• Головна
  • Полтавцям відкрили нову схему вербування людей у трудове рабство
17:40, 29 серпня 2018 р.

Полтавцям відкрили нову схему вербування людей у трудове рабство

Полтавцям відкрили  нову схему вербування людей у трудове рабство, фото-1

Сьогодні в приміщенні Полтавської обласної бібліотеки відбувся тренінг з протидії торгівлі людьми, який провела сертифікований тренер міжнародних проектів з питань попередження цього виду бізнесу Світлана Громцева. Також долучилися працівники правоохоронних структур. Більша частина учасників – люди, які зараз перебувають у пошуку роботи і розглядають працевлаштування за кордоном. Також деякі учасниці прийшли підвищити свою обізнаність, бо їхні обранці збираються поповнити лави заробітчан. Як зазначила С. Громцева, згідно з останнім опитуванням, 61 % полтавців висловили готовність поїхати за кордон на заробітки. Також вона розповіла про види сучасного рабства, і те, як розпізнати «солодку пастку», а головне – не потрапити у неї. Не залишилися осторонь актуальної проблеми і журналісти сайту «0532 ua ».

Україна – світовий лідер. Але цього разу у кількості людей, які постраждали від різних форм трудового рабства.

Полтавцям відкрили  нову схему вербування людей у трудове рабство, фото-2

Заробітчанство у Польщі не втрачає своєї актуальності. Але найчастіше на заробітки їдуть до Росії.

Полтавцям відкрили  нову схему вербування людей у трудове рабство, фото-3

Серед постраждалих – чимало людей з вищою освітою. І якщо раніше переважало сексуальне рабство, то зараз – трудове.

Полтавцям відкрили  нову схему вербування людей у трудове рабство, фото-4

«У Полтавській області зафіксовано вісім випадків торгівлі людьми, - розповіла С.Громцева, - Резонансний випадок стався у 2016 році. Полтавський студент разом із колегами інших столичних вишів вирушив на Оліпіаду у Ріо-де-Жанейро за досить вигідною пропозицією. Єдиною умовою було взяти з собою невелику посилку. В Україні молоді люди сіли в літак без проблем, але їх зупинили у Сінгапурі і знайшли у валізах наркотики. У цій країні немає програми репатріації. Тому, студенти потрапити у в’язницю. Суд триває. Повернути полтавця додому не вдається. Але на щастя, хлопця не розстріляли. За місцевими законами, йому загрожував розстріл».

Багатьом полтавцям доводилося зустрічати у пресі вакансію пішого кур’єра. Виявляється, це новий лайфхак від торговців живим товаром. Роботу цю пропонують лише фізично сильним чоловікам. Суть у тому, що потрібно перенести посилку від Інтернет-магазину до покупця. В ній знаходиться курильна наркотична суміш «Спайс», яка заборонена в Росії. Після отримання згоди особи на працевлаштування, майбутній кур’єр зустрічається з відповідальним куратором. Це відбувається на Київському залізничному вокзалі. Під час зустрічі працевлаштований отримує гроші на дорогу, квиток на потяг до Москви, робочий мобільний телефон зі спеціально встановленою програмою та надуманим іменем. У Росії за ним закріплюється куратор для вирішення всіх логістичних питань. Користуватися іншим мобільним зв’язком забороняється. В Росії завербованому відкривають новий картковий рахунок для отримання зарплати і грошей на проживання. З Москви кур’єрів-початківців відправляють у різні міста на стажування. Після стажування кураторам передають закладки з наркотиками, які вони повинні відносити за вказаною адресою і звітуватися про кожну закладку куратору за допомогою месенджера.

Полтавцям відкрили  нову схему вербування людей у трудове рабство, фото-5

Не варто забувати і про заходи безпеки перед поїздкою за кордон.

Полтавцям відкрили  нову схему вербування людей у трудове рабство, фото-6

Юлія Самозвон.

Також сім "золотих правил", як не бути проданим у рабство.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#торгівлялюдьми #Полтава #тренінг
Оголошення
live comments feed...