• Головна
  • Масова загибель риби під Полтавою. Журналісти 0532ua дізнавалися деталі екологічного лиха
11:30, 20 серпня 2018 р.

Масова загибель риби під Полтавою. Журналісти 0532ua дізнавалися деталі екологічного лиха

У Полтаві назріває катастрофа через «паралізованість» екологічної інспекції. Про це журналістам сайту «0532ua» розповіла депутат Полтавської обласної ради Тетяна Микуця. Минулого тижня вона виїздила разом з представниками екологічної інспекції до водойми біля готелю Баварія. Нещодавно там масово загинула риба, а місцеві жителі повідомили про сморід та екологічну трагедію. Поки екологи діставалися місця пригоди, невідомі зібрали рибу у три поліетиленовімішки і вивезли у невідомому напрямку.

Причина того, що інспектори більше місяця не могли доїхати до ставка, який по суті розташований відразу за містом – банальна. Реформа державної екологічної інспекції. У 2017 році її намагалися ліквідувати через корупцію. Згодом було вирішено створити новий орган, який по суті буде виконувати функцію екологічної інспекції. А це передбачає і скорочення кількості екологів. Тож і виходить, що якщо«у морі штормить», то про оперативність у реагуванні на екологічні негаразди у регіоні і мови не може бути. В той час дехто з прибічників реформи навіть висував ідею провести реорганізацію на кшталт того, як це було зроблено з Національною поліцією – з масовою чисткою в лавах екологів. Радикально відсіяти старих корупціонерів та набрати нових «чесних» співробітників. Також це при керівництві колишнього прем’єр-міністра Арсенія Яценюка був накладений мораторій на екологічні перевірки, що по суті паралізувало діяльність екологів.І стало неабияк на руку промисловим підприємствам, які отримали дозвіл забруднювати природу і не нести за це відповідальності.

У ситуації зі ставком біля Баварії, то ніхто з місцевих не бачив підозрілих осіб, які б могли щоб злити у ставок. А на момент прибуття екологів там вже мирно плавали качки і шукали собі поживу. По суті,«шкідниками» могли стати і розташовані поряд підприємства автомийки, автозаправної станції чи місць швидкого харчування. Непоміченимимогли дістатися до водойми і заїжджі «гастролери». Городи місцевих жителів розташовані на відстані від ставка, тому селяни і не помітили нічного підозрілого.

Представники санстанції взяли проби води та передали їх на експертизу. За результатами дослідження можна буде зробити висновок, що стало причиною масової загибелі риби у водоймі. Ми й надалі продовжимо інформувати читачів про всі деталі справи.

Юлія Самозвон.

Також ми дізналися, як чому в місті не проводяться заходи зі знищення амброзії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#риба.ставки #санстанція #екологи.Полтавщина
Оголошення
live comments feed...