• Головна
  • Полтавці доторкнулися до духовності та вшанували пам’ять мученика Іоана, воїна (відео)
16:09, 12 серпня 2018 р.
Надійне джерело

Полтавці доторкнулися до духовності та вшанували пам’ять мученика Іоана, воїна (відео)

Сьогодні – день пам’яті мученика Іоана, воїна (IV).З нагоди його вшанування у храмі ім.Іоана воїна, що на Браїлках, відбулася урочиста літургія. Участь у ній взяло більше сотні полтавців.

Як відомо, у кожного православного храму є і своє престольне свято. Так називають  торжество, присвячене події або особі, на честь якої освячено головний престол храму. Престольне свято храму Іоана воїна також прийшлося на 12 серпня. З нагоди Тому для вірян і гостей  була організована святкова трапеза. Також цього дня відбувся Хресний хід.

Дослідники життя відомих релігійних діячів донесли до полтавців таку життєву історію святого мученика Іоана, який служив в імператорському війську Юліана Відступника (361—363). Як і іншим воїнам йому наказували переслідувати і вбивати християн. Залишаючись зовні гонителем, святий Іоан насправді надавав християнам велику допомогу: кого схопили – звільняв, інших попереджав про небезпеку, сприяв їх втечі. Святий Іоан надавав милосердя не тільки християнам, але і всім бідним і потребуючим допомоги: відвідував хворих, утішав скорботних. Коли Юліан Відступник дізнався про справи святого, то кинув його до темниці. В 363 році імператор був убитий на війні з персами. Святий Іоан вийшов на свободу і присвятив своє життя служінню ближнім, жив в святості і чистоті. Помер він в глибокій старості.Рік смерті його точно не відомий, місце поховання святого Іоана поступово було забуте. Він явився одній благочестивій жінці і вказав на місце свого упокоєння. Невдовзі воно стало відоме в цій окрузі. Знайдені мощі були перенесені до церкви апостола Іоана Богослова в Константинополі. Господь дарував святим мощам Іоана благодатну силу зцілення. За молитвами святого отримують втіху скривджені і скорботні.

Також до вашої уваги відео з Великоднього богослужіння у храмі ім. Іоана ,воїна.


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#престольнесвято #храмім.Іоанавоїна #літургія #Полтава
Оголошення
live comments feed...