.

Нещодавно суддя Куліш розглядав ще одну цікаву справу, пов’язану з корупцією. Восени 2015 року очільника Держгеокадастру Полтавської області затримали на хабарі у півмільйона гривень. Узяли й двох посередників – особистого водія та колегу-черкащанку. Пройшли обшуки й затримання з ефектними фотографіями вилучених коштів.

А у серпні 2016 року суддя Куліш санкціонував угоду між прокурором і водієм чиновника та призначив йому покарання у розмірі 11 тисяч гривень штрафу. При цьому застава, під яку підозрюваний вийшов із СІЗО, була більшою у 25 разів! А повний розмір хабара мав скласти 1 мільйон гривень. Щодо самого керівника Держгеокадастру кримінальне провадження закрите. Слідство "не змогло" зібрати докази його вини.

Юрій Куліш судив і другу посередницю у даному злочині. Вона теж отримала дуже м’яке покарання – 2 роки іспитового строку. Важлива деталь – у обох випадках вибір судді відбувався на безальтернативній основі. Тобто автоматизована система могла вибрати для цих справ лише суддю Куліша. Чи це випадковість? У 2017 році за отримання інспектором з охорони довкілля 12 000 гривень хабара суддя Куліш покарав його штрафом у розмірі 9 350 гривень.

У справі Лариси Гольник суддя Куліш одразу проявився. Зокрема, він спробував обмежити висвітлення справи та заборонив журналістам місцевого каналу ведення відеозйомки найважливіших етапів процесу. Проте найбільше суддя старається допомогти обвинуваченому у визнанні неналежним ключового доказу у справі – відеозапису злочину, знятого прихованою камерою.

У матеріалах справи є записи відео на двох носіях – флешках та DVD-дисках. На флеш-носії їх переписали з пристроїв, на які велась прихована зйомка, а вже потім записано на DVD-диски. У суді адвокат поставив під сумнів автентичність записів і заявив клопотання про проведення їх експертизи. Гольник заперечувала, бо підстав сумніватися не було.

Але суддя задовольнив клопотання обвинуваченого, вказавши в Ухвалі, що Гольник не заперечувала проти експертизи. І тут почалась епопея з експертизою цих записів, яка майже на два роки заблокувала судовий процес. Експертиза DVD-дисків завершилась відносно швидко та встановила – монтажу немає.

А от з флеш-носіями почались качелі. Експерти вимагали надати відповідне програмне забезпечення та пристрої, на які відбувався запис. Про такі вимоги Гольник дізналась лише після того, як експерти повернули ці записи без висновку. Завдяки Ларисі Гольник та детективам НАБУ необхідне програмне забезпечення одразу знайшлося.

Також у суді допитали начальника Управління захисту економіки в Полтавській області Абрикосова, який підтвердив, що є можливість передати експертам і програмне забезпечення і пристрій, на який безпосередньо відбувався запис прихованого відео.

Здавалось би – нарешті можна повноцінно провести експертизу, яку вимагав обвинувачений і чекали майже два роки та розвіяти усі, навіть надумані сумніви стосовно ключового доказу. Але тепер Трихна вже заперечує проти такої експертизи. Це йому дуже вигідно, адже усі сумніви мають тлумачитись на користь обвинуваченого. Виявилось, що така ситуація влаштовує і суддю Куліша.

На засіданні 6 серпня Гольник просила суд завершити експертизу. Але суддя відмовив, цинічно ігноруючи факти, які свідчать про можливість її проведення. Пропонувала провести одночасний перегляд відео з флеш-носіїв і дисків – теж ні. Заявила відвід судді – Куліш навіть не виніс це питання на обговорення.

Важливо, що це засідання відбулося вже після фінального рішення Вищої ради правосуддя, яким захищено голову суду Струкова та показово покарано Гольник. Очевидно суддя Куліш чітко вловив меседж цього рішення Ради і саме тому наважився на таке очевидне підігрування корупціонерам та ігнорування вимог Гольник. За таких умов Трихна цілком може розраховувати на виправдальний вирок, а з мера Мамая та голови суду Струкова будуть зняті усі звинувачення.

Давайте подивимось на цю ситуацію очима самого Куліша. Він бачить приклад судді Гольник, яка за чесність та принциповість зазнала переслідувань не тільки від людей мера та голови суду, а й від Вищої ради правосуддя. Це показує, як небезпечно суддям іти проти "сильних світу цього". І навпаки, володарі мантій, які заплющують очі на вимоги закону та протиправні дії колег, можуть розраховувати на матеріальний достаток та кар’єрне зростання.

Але у кожного є вибір. З досвіду власної родини суддя Куліш знає, що існує два шляхи. Його батько, Віктор Куліш, багаторічний суддя Апеляційного суду Полтавської області, значних статків не нажив. Його згадують як чесного суддю.

