• Головна
 • Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2)
09:00, 4 серпня 2018 р.
Надійне джерело

Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2)

 Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2)

Полтавські туристи – подружжя Інна та Олексій Керусови здійснили неймовірну мандрівку: подолали 700 кілометрів велосипедами, територією Європи. Про розвиток велоруху, про ставлення до велосипедистів та зручність доріг/громадського транспорту, його пристосованість та взагалі Німеччину-Австрію-Італію очима українських туристів – читайте в інтерв’ю.

В першій частині йшлося про неймовірну чистоту німецьких містечок, про звичаї австріяків - нині - занурюємося в таку різну Італію. 

Італія

Південний Тіроль

Від кордону з Італією, дорога була рівною та вела вниз. Тому була можливість роздивитися краєвиди, помилуватися горами, колоритними сільцями. В одному з містечок зупинилися поїсти морозива.

«В Італії найсмачніше морозиво, яке мені коли-небудь доводилося їсти! А потім – зайшли до місцевої церкви. До речі, церкви в Європі мене приємно здивували й порадували. Немає показової розкоші, ніхто не дивиться на тебе осудливо, коли ти заходиш в велошортах і футболці, ніхто не забороняє фотографувати. І взагалі, нікому до тебе не має діла, бо люди дійсно ідуть в церкву для того, для чого вона, власне, призначена - щоб помолитися. Вишукана архітектура ненав’язливих кольорів, шикарні вітражні вікна, а головне – орган! Ось що підкорило наші серця» , – емоційно розповідає Інна.

 Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2), фото-1

Хоча, полтавських мандрівників здивувало те, що тут всі спілкувалися німецькою. Служби в церквах також здійснювали німецькою, навіть вивіски на магазинах дублювалися німецькою. Чому – з’ясувалося пізніше. Виявилося, що ця частина Італії зветься Тіроль. Тіроль колись належав Австрії, тепер – це Італія, але місцеві жителі свято бережуть пам’ять про культуру своїх пращурів.

 Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2), фото-2

«Тірольці виявилися дуже гостинними. Один із господарів запросив поставити намета у нього в садку, дозволив поставити на зарядку телефони, поповнити запаси питної води. Саме тут ми скуштували добре італійське вино, сир з пліснявою та прошуто», - згадує Олексій.

Наступного дня – оглянули кілька замків (в середину не змогли зайти, бо вартість квитка 10 євро), а також натрапили на неймовірну красу – даламітові гори.

 Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2), фото-3

«Гори, порослі зеленим лісом, змінили абсолютно лисі вершині з каменю всіх кольорів і відтінків - сірого, чорного, персикового, рожевого, білого і молочного. Картину доповнювали квітучі альпійські луки. Зустріли стадо корів. Альпи. Луки… шоколадка «Мілка» - в реальності)))», - знову з гумором згадує Інна.

 Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2), фото-4

Місцем для ночівлі цього дня став старий, покинутий готель.

 Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2), фото-5

«Ми сиділи на балконі, їли свій суп і дивилися, як на гори поволі наступає ніч-персикові вершини гір почервоніли, а потім їх помалу поглинула пітьма… А потім засинали під дзвін дзвіночків, який лунав з усіх боків - то корови йшли на ночівлю. А о 5 ранку вже зустрічали сонце… Це просто не можна передати словами! Скажу одне-моє серце того ранку залишилось там, посеред доламітових гір…» , - продовжує Інна.

 Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2), фото-6

Пофотографувалися. Рушили далі. Кілометрів за 20 побачили табличку з написом «Венеція». Це закінчився регіон Тіроль, і почався регіон Венеція.

Венеція

Дорога вела вниз, доломітові гори залишилися позаду, їм на зміну прийшли порослі густим лісом.

 Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2), фото-7

«До речі, про ліс. Ми переїхали Альпи від Німеччини до Італії - ніде не бачили в горах «плішин». НІДЕ!!! В жодній з 3-х країн. Ніякої вирубки!!! А якщо вона і є, то строго санкціонована: у лісі дерева, які будуть вирубані, помічені оранжевою фарбою. Причому 80% їх - це сухостій. Їх рубають, складають в купи і маркують. Яка їх далі доля - не знаю. Але ліси там шикарні», - коментує Інна, порівнюючи те, що побачили в Європі, зі станом справ в Українських Карпатах.

 Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2), фото-8

Зупинилися в одному із сіл, щоб поповнити запаси продуктів. Але… тут чекало розчарування. Бо в неділю у Європі не працюють! Жоден з магазинів, що зустрічалися по дорозі, не порадував відчиненими дверми.

 Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2), фото-9

Утім, гори швидко закінчилися, їм на зміну прийшли поля кукурудзи та виноградники. Місце для ночівлі знайти було серед усього цього вкрай важко. Але, все таки, вдалося зупинитися на ніч.

 Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2), фото-10

«До Венеції залишалося +/- 100 км, й довелося подумати, де залишити велосипеди у її околицях, бо за правилами, в це місто в’їжджати на велосипеді заборонено. Скориставшись послугою сайту «вормшауерс» (до речі, дуже рекомендуємо, бо це той же каучсерфінг, але для людей з велосипедами) отримали два запрошення на проживання! Обрали запрошення італійця Антоніо, який написав, що можемо пожити у нього стільки, скільки треба. Так ми опинилися у Скорзе, від якого до Венеції хвилин 40 автобусом», – каже Олексій.

 Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2), фото-11

«У затишному дворі Антоніо ми придивилися собі місце на газоні, щоб поставити палатку. Але господар жорстко запротестував, потягнув нас за будинок і … поселив у справжньому трейлері! Це був шок: 1,5 спальне ліжко, газова плитка на 2 конфорки, раковина, міні-холодильник,міні-їдальня зі столом і двома міні-диванчиками, душова кімнатка і туалет!!! А зверху ще купа полиць для речей!!! Є холодна і гаряча вода!!! Ура!!!», - не стримуючи емоцій, розповідала Інна.

 Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2), фото-12

«Варто ще сказати, що біля трейлера була крита парковка для велосипедів і сушка для одягу!!! Антоніо показав, що як працює. Поділився з нами макаронами, рисом, чаєм-кавою, печивом і яйцями, і, побажавши гарних снів, зник у себе в будинку. А ми ще хвилин 15 роздивлялися з відкритими ротами тісний, але такий зручний і функціональний трейлер, який дістався нам волею долі на необмежений строк, - продовжують мандрівники.

Попереду чекала Венеція – місто закоханих.

Венеція: повернутися ще, чи забути, як страшний сон?

«З містечка, в якому ми жили, треба було доїхати в Местре, а звідти – знайти транспорт до Венеції. Прийшли на зупинку. Автобус прибув, ми залізли всередину і сидимо ждемо, коли прийде кондуктор. Кондуктор не йде. Натомість люди заходили і компостували свої квитки. А в нас квитків немає… Хотіли заплатити водієві, як у нас в Полтаві роблять, а він глянув на нас з-під лоба, як на ідіотів, вказав пальцем на компостер і сказав відоме «ticket». Згодом з’ясувалося, що квиток треба купувати в кіоску біля автостоянки, недалеко від зупинки», - почала Інна Керусова нову розповідь про початок шляху до оспіваної всіма туристичними агентами, Венеції.

 Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2), фото-13

Їхати цього разу таки довелося "зайцями". Полтавці дуже хвилювалися з цього приводу, утім, незнання італійської та соціального устрою, правил пасажироперевезень у цій країні, таки зіграло свою роль. А от вже в Местре квитки до Венеції купити вдалося. Ближче до опівдня Інна та Олексій вийшли на маленькому автовокзальчику у заповітному місті мрії.

 Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2), фото-14

«Перше, шо викликало дискомфорт - запах. Запах затхлої води впереміш ще бог знає з чим… Перші пів години від смороду наверталися сльози на очі. Вода в каналах брудна, цвіла, багато сміття. Це було розчарування. Але потім ми взяли себе в руки (тих, хто був на Макухівці, Венецією не злякаєш!), через півгодини організм адаптувався і не так хворобливо сприймав той запах, внюхались», - продовжує Інна.

 Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2), фото-15

А от вулички цього дивного міста й справді були дуже красиві: вузькі, обрамлені дивовижною старовинною архітектурою, з безліччю різних крамничок та затишних кав’ярень. Ці вулички тягнулися на десятки кілометрів, спліталися в лабіринти. Потім – з’єднувалися мостами, переходили у проспекти й розчаровували раптовими тупиками. Утім, так тривало недовго…

 Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2), фото-16

«Десь після обіду такі інтимні, такі чарівні, такі затишні вулички почали заповнюватися туристами. Живі потоки текли Венецією у різних напрямках. Вулиці майоріли різнобарв’ям кольорів, відтінків та рас. Нестерпний потік не дозволяв зупинитися й роздивитися те, що привабило увагу, ніс далі. Дихати стало нестерпно важко. Хотілося швидше вибратися з цього лабіринту», - не приховує розчарування Інна.

 Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2), фото-17

Найвідоміша площа Венеції – площа св. Марка – також була людським океаном. Океаном, прямо на березі Середземного моря. Всі штурхалися, пили, їли, палили, смітили й намагалися зробити вдале селфі.

«Я вистояла кілометрову чергу, щоб потрапити у собор Св. Марка. Собор всередині дуже гарний, старовинний, але ота тиша і інтимність, яка притаманна святим місцям, була сплюндрована і спаплюжена галасом, лайкою на різних мовах і метушнею людей», - знову Інна.

 Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2), фото-18

А ще, дивовижно у Венеції те, що тут не зустрінеш звичного міського транспорту: тролейбуса, трамвая й навіть автомобіля. Міським транспортом є кораблики, що курсують між маленькими острівцями, що, власне, й складають саму Венецію. На кожному острові – працюють і живуть люди, кипить торгівля, функціонують дитячі садочки та школи, насаджені парки в яких гуляють з дітьми та собаками. Люди їздять на роботу і в гості, в крамниці і в школи, на вокзали і в аеропорт на кораблях.

 Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2), фото-19

«Вартість найдешевшого квитка – 7 євро. Це – покататися 1,5 години у любому напрямку. Ми обрали кільцевий маршрут – по Гранд Каналу, навколо головного острова, плюс ще 4 сусідні острівці. Ось з корабля таки справді відкрилися неймовірні панорами міста», - розповідає Олексій.

 Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2), фото-20

Але окрім панорами-краєвидів, полтавці не могли не звернути увагу на те, як все навкруги руйнується: фасади будинків – у дірках, все тріскається і сиплеться тинька.

«І от при цьому ловиш себе на думці, що ота вся краса – показна і штучна, несправжня. Наче якась зашкарубла бабця-колишня повія - зробила собі макіяж на обличчі, намалювала губи для туристів, вдягла на зморшки золоту маску й купу прикрас на тіло. Все це тільки для того, щоб дорожче себе продати. Хоча, якщо бути чесною до кінця, насолоду від міста я таки отримала: вже пізно ввечері, коли вулички спорожніли, а Венеція запалала вогниками ліхтарів. Ми сиділи на березі каналу, їли смачну італійську піцу, запивали вином і спостерігали за заходом сонця… », - каже Інна Керусова.

 Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2), фото-21

А вже після 10 вечора полтавці попрощалися з Венецією.

 Мюнхен-Венеція, або 700 км з відкритим ротом! (частина 2), фото-22

«Я їхала втомлена від денної біготні, від спеки, від шуму і запахів, але наповнена різною купою таких суперечливих, але таких живих і таких справжніх емоцій. Дякую, Венеціє, за гарно проведений час, і, напевно, прощавай. О пів на другу ночі без задніх ніг повалилися спати…», - так завершилася розповідь про шалену подорож, про три країни, об’єднані одним велосипедним, драйвовим маршрутом. Утім, Інна та Олексій Керусови обіцяють, що подивують нас ще не однією розповіддю з калейдоскопу своїх дивовижних подорожей. Отож, чекаємо!

Ольга Гладченко

Фото – із особистого архіву родини Керусових

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Венеція #подорож #полтавськітуристи #закордоном #веломандрівки
Оголошення
live comments feed...