• Головна
  • Полтавський baby-boom в дії: «Нову українську школу» атакує небувала кількість першачків
17:35, 14 серпня 2018 р.
Надійне джерело

Полтавський baby-boom в дії: «Нову українську школу» атакує небувала кількість першачків

Полтавський baby-boom в дії: «Нову українську школу» атакує небувала кількість першачків

1 вересня двері перед школярами області відчинять 636 шкіл. За парти сядуть 132 тисячі учнів. З них 15 тисяч – шести- та семирічки. Вони першими почнуть навчальний рік по-новому – в усій країні стартує «Нова українська школа».

Заклади освіти Полтавщини підготовлені до нового навчального року. Про це повідомили в Департаменті освіти і науки Полтавської ОДА:

– Влітку педагогічна громада спільно з батьками, органами влади та депутатським корпусом усіх рівнів приклали чимало зусиль, аби започаткована Міністерством освіти і науки України реформа загальної середньої освіти – впровадження Концепції «Нова українська школа» (НУШ) – успішно стартувала. Першими вступлять у навчальний рік по-новому першокласники, – розповіла директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

Цьогоріч планується рекордна кількість першокласників – понад  15 000. Попередні три роки їх було по 13 000.

– Нова Українська Школа вимагає створення нового освітнього простору та сучасного освітнього середовища. Килимок для ранкових зустрічей, парти-трансформери, ігрова та навчально-пізнавальна зони, зона вчителя, куточок живої природи, дидактичні матеріали, оргтехніка– будутьв усіх перших класах. А в кожного наймолодшого школярика – конструктор LEGO, – додає Олена Харченко.

Для вдалого старту Нової української школи передбачена освітня субвенція. Зокрема, заклади Полтавщини протягом усього року з державного бюджету отримають майже 48,5 мільйони гривень. З них 12 мільйонів гривень спрямують на навчання вчителів, решту – на облаштування та наповнення перших класів.

Меблі закупили в усі навчальні заклади, триває освоєння державної субвенції. Для успішного початку нового навчального року майже 35 мільйонів гривень виділили з місцевих бюджетів. Залучають і спонсорські кошти.

Зокрема, станом на 1 серпня освоїли 26,8 мільйонів гривень:державні та місцеві кошти, спонсорські внески.

Сьогодні мережа загальноосвітніх закладів налічує 636 шкіл, навчально-вихованих комплексів, гімназій, ліцеїв. Останні кілька років їхня кількість зменшується. Водночас, якість надання освітніх послуг щороку зростає, кажуть у Департаменті освіти. Збільшується й кількість учнів. Планується, що цьогоріч перший дзвінок пролунає для 132 тисяч школярів Полтавщини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#освіта #школа #НУШ #новаукраїнськашкола #першокласники #першачки
Оголошення
live comments feed...