А от брата судді, прокурора Лубенської міжрайонної прокуратури Полтавської області Андрія Куліша у 2015 році взяли на хабарі у 5 тисяч доларів. Який вибір зробить суддя Куліш і яким рішенням буде у справі Трихни, дізнаємося невдовзі. А боротьба за чесні суди триває і справедливість однозначно переможе.


https://24tv.ua/chomu_chesna_suddya_golnik_ne_maye_pidtrimki_abo_yaka_santa_barbara_vidbuvayetsya_v_sudi_poltavi_n1021073

корупція чиновники суддя службовець влада антикорупція схеми розслідування мамай гольник струков
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
До місцевих виборів в Україні залишилося трохи більше місяця. До 25 вересня у територіальні виборчі комісії мають подати документи кандидати на посаду міських, селищних та сільських голів. У Полтаві це вже зробили кілька кандидатів. Решта зроблять це у найближчі кілька днів. Втім, вже зараз можна дослідити коло претендентів на місце керівника міської ради. Цікавий тренд нинішніх виборів - майже усі кандидати знімають ролики, у яких кудись та для чогось йду...
Культура
Маршрут музичної платформи «Моя Полтава в моєму серці», яка працюватиме 23 вересня на День міста в Полтаві, оприлюднили на сайті Полтавської міськради. 23 вересня 14.00 – 14.20 — Парк Незалежності (Концертна програма) 14.20 – 14.35 — Вул. Соборності – перехрестя площа Зигіна 14.35 – 15.00 — Площа Зигіна (Концертна програма) 15.00 – 15.20 — вул. Соборності – вул. 1100-річчя Полтави – вул Небесної Сотні – вул. Конституції – вул. Соборності 15.20 – 15.40 — Ву...
Культура
«День відкритих дверей в комунальних музеях міста Полтава» Традиційно, мешканці та гості міста матимуть можливість безкоштовно відвідати 5 комунальних музеїв міста Полтава: літературно-меморіальні музеї І.П.Котляревського, Панаса Мирного, В.Г.Короленка, ДІКЗ «Поле Полтавської битви» та Художній музей імені М. Ярошенка 09.00 Покладання квітів до Вічного вогню на Меморіалі Солдатської Слави з нагоди 77-ї річниці вигнання нацистів з м.Полтава 11.00 Мистецький...
Кримінал
Поліцейськими розшукується зниклий Касьяненко Олександр Феодосійович, 1948 року народження, мешканець села Кулажинці, Гребінківського району. Відомо, що чоловік у листопаді-грудні 2005 року залишив місце свого проживання та до цього часу не повернувся. Прикмети чоловіка: на вигляд 70 років, зріст 165 см, середньої тілобудови. Ймовірно був одягнений в дублянку коричневого кольору, штани джинсові темно-синього кольору, черевики чорного кольору. Якщо вам відо...
Кримінал
Прокуратура направила до суду клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру щодо жительки Горішніх Плавнів через неправдиві повідомлення про замінування Нагадаємо, йдеться про події, які сталися 27 липня цього року. Перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, жінка подзвонила з мобільного телефону на лінію «102» і повідомила про замінування Горішньоплавнівського відділу Кременчуцької місцевої прокуратури, знаючи, що інформація не відпо...
Суспільство
Перед початком опалювального періоду 2020-2021рр. «Полтаватеплоенерго» розробило та погодило в органах місцевого самоврядування графік проведення пробних пусків котелень підприємства. Адміністрація підприємства звертається до балансоутримувачів житлових будинків, у т.ч. відомчих, ЖБК, ОСББ: перед початком проведення пробного пуску (згідно з графіком) необхідно підготувати внутрішньобудинкові системи житлових будинків до прийому теплоносія. Для уникнення не...
Суспільство
Сьогодні у міському парку культури і відпочинку «Перемога» відбулося повторне виїзне засідання міської Ради з питань безпечної життєдіяльності населення. Члени комісії повторно обстежили стан дитячих атракціонів та наявність технічної документації на експлуатацію стаціонарної та атракціонної техніки, яку привезли до парку підприємці з Херсону та мають намір відкрити для дітей найближчим часом. Нагадаємо, під час перевірки міської Ради з питань безпечної жи...
Партнерський матеріал
Кому найбільше довіряють люди? Як свідчить об’єктивний аналіз, із року в рік неухильно зростає авторитет місцевих партій і посилюється недовіра до централізованих політичних проектів. З чим це пов’язано? Про причини явища розмірковує лідер команди «Рідне місто» Олександр Удовіченко: - Звичайно, в цьому є непохитна закономірність. Солодкі й нездійсненні обіцянки вже давно втратили свою привабливість. Їм не вірять, особливо, коли після гучних слів люди озира...
Новини компаній
ГК «Нафтогаз України» пропонує всім новим споживачам взяти участь в Акції «Газ для Вас» та отримати шанс виграти один зі 150-ти газових пакетів: 50 пакетів по 50 куб.м. в категорії «Газ для приготування їжі» 50 пакетів по 100 куб.м. в категорії «Газ для приготування їжі та підігріву води» 50 пакетів по 1000 куб.м. в категорії «Газ для опалення» За умовами акції, потрібно подати заявку на приєднання до ГК «Нафтогаз України» до 30.09.2020 включно. Зробити це...