• Головна
  • Пул соціологів: «За Життя» впевнено обходить «Оппоблок», демонструючи завидну динаміку зростання
Політичні новини
15:00, 20 серпня 2018 р.

Пул соціологів: «За Життя» впевнено обходить «Оппоблок», демонструючи завидну динаміку зростання

Політичні новини

Згідно з опитуванням, проведеним на початку серпня 2018 року, якщо парламентські вибори в Україні відбудуться «цієї неділі», в український парламент пройдуть шість політичних партій.

Про це свідчить опитування, проведене Міжнародним дослідницьким центром BURI (Бельгійсько-Український науково-дослідний інститут).

Пул соціологів: «За Життя» впевнено обходить «Оппоблок», демонструючи завидну динаміку зростання, фото-1

Так, найбільша підтримка українських виборців, згідно з результатами соцопитування, буде надана партії «Батьківщина» на чолі з Юлією Тимошенко (11,2%), «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка (9,3%), партії «Опозиційний блок» ( лідер Юрій Бойко) (7,6%), партії «За життя» Вадима Рабиновича (6,9%), партії «БПП-Солідарність» чинного президента України Петра Порошенка (6,5%) і Радикальної партії на чолі з Олегом Ляшко (6,1%).

Опитування щодо політичних уподобань в Східній Україні (Харківська область і райони Донецької і Луганської областей, підконтрольні України) показало, що найбільш популярними політиками тут є Вадим Рабинович і Юрій Бойко. Якщо президентські вибори відбудуться «цієї неділі», то відповідно за них проголосують 15,2% і 12,6%. За ними слідують Юлія Тимошенко (9,2%), Петро Порошенко (8,3%) і Анатолій Гриценко (4,5%). Опитування включав прізвища політиків, які, швидше за все, будуть брати участь у виборах.

37% опитаних українців однозначно готові голосувати на президентських виборах, хоча вони і не були готові назвати кандидата, якого вони підтримали б. Тим часом, аналіз так званого антірейтінгового питання «Назвіть політичну партію, за яку ви ніколи не проголосуєте?» Дає підстави говорити, що з цих 37% голосів відходити до тих політичних сил, які менше дратують електорат і мають відносно низький рейтинг антипатій людей. Зокрема, це партії «За життя» на чолі з Вадимом Рабиновичем (антирейтинг 35%), «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка (антирейтинг 34%) і Радикальна партія Олега Ляшка (антирейтинг 59%). Мінімальну підживлення з числа тих, хто поки не визначився, мали б, відповідно «Оппоблок» Юрія Бойка (антирейтинг 79%), БПП (атірейтінг 71%) і «Батьківщина» Юлії Тимошенко (антирейтинг 66%).

Яким буде ваш вибір, якщо парламентські вибори відбудуться цієї неділі? (% Відповіді тих, хто вже вирішив проголосувати)

«Батьківщина» (Юлія Тимошенко)

11,2

«Громадянська позиція» (Анатолій Гриценко)

9,3

«Опозиційний блок» (Юрій Бойко)

7,6

«За життя» (Вадим Рабинович)«За життя» (Вадим Рабинович)

6,9

Блок Петра Порошенка «Солідарність»

6,5

Радикальна партія Олега Ляшка

6,1

Важко відповісти

38,0

інше

14,4

Яким буде ваш вибір, якщо президентські вибори відбудуться цієї неділі?

Юлія Тимошенко

10.2

Анатолій Гриценко

9.4

Вадим Рабинович

8.6

Петро Порошенко

8.1

Юрій Бойко

8.0

Олег Ляшко

7.3

Олег Тягнибок

3.1

Андрій Садовий

2.4

Важко відповісти

27.5

інше

15.4

Антирейтинг основних українських партій (дані, зібрані з відповідей на питання: «За яку партію ви ніколи не проголосуєте?» Серед тих, хто точно голосуватиме на виборах,% відповідей тих, хто вже вирішив проголосувати)

«Опозиційний блок» (Юрій Бойко)

79

Блок Петра Порошенка «Солідарність»

71

«Батьківщина» (Юлія Тимошенко)

66

Радикальна партія Олега Ляшка

59

«За Життя» (Вадим Рабинович)

35

«Громадянська Позиція» (Анатолій Гриценко)

34

Результати опитування були представлені Міжнародним дослідницьким центром BURI (Бельгійсько-Український науково-дослідний інститут). Дослідження проводилося 25-31 липня 2018. Загальна кількість респондентів становить 2048 осіб (репрезентативна вибірка). Метод опитування - прямі інтерв'ю. Похибка становить не більше 2,3%.

Соціологи також відзначають, що сьогодні намітилася тенденція зниження електоральних симпатій у одних партій, які вважалися фаворитами, і, навпаки, лідерства тих політичних сил, які займали нетоповие позиції.

