• Головна
  • Полтавців запрошують пройти «Слідами Гетьманської доби»
10:24, 13 серпня 2018 р.
Надійне джерело

Полтавців запрошують пройти «Слідами Гетьманської доби»

Полтавців запрошують пройти «Слідами Гетьманської доби»

18 серпня відбудеться презентація нового авторського екскурсійного маршруту в рамках проекту «Мандруємо Полтавщиною» від туристичного клубу InGreen.  Цього разу мова йтиме про гетьманські палаци, розташовані на території Полтавської області.

Полтавців запрошують пройти «Слідами Гетьманської доби», фото-1

Полтавщина відома своїм козацьким минулим - тут відбувалися значні історичні події кінця XVII - початку ХVIII століття. Свідки цих подій - гетьманські палаци, церкви і монастирі розкриють нам свої таємниці. На нас чекають: резиденція Данила Апостола у Великих Сорочинцях, прекрасний палац його нащадків - декабристів Муравйових-Апостолів у Хомутці, територія Миргородської фортеці, де зараз розташовується курорт "Миргород", старовинний Мгарський монастир, який є духовним джерелом Полтавського Хрестоводздвиженського монастиря. Крім того, наш шлях не омине і таких відомих місць як Диканька (де була садиба Кочубеїв), Кибинці (де знаходився маєток Трощинських) і Пісків (з оригінальною дерев'яною церквою). 

Полтавців запрошують пройти «Слідами Гетьманської доби», фото-2

Якщо в Диканьку чи Мгарський монастир їздить багато екскурсій, то, наприклад, в Піски або Хомутець раніше не пропонувалося жодної екскурсії для полтавців. На Полтавщині збереглися одиниці дерев'яних храмів. Але, ті, що вціліли, відрізняються красою і значними розмірами. Храм в селі Піски Лубенського району побудований в 1914 р Він вражає своєю красою і справжністю. Храм хрещатий в плані, однокупольний, зі стрункою триярусною дзвіницею.Всерединівсе справжнє, не перероблене, віком в 100 років. Коли в радянські часи, намагалися зруйнувати дзвіницю, трос порвався і дзвіниця встояла. А в 1943 р взагалі сталося диво - в храм потрапили два снаряда і ... не розірвалися!Тож учасники першої поїздки за маршрутом «Слідами Гетьманської доби» на власні очі побачать цю унікальну церкву.

Іще одна унікальна пам’ятка, яку варто побачити – палац Муравйових-Апостолів під Миргородом. В радянські часи усі знали Муравйових-Апостолів – трьох братів, які очолювали рух декабристів,, але ніколи не згадували, що вони – нащадки українського гетьмана Данила Апостола. Будівник маєтку в Хомутці, Іван Муравйов-Апостол, був нащадком гетьмана по матері. Він працював на багатьох державних посадах, але із 1806 року, ніби, відійшов від державних справ й перебрався у рідний Хомутець. Саме тоді й було зведено класицистичний палацта облаштовано парк. Нині територія палацу перебуває у запустінні, хоча він є офіційною пам’яткою архітектури, а парк навколо – пам’яткою садово-паркового мистецтва. Доїхати сюди можна лише власним транспортом. Тому новий екскурсійний тур за маршрутом «Слідами Гетьманської доби» стане чудовою нагодою не лише побачити цю пам’ятку, а й дізнатися від професійного екскурсовода про її багате історичне минуле.

Нагадаємо, що проект «Мандруємо Полтавщиною» заснований туристичним клубом InGreen у березні 2014 року. Стартував проект із мандрівки до гетьманської столиці – міста Гадяч. І, крім музеїв самого міста,побачили зокрема: садибу Масюкових у селі Бобрик та унікальний мурований дев’ятикупольний храм у селі Плішивець.

Проект спрямовано на поглиблене дослідження історії Полтавської області та групове відвідування її важкодоступних маловідомих історичних пам’яток. За час існування проекту його учасники побачили: піраміди в Березовій Рудці та Комендантівці, садибу Котляревських в селі Вишняки, «Найдосконаліше місто країни» - Нові Санжари та ще багато містечок та сіл до яких не прокладають свої маршрути «звичайні» екскурсійні групи.Ідейним натхненником проекту «Мандруємо Полтавщиною», є керівник туристичного клубу InGreen Ольга Влох:

-Концепція наших екскурсій завжди передбачала відвідування важкодоступних маловідомих куточків як України так і Полтавщини. Приємно, що деякі із наших маршрутів, які ми першими відкрили для полтавців, за останні роки набули значної популярності. На жаль, деякі маршрути ми не повторюємо, переважно через поганий стан доріг. Я із нетерпінням чекаю на новий маршрут, адже у Хомутці я була без екскурсовода, а от на деяких інших точках маршруту взагалі не була. А зараз у бажаючих буде чудова можливість побачити так багато пам’яток Полтавщини із професійним екскурсоводом. І коли, під час розробки маршруту, постало питання: «Чи варто звертати із хорошої дороги на ґрунтовку у село Вергуни, де знаходиться унікальний храм-пантеон Базилевських?». То моя відповідь була однозначною – варто! Ми прагнемо відкрити найцікавіші місця у новому «маршруті-розвідці».

Тож усіх бажаючих запрошують 18 серпня поїхати на нову авторську ексклюзивну екскурсію «Слідами Гетьманської доби» в рамках проекту «Мандруємо Полтавщиною» від туристичного клубу InGreen.Запис на сайті - http://ingreen.in.ua/tours/topoltava/in034.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гетьмани #палаци #полтавщина #екскурсія
Оголошення
live comments feed...