13:27, 13 серпня 2018 р.
Надійне джерело
Мультигонка Galushka Race: враження від тих, кому вдалося вижити серед пісків
Добова мультигонка Galushka Race поєднала між собою не лише біг (спортивне орієнтування з пошуком контрольних пунктів) і велозаїзд, а й історичні цікавинки передмістя Полтави. Дистанція перегонів пролягла мальовничою долиною річок Ворскла і Коломак з різноманітними рельєфом і рослинністю, хорошими оглядовими пунктами, природними та історичними пам’ятками.
«Вкотре переконався, що можливості людського організму умовно необмежні. З 50+ учасників зійшло з маршруту здається двійко (одна команда). Все в наших головах. А ще, завдяки організаторам я і учасники з інших міст будуть вважати Полтавський район гірською піщаною країною. 70% маршруту було добряче приправлено піском, але не цукровим. Їздити полями в тумані чи шукати в болотах КП - добре лоскоче нерви, особливо коли в світлі ліхтаря вискакує заєць або косуля. Загалом з 8-ї ранку суботи до півдня неділі в режимі нон-стоп накатав 157 км, 122 з яких - участь в рейсі в режимі вело/біг (80/20%)», - каже учасник однієї з команд Олексій Керусов.
Участь у гонці брали команди з двох-чотирьох чоловік різного рівня фізичної підготовки та складалися або ж виключно з чоловіків (клас «мульти ЧЧ», чи «Трек ЧЧ»), або були змішані, чоловіки + жінки й навіть діти («мульти мікс» чи «трек мікс»).
Клас «Мульти» – проходження дистанції на велосипеді та бігом. Дистанція за вибором (учасники самі обирають шлях руху між контрольними пунктами (КП) за які нараховується певна кількість балів). На дистанції були облаштовані різноманітні технічні етапи (ТЕ) за проходження яких нараховувалась певна кількість балів. Також був спеціально позначений етап зміни (ПЗ) способу руху (вело-біг).
Клас «Трек» – проходження дистанції бігом. Дистанція за вибором (учасники самі мали можливість обирати шлях руху між контрольними пунктами (КП) за які нараховувалась певна кількість балів). На дистанції також були облаштовані технічні етапи, та пункти зміни - на яких учасники класу трек отримували додаткові карти спортивного орієнтування.
Контрольний час на змагання будь-якого типу - 24 години.
«Ми більше аніж півроку готували ці змагання, я відповідав за технічні етапи, переправи. Закордоном такий мікс з технік, розумової праці та краси природи – досить популярне явище. І хоч в Україні подібні змагання ще новинка, як на мене, усі учасники впоралися досить гарно», - каже співорганізатор Олександр Кузнєцов.
Ще один учасник змагань, Володимир Грибов, потвердив цю думку, а також додав:
«Варто спробувати кожному такий формат, 24 години нон-стоп. Фізично тяжко, під кінець тяжко психологічно. Маршрут складний, бо багато піску. Пісок, все пісок. Один км по піску, це як 3 по асфальту. Для новачків не зовсім підходить, були моменти, які й нам складно давалися. Ми кайфоноли. Сьогодні намагався згадати, коли я був останній раз так фізично виснажений - студентом вагони розвантажував і фуру з цукром)».
Переможців нагородили медалями, грамотами та цінним призами. Організатори обіцяють, не обмежуватися локацією Полтавського району не збираються, а отже – на полтавців, ймовірніше за все, чекають нові мультиспортивні сюрпризи.
Ольга Мороховська
Фото - Володимир Грибов, Костянтин Васильєв, Олексій Керусов, Ігор Сердюк
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:58, 25 вересня
12
21:58, 6 жовтня
14
14:50, 30 вересня
live comments feed...