• Головна
  • У Полтавській ОДА обговорили розвиток області у сфері енергоефективності
10:31, 15 серпня 2018 р.

У Полтавській ОДА обговорили розвиток області у сфері енергоефективності

У Полтавській ОДА провели семінар на тему енергетичного розвитку області в рамках ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів – Схід» в Україні. Обговорили особливості та перспективи місцевої політики щодо проведення енергоефективних заходів.

У Полтавській ОДА обговорили  розвиток області у сфері енергоефективності, фото-1

Угода мерів щодо клімату та енергії – це загальноєвропейська ініціатива, що об’єднує місцеві та національні органи влади, які працюють в сфері збереження клімату та модернізації енергетичної галузі. Проект діє з 2008-го року та фінансується Європейським Союзом.

Наразі «Угода мерів» об’єднує понад 7 тисяч міст із населенням понад 200 мільйонів осіб. В Україні до проекту вже долучилися 142 міста, які є Підписантами Угоди. Проживають в них понад 14 мільйонів осіб. Основна ціль Угоди мерів – до 2030-го року скоротити викиди вуглекислого газу щонайменше на 40 % шляхом проведення заходів енергоефективності. У Полтавській області координатором проекту є обласна державна адміністрація.

У Полтавській ОДА обговорили  розвиток області у сфері енергоефективності, фото-2

Зокрема, у Полтавській області Угоду вже підписали 7 міст та 4 сільські громади. Серед них Полтава, Кременчук, Горішні плавні, Миргород, Лубни, Пирятин, Карлівка та громади Омельника, Засулля, Щербанів та Білоцерківки – розповіла директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко, – Полтавщина – одна з перших областей Україні яка долучилася до «Угоди мерів». Проект дає змогу брати участь у різноманітних грантових проектах міжнародної технічної допомоги. Ці кошти, в свою чергу, допомагають проводити енергоефективні та енергозберігаючі заходи. Нині у області діють 12 енергоефективних та енергозберігаючих проектів міжнародної технічної допомоги. Це проекти вуличного освітлення, термомодернізації будівель, встановлення модулів гарячого водопостачання, технічного переоснащення тощо. Зокрема, за рахунок Державного фонду регіонального розвитку за 3 роки ми досягли економії енергоресурсів у соціальних закладах більше, ніж на 50 %. У 4-ох містах області ми розробили Плани дій стосовно енергетичного розвитку та впровадження системи енергомоніторингу. У Полтаві ми провели навчання спеціалістів з енергоефективності, затвердили План дій в галузі довкілля, – повідомила Інна Іщенко.

Один з результатів проекту на Полтавщині – реалізація у Лубнах енергоефективного проекту «Встановлення геліосистеми на будівлі Лубенської центральної міської лікарні». Там реконструюють систему гарячого водопостачання.

Також у Горбанівському геріатричному пансіонаті за рахунок термомодернізації будівель вдалося майже на 60% зменшити витрати на оплату енергоносіїв. Також до енергозберігаючого проекту долучилися 73 навчальні заклади області. Зокрема, це загальноосвітня школа у Яреськах Шишацького району, Михайлівська загальноосвітня школа, Зіньківський дитячий будинок-інтернат. У останньому створили комфортні умови перебування 160-ти вихованців за рахунок реконструкції системи теплопостачання. Це також економія понад 13-ти тисяч гривень з бюджету. Будемо виховувати серед школярів, батьків та педагогів дбайливе ставлення до енергоресурсів, – підсумувала Інна Іщенко.

 За матеріалами прес-служби Полтавської ОДА.

Також ми дізнавалися, чому Полтаву не можна перетворити на енергоефективне місто.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#енергоефективність #ОДА #Полтавщина
Оголошення
live comments feed...