18:27, 7 серпня 2018 р.
У центрі Полтави руйнують архітектурну пам’ятку. Головний архітектор міста не проти
Нові власники магазину «Фіалка» по вулиці Соборності пошкодили архітектурну ліпнину минулого століття. Головний архітектор міста Полтави Микола Шевельов, який дозволив реконструкцію фасаду будинку, не має заперечень до такого «опорядження фасаду»
Новий спортивний магазин має невдовзі з’явитися у приміщенні колишньої «Фіалки» в будинку по вулиці Соборності, в районі площі Зигіна. Для цього у приміщенні та ззовні киплять ремонтні роботи. Монтуючи конструкцію для встановлення вивіски, пошкодили архітектурну ліпнину 50-х років ХХ ст. До цього головний архітектор міста Микола Шевельов зазначив, що «не має заперечень» до такого опорядження фасаду.
Будинок внесений до переліку нововиявлених архітектурних пам’яток міста у 2010 році. Цей Перелік затверджений рішенням сесії Полтавської міської ради. Тому для того, щоб встановлювати будь-які конструкції потрібно кілька погоджень.
Біля колишнього магазину «Фіалка» для обговорення цього проблемного питання зустрілися головний архітектор області Ірина Особік, представники ДАБІ (державна архітектурно-будівельна інспекція), Департаменту культури ОДА, ГО SavePoltava та представник власника магазину. Про це повідомляє прес-служба Полтавської ОДА.
— Ситуація дуже кричуща, тому що ми втрачаємо пам’ятки архітектури одну за одною. Споруда поки що не в реєстрі пам’яток архітектури місцевого значення, проте рішенням місцевих депутатів вона в Переліку. Згідно із законами України, ставлення до щойно виявлених архітектурних пам’яток, які в Переліку, але ще не в Реєстрі однакове, як і до пам’яток, які вже там є, — говорить головний архітектор області Ірина Особік.
У 2016 році проведена інвентаризація пам’яток, до Переліку знову включили цей будинок. Але поки що цей об’єкт не переданий до Держаного реєстру пам’яток України. Для цього спочатку власники споруди повинні виготовити облікову документацію. Потім цю документацію мають розглянути на погоджувальній раді при Департаменті культури ОДА і експертній комісії Міністерства культури.
Для встановлення вивіски немає усіх необхідних документів
Під час купівлі магазину власник мав звернутися до міського Управління культури. Управління повинно було повідомити, що будівля є архітектурною пам’яткою. В такому випадку змінювати зовнішній вигляд фасаду не можна, — каже Ірина Особік.
Крім того, представник власника не надав проектну документацію та паспорт вивіски. Оформлені тільки графічні матеріали (зображення, як виглядатиме магазин після будівництва). Поняття «графічні матеріали» до переліку погоджувальної документації не входить. Адже не можна детально подивитися, що саме тут робитимуть.
Конструкції, які встановили на фасаді збили одну ліпнину на замковому камені над вікном та безповоротно пошкодили три інші замкові камені над вікнами першого поверху будівлі. Ця ліпнина виготовлена з гіпсового литва, має форму листка. Далі у цьому питанні має розбиратися профільна Інспекція.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:54, 10 жовтня
15:43, Сьогодні
live comments feed...