• Головна
  • Суддя, яка виступила у Полтаві проти Мамая, попри репресії планує потрапити до Антикорупційного суду
16:38, 3 серпня 2018 р.
Надійне джерело

Суддя, яка виступила у Полтаві проти Мамая, попри репресії планує потрапити до Антикорупційного суду

Суддя, яка виступила у Полтаві проти Мамая, попри репресії планує потрапити до Антикорупційного суду

Суддівська реформа провалена, а держава не захищає суддю від Системи

3 серпня Полтавський осередок Комітету виборців України та видання 0532.ua провели четверту зустріч у рамках прес-сніданків із полтавськими суддями. Цього разу гостею була Лариса Гольник, суддя Октябрського районного суду міста Полтава. Відома тим, що розглядала адміністративну справу щодо можливих корупційних дій з боку міського голови Олександра Мамая. Під час розгляду справи судді нібито пропонували 5 000 доларів за закриття справи. Лариса Гольник звернулася до поліції, проте довести причетність Мамая до можливого підкупу судді не вдалося а проти самої Гольник почалися репресії – голова суду налаштував проти неї колег, а дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя винесла їй догану. Після неї Лариса Гольник написала пост у Фейсбук про те, що попри все подасть документи на конкурс до Антикорупційного суду, а свою догану оскаржить у Верховному Суді.

«Після появи тексту рішення Вищої ради правосуддя оскаржу його до Верховного Суду. Відмовлять там - до ЄСПЛ.

Документи на конкурс до Антикорупційного суду подам попри все. Хай офіційно відмовлять в участі у зв'язку з притягненням мене до дисциплінарної відповідальності.

Здаватися не збираюсь!

Вони не змогли мене купити. 
Вони не змогли мене залякати.

І зупинити мене вони не зможуть».

Під час прес-сніданку Лариса Гольник розповіла про своє бачення судової реформи в Україні. Сказала зокрема, що реформа, по суті, не змінює ситуацію в середині суддівської системи і, цілком можливо, після виборів новий президент буде проводити іще одну реформу суду. Називає прикрістю, те що від участі у кваліфікаційних комісіях суддів відмовилися представники Громадської ради доброчесності. Адже громадськість завжди принципово задавала запитання про походження статків суддів.

-Це не додає легітимності оцінюванню суддів. Без цього уся процедура кваліфікації ставиться під сумнів. Я можу сказати, принаймні, що судді дуже зраділи, коли дізналися про відмову громадськості від участі у роботі комісій. Це показовий момент, - сказала Лариса Гольник.

Зараз Лариса Гольник бере участь у кількох судових справах – не як суддя, а як громадянин. Саме про погляд учасника процесу з іншої сторони запитали журналісти на початку розмови.

-Які зміни та нюанси ви бачите у суді як громадянин?

-Як громадянин – не бачу змін. Так, я визнана потерпілою у справі про надання неправомірної вигоди в рамках кримінального провадження. Відносно причетності до цієї справи міського голови розслідування проводить НАБУ.

Зараз, колиберу участь у справах як звичайний громадянин, бачу не лише проблему судів, бачу роботу прокуратури, правоохоронних органів. Адже без якісної роботи з їх боку і суди не будуть змінюватися.

-І вас, і голову Октябрського суду Олександра Струкова Вища рада правосуддя притягнула до дисциплінарної відповідальності. За що?

-Мене притягнули до дисциплінарної відповідальності за пост у Фейсбуці. Я написала на своїй сторінці, що члени колективу суду – покірні, мов ті вівці. Щодо Струкова, то дисциплінарна палата визнала, що він безпідставно застосовував заходи адміністративного впливу. Щодо мене, то перед засіданням знайомилася із матеріалами – член Вищої ради правосуддя виносив висновок, у якому не вбачав порушення суддівської етики у моїх діях. Але вже під час засідання чомусь змінив свою позицію.

-Зараз ви можете працювати суддею?

-Я не здійснюю повноважень із 16 квітня 2015 року. Хоча 6-го лютого Вища рада правосуддя наважилася обрати мене суддею безстроково. Проте під цим має поставити підпис Президент, але він досі цього не зробив.

-Вчора Ви написали у Фейсбукові, що будете брати участь у конкурсі до Антикорупційного суду. Але ж ви знаєте, щорезультат буде негативний через наявне у вас дисциплінарне стягнення. Для чого ви це робите?

-У цій справі я виступаю як викривач. А викривач не може переслідуватися! Ті кримінальні провадження, які порушили проти мене, цивільні справи – я вважаю переслідуванням. Мене притягнули до відповідальності у ситуації, яка повязана із моєю діяльністю. Я – як викривач, є незахищеною з боку держави.Я роблю це, бо не згоджуюся із також ситуацією і йду далі – до кінця.

-Напад на вас у листопаді минулого року? На якому етапі слідство? Чи знайшли когось? (На Ларису Гольник напали у листопаді 2017-го біля меморіалу Солдатської Слави, розбили голову гумовими кийками – Авт.)

-Ні на якому. Є те, що поліцейські зробили одразу, по гарячих слідах. Не знайшли не лише замовників, а йвиконавців, хоча зачіпок було достатньо. Зробили вигляд, що це було хуліганство.

-Ви досі перебуваєте під охороною?

-Охорона в мене ще є. Бачите – що відбувається по усій країні? Будь-яка людина може стати об’єктом нападу, тим більше, якщо вона трохи вибивається із загалу. Вони хочуть, щоб я замовчала. Я – буду рухатися далі. Навіть не для себе. Те, що я роблю зараз, це не моя необхідність – це мій обов’язок перед іншими. Можливо, мій прецедент призведе до змін у законодавстві щодо захисту викривачів.

-Коли пройдуть кваліфікаційне оцінювання судді Октябрського суду? Чи ви будете його проходити?

-Проходять якраз зараз. Суддя Струков, здається, 7-го числа. Я буду проходити 28 серпня. От для мене буде показовим – якщо Струков пройде, значить ніякої реформи немає. Тому що якраз він своїми діями підриває довіру до суддівської влади, він демонструє, що судді не можуть бути неупередженими, не можуть діяти незалежно.

-Ваші колеги, які приходили на сніданки раніше, багато говорили про фінансову незалежність судів про перспективи електронного суду. Чи помітні ці реформи у Октябрському суді?

-Фінансової незалежності, як суддя, я не відчуваю. Ми досі купуємо шпалери у кабінети за свої гроші, папір для принтерів та інше. Щодо іншого – який електронний суду, якщо у Октябрському суді не працює навіть оповіщення учасників справи за допомогою СМС?!

Після завершення офіційної розмови журналісти та суддя іще близько години спілкувалися про судову реформу вже у неофіційній обстановці - за кавою.

Цього разу місце для прес-сніданку нам вкотре люб'язно надали наші друзі і партнери із Workconsult.До речі, якщо вам чи вашим партнерам потрібно скористатися комфортабельним сучасним офісом або конференц-залом для проведення зустрічей, тренінгів чи семінарів, то такі  приміщення є у Workconsult при школі англійської мови go4more.school. Можете звертатися за телефонами +38(066)724-29-86 чи +38(067)586-74-89.

#суддя #сніданок #гольник #мамай #полтава #вищарада #реформа #розмова
Оголошення
live comments feed...