18:30, 9 серпня 2018 р.
Надійне джерело
Пара із Полтави розповіла – як ідеально відпочити у Єгипті без алкоголю та моря (ФОТО)
Полтавці Катерина та Олександр розповідають про свій досвід активного відпочинку у країні пірамід, фараонів та бедуїнів
Яким традиційно уявляють відпочинок у Єгипті? Море, сонце, пісок, кілька коктейлів у барі та вечірки у готелі. Проте відпочинок може бути іншим – цікавим, насиченим і наповненим новими враженнями та емоціями. Саме про такий десятиденний тур до Єгипту розповідають полтавці Олександр та Катерина Скрябіни.
Цього року вони вперше відвідали Єгипет. І за короткий проміжок часу побачили місця із тисячолітньою історією, проїхали сотні кілометрів дорогами із пустельними краєвидами, спробували хліб, спечений бедуїнами та навіть зловили єгипетську рибу.
Побачити піраміди – і заплакати
Давно хотіли побачити саме цю країну. Я була раніше у Туреччині та Ізраїлі, але Єгипет – це була просто мрія. Полетіли із чоловіком за 1100 доларів. Хоча не в сезон можна знайти путівки вдвічі дешевше.
До поїздки ми готувалися заздалегідь. Читали про країну, її визначні місця, дивилися екскурсійні маршрути. Заздалегідь знайшли гіда, який провів би нам екскурсії там, де цікаво нам, а не загальні, шаблонні. Кожна із таких екскурсій обійшлася нам у суму від 25 до 40 доларів.
Найяскравіше перше враження – це, звичайно, піраміди. Коли побачила їх вперше, навіть розплакалася. Я стільки мріяли про те, що зможу побачити одне із Семи див світу, яке збереглося до наших часів. Перша думка – як?! Як люди могли це все зробити?!!
У Єгипті – все для туристів
Тут вам ніколи не нагрублять, не будуть відповідати без усмішки. Навіть на вулиці до туристів ставляться із великою повагою. І це зрозуміло, адже доходи від туризму складають серйозну частину економіки країни. Туристів тут люблять. Більшість єгиптян, які працюють у сфері послуг, знають російські слова, вирази. Завжди вітаються: «Добрый день!», запитують «Как дела?».
Привертає увагу також те, як у них організований сервіс. Наприклад, одразу після обіду чи вечері працівники перевіряють столи, стільці. Якщо щось зламалося – лагодять чи замінюють. Не відкладають до наступного дня чи понеділка, як буває у нас. Був також показовий приклад. Зі стелі впав шматочок штукатурки. Її частинки із підлоги не лише одразу прибрали, але і поставили драбину та замазали місце так, що за кілька хвилин вже не було видно – звідки вона впала.
Тисячолітні піраміди, гробниці фараонів та колосальний музей історії Єгипту
Кожен день ми вирушали у якусь екскурсію. Іноді, щоб побачити одне із історичних місць Єгипту, нам доводилося проїхати сотні кілометрів пустелею. Але мета поїздки завжди була того варта. Варто витерпіти довгу дорогу, щоб побачити місця із тисячолітньою історією, торкнутися каменів із написами, які залишили представники однієї із найдавніших цивілізацій.
Ми спускалися до однієї із пірамід у Гізі. Нагорі – сонце і спека, а внизу – сутінки і холодні камені. Було трохи страшнувато через страх замкнутого простору. А от подивитися зблизька на Сфінкса не вдалося – він руйнується, до нього не підпускають.
Потім ми проїхали 700 кілометрів, щоб від пірамід дістатися Долини царів. До речі, саме там, а не у пірамідах, ховали єгипетських фараонів. Більшість гробниць були розграбовані. Лише гробниця фараона Тутанхамона збереглася до ХХ століття у практично недоторканому стані (відкрили її лише у 1922-му році – Авт.). Зараз до гробниці Тутанхамона можна зайти за 300 доларів, інші можна оглянути безкоштовно.
Золоті експонати із гробниці – зокрема посмертну золоту маску і саркофаг – зберігають у Каїрському музеї. Він – один із найбільших у світі. Нам розповідали, що якби ми по одній хвилині витрачали б на споглядання кожного експонату музею, то витратили б на екскурсію близько 9 місяців!
Вразив нас іще заупокійний храм цариці Хатшепсут у Дейр ель-Бахрі. Він витесаний просто у скелі. А ще – Карнальський храм у Луксорі. Він у свій час об’єднав шанувальників Амона і Ра. Там нас вразили величезні колони, обеліски, витесані із цільних шматків граніту. Як і на чому їх везли сюди за сотні кілометрів від найближчих гір?!
У Єгипті ніхто не дотримується ПДР. Але аварій менше!
Всі, хто бував у Єгипті, знають, що правил дорожнього руху тут ніхто не дотримується. Але аварі, попри це, менше ніж у нас.
У містах – дуже висока концентрація населення. Місцеві навіть жартують із цього приводу: «Якщо когось зіб’єш на вулиці, тебе не оштрафують, а ще й доплатять!».
У пустельних поселеннях живуть тільки бедуїни. Ми їздили до них під час сафарі на квадроциклах. Їзда по пустелі – це, звичайно, щось неймовірно! Щоправда, треба щільно замотуватися у «арафатку», закривати очі окулярами. І не радять знімати на мобільний телефон. Адже якщо він впаде, знайти його потім у піску буде практично неможливо.
Бедуїнський хліб та єгипетська риболовля
Якоїсь особливої єгипетської кухні немає – вони використовують, переважно, європейську. Але в гостях у бедуїнів можна спробувати прісний хліб, спечений на камені. Ще ми у них каталися на верблюдах. Ні, верблюди у нас не плювалися.
Після поїздки у пустелю ми вирушили на риболовлю. Вона не зовсім така, як у нас. На ловлю ми виходили на човні у морі. Там вода дуже прозора – видно все до дна. Ловили ми не на вудку, а на таку котушку із ліскою. За наживку слугували шматочки восьминога. Проте на нього в той день не клювало. Тому Олександр вирішив спробувати ловити на м’якиш, який зробив із шматка булки. Коли я на цю наживку витягнула першу рибку, інші туристи потім ходили до нас за м’якишем. Рибок, до речі, ми потім випустили назад, у море. Але живі емоції від риболовлі залишилися.
Відпочинок – без алкоголю і практично без моря
До речі, за винятком цієї риболовлі та ще поїздки на дайвінг, ми практично не були на морі. Просто було ніколи та й не цікаво це – лише засмагати на лежаках та купатися.
А ще бармен із нашого готелю дуже дивувався, що ми активно відпочиваємо але при цьому не вживаємо алкоголь. Це для нього було незвично, зазвичай, туристи так не поводяться.
Секрет вдалого відпочинку – у підготовці до нього
Щоб якісно відпочити, потрібно готуватися до поїздки, планувати її. Потрібно обрати туроператора, який запропонує найбільш вигідне співвідношення ціна/якість. Також потрібно знати – що саме ти хочеш. Що ти маєш побачити, які місця відвідати? Тому що, приміром, у мене є знайомі, які 2-3 рази вже бували у Єгипті, але не бачили ні пірамід, ні гробниць фараонів. Лише – море, сонце і пісок.
Де б хотіли побувати іще? Багато країн, які б хотілося відвідати. Мені хочеться побачити Дубай у Об’єднаних Арабських Еміратів, Олександр мріє побувати на Плитвицьких озерах у Хорватії.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...