Про це свідчать результати глибокого дослідження електоральних настроїв в містах- «мільйонниках» напередодні Дня незалежності, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень імені Яременко (УІСІС) спільно з Центром «Соціальний моніторинг», Інститутом аналізу і прогнозування (ІАП), а також Київським прес-клубом і були презентовані в столичному агентстві «Укрінформ».

Так, якби вибори до Верховної Ради України відбувалися найближчої неділі, то визначилися зі своїм вибором жителі Львова проголосували б за «Об'єднання« Самопоміч »Андрія Садового (20,6%),« Громадянську позицію »Анатолія Гриценка (19,5%) , «Блок Петра Порошенка» (10,6%), ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко (10,4%), Радикальну партію Олега Ляшка (7,7%), ВО «Свобода» Олега Тягнибока (7,3%), партію «Справедливість» Валентина Наливайченка (2,2%), «Народний контроль» Дмитра Добродомова (1,8%). Замикають список партія «За життя» Вадима Рабиновича (0,9%), а також Вінницька європейська стратегія Володимира Гройсмана і партія «Опозиційний блок» Юрія Бойка (по 0,5% кожна). При цьому за інші партії проголосували б майже 10%, 31,2% львів'ян взагалі не змогли визначити своїх фаворитів, а ще 14% - не збираються йти на вибори.

Разюче відрізняються електоральні симпатії у жителів Одеси і Харкова. В Одесі безумовним лідером серед визначилися з вибором громадян є партія «За життя» Вадима Рабиновича (26,1%), значно відстає від неї партія «Опозиційний блок» Юрія Бойка (17,6%). Далі йдуть: ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко (15,9%), «Об'єднання« Самопоміч »Андрія Садового (10,7%),« Блок Петра Порошенка »(6,7%), Радикальна партія Олега Ляшка (5,6 %) і партія «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка (5,4%). Решта партій набирають менше 3%. При тому, що не змогли з вибором близько 10% одеситів, а ще 20% - не збираються йти на вибори.

У Харкові ситуація наступна: в лідерах - партія «За життя» Вадима Рабиновича, яку підтримали б 19,6% серед визначилися громадян. Знову відстає партія «Опозиційний блок» Юрія Бойка (18,2%), ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко набирає 15,8%, партія «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка та Радикальна партія Олега Ляшка набирають по 10,1%, партія «Відродження »Віктора Бондаря - 7,2%. Замикає лідерський пелетон «Блок Петра Порошенка» з 5,2%, «Об'єднання« Самопоміч »Андрія Садового - 3,8%. Решта партій не набрали навіть 3% симпатій харків'ян. При тому, що 22% жителів цього міста не визначилися у своїх симпатіях, а ще майже 20% не збираються йти на вибори.

Пул соціологів: «За Життя» впевнено обходить «Оппоблок», демонструючи завидну динаміку зростання, фото-2

Що стосується президентського рейтингу - якби вибори Президента України відбулися найближчої неділі, то симпатії львів'ян розподілилися б таким чином: Анатолій Гриценко (18%), Андрій Садовий (16%), Петро Порошенко (10%), Олександр Шевченко та Юлія Тимошенко ( по 8%), Олег Ляшко (6%), Олег Тягнибок (5%), Роман Безсмертний (3%), Вадим Рабинович (2%) і Юрій Бойко (0%).

Як завжди, в Одесі та Харкові кардинально інша ситуація і в лідерах інші кандидати. Одеса проголосувала б наступним чином (серед визначилися): Вадим Рабинович (22%), Юрій Бойко (19%), Юлія Тимошенко (15%). Далі чотири кандидати набрали однакову кількість - Анатолій Гриценко, Олег Ляшко, Петро Порошенко та Андрій Садовий - по 7%, а Олег Тягнибок та Олександр Шевченко - по 1%. У Харкові Юрій Бойко (18%), Вадим Рабинович (16%), Юлія Тимошенко (12%), Анатолій Гриценко та Олег Ляшко - по 11%, Петро Порошенко (5%), Олександр Шевченко та Андрій Садовий - по 4%.

Пул соціологів: «За Життя» впевнено обходить «Оппоблок», демонструючи завидну динаміку зростання, фото-3

При цьому відзначимо, що у всіх перерахованих містах- «мільйонниках» 20% не визначилися зі своїм вибором і ще стільки ж не збираються йти на виборчі дільниці, що свідчить про те, що партії, які мають найменший антирейтинг, будуть нарощувати відсотки підтримки.

Соціологи опитали 2003 респондента у Львові, Одесі та Харкові (західний регіон, південний і східний), дослідження проводилося з 6 по 14 серпня 2018 року методом індивідуального опитування за місцем проживання «обличчям до обличчя», стандартні відхилення при достовірних 95 відсотках і співвідношенні змінних від 0,1: 0,9 до 0,5: 0,5 становлять 1,31 - 2,18 відсотка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...