• Головна
  • У Полтаві намалювали розмітку для паркувального місця інвалідів. З її допомогою перевірятимуть водіїв на толерантність (ФОТО)
13:05, 20 серпня 2018 р.
Надійне джерело

У Полтаві намалювали розмітку для паркувального місця інвалідів. З її допомогою перевірятимуть водіїв на толерантність (ФОТО)

У Полтаві намалювали розмітку для паркувального місця інвалідів. З її допомогою перевірятимуть водіїв на толерантність (ФОТО)

Розмітку малювали громадські активісти, поліцейські та депутати

19 серпня у Полтаві розпочинають соціальний проект, який перевірить мешканців міста на толерантність та дотримання правил дорожнього руху.

О 10-ій ранку за адресою вулиця Європейська, 17 (за колишнім кінотеатром Котляревського) збираються люди на візках, працівники поліції, представники громадських організацій та небайдужі жителі міста. Розпочинають проект під назвою «Маю право на своє паркувальне місце».

Одна із організаторів акції – Ірина Твердохліб, регіональний представник національної асамблеї людей із інвалідністю України – розповідає:

-На все місто лише два відведених для інвалідів місця для паркування. Це парковки біля ОДА та Південного вокзалу. Тут ми хочемо облаштувати паркувальне місце за усіма стандартами. Для автомобіля, який належить інваліду, це місце має бути більшим, ніж для інших машин. 2 метри – власне, для автомобіля, ще 1,5 метри – для розвороту візка. Були випадки, коли авто інваліда «підпирали» з обох боків – і у такій ситуації він не може ні сісти у машину, ні вийти із неї.

Біля парковки на Європейській встановлюють два знаки із зображенням людини на візку, а також написами: «Невже ти насправді хочеш бути на його місці?» та «Дякуй долі, що це місце не твоє». На асфальті малюють розмітку, яка позначатиме місце паркування автомобіля, який належить людині із інвалідністю. Участь у нанесенні розмітку беруть і громадські активісти, і працівники поліції.

Останні зазначають – паркувальне місце облаштовують за нормами законодавства.

-Перед проведенням цієї акції організатори звернулися до відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції у Полтавській області. Надали дані про схему нанесення, колір та ширину смуг. Відповідно до норм, ширина місця для паркування звичайного авто складає 2,6-2,7 метра, для авто людини із інвалідністю – 3,5 м, - говорить сержант поліції Аліна Кондратенко, поліцейський роти №3 батальйону управління патрульної поліції в Полтавській області.

Приєднуються до акції не лише громадські активісти та поліцейські, але й деякі депутати міської ради. Один із них, лідер фракції «Свободи» у міськраді Юліан Матвійчук, зауважує – такі інформаційні акції потрібні місту.

-Підтримую цю акцію, бо вона справді потрібна. І проблема не у людях із інвалідністю – проблема у мізках людей. Тому що там, де є місця для парковки інвалідів, вони постійно зайняті іншими водіями, там дуже часто ставлять авто. За моїми враженнями – 75 відсотків водіїв просто не бачать, куди вони стають. Можливо, подібні акції привернуть їх увагу і змінять ситуацію.

Встановлення табличок та нанесення розмітку – це не лише забезпечення інвалідів місцем для паркування. Це – ще й частина проекту із розвитку міста, своєрідний соціальний експеримент.

-Завдяки цьому проекту ми впродовж місяця будемо вивчати толерантність полтавців до людей із інвалідністю і те, як вони дотримуються правил дорожнього руху. За місяць підіб’ємо підсумки та оприлюднимо звіт, - говорить Ірина Брижань, керівник офісу проекту «Інтегрований розвиток міст України» в Полтаві.

Вона ж повідомляє, що у рамках розробки концепції розвитку міста у Полтаві проведуть урбаністично-культурний фестиваль «Майстерня міста», який пройде із 20 по 23 вересня. Він включатиме у себе 57 різних заходів. І проект «Маю право на своє паркувальне місце» - лише перший із них.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#паркування #інваліди #місця #полтава #європейська
Оголошення
live comments feed...