09:55, 31 липня 2018 р.
Надійне джерело
Коли у Полтаві можна буде купити продукти за біткоіни, а Україна зможе перейти на криптогривню?
Криптоентузіастка із Полтави у розмові із журналістом 0532.ua розповідає про криптогроші, криптобізнес та криптомайбутнє
Полтавка Юлія Мазура називає себе та своїх колег криптоентузіастами. Близько 2,5 років цікавиться криптовалютами. Вважає, що незабаром людство зовсім відмовиться від використання паперових грошей. Займається проектом, який допомагає запроваджувати криптовалюти у бізнес.
Чому вас зацікавили криптовалюти? Чому іншим варто ними цікавитися?
Все просто. Все у світі цифрується. Сучасні технології змінюють телебачення, медицину, освіту. Гроші – також не виняток. Що таке паперові гроші? У чому їх цінність? У папері, з якого вони зроблені? Ні. Цінність лише у номері, який зазначений на купюрі. У цьому плані грошова одиниця криптовалюти нічим не відрізняється від звичайних, паперових, грошей – кожна має свій унікальний номер. Незабаром прийде час, коли людство взагалі відмовиться від використання паперових грошей. Вже зараз у Європі ви рідко зустрінете людину, яка носить із собою готівку. Все – на картці. Так, поки що це кошти у національній валюті, які лежать на рахунку. Але незабаром криптовалюти зможуть скласти їм реальну конкуренцію.
Але ж про криптовалюти мало інформації. Небагато хто у них розбирається. І чимало людей досі думають, що криптовалюти – це якісь сучасні «піраміди»
Раніше про криптовалюти дійсно було небагато інформації. Коли я зацікавилась, 2,5 роки тому, то дійсно адекватної інформації було небагато. Було, натомість, багато дурниць і міфів. Люди писали про те, що самі не до кінця розуміли. Тому я знаходила більш фахову інформацію у англомовному Інтернеті. Зараз про криптовалюти чув практично кожен. Принаймні, про біткоін – точно. Хоча про нього всі більше дізналися за останні роки, створений він іще 2009-го.
Зараз криптовалюти – давно вже не щось загадкове і незрозуміле. Деякі країни, приміром Японія, вже використовують біткоін як офіційний вид розрахунку у бізнесі. У різний час навіть ходили чутки про створення національної криптовалюти в Україні – криптогривні. Але поки що цього не зробили. Хоча нові криптовалюти з’являються у світі мало не щодня.
Тобто, біткоін не єдиний? Які є ще?
Біткоін – перша, найпопулярніша і найбільш дорога із криптовалют, але далеко не єдина. Сьогодні у світі існує близько 2 тисяч різних криптовалют. Частина із них є похідними від біткоіна, частина – абсолютно самостійними.
Найпопулярніші, окрім біткоіна, - Ethereum, Litecoin , Ripple , Bitcoin Cash, Dash.
Для довідки
Порівняльні ціни на різні види криптовалют (станом на 30 липня 2018 року): Bitcoin – 8154 долари; Ethereum – 461.48; Litecoin – 83.07; Dash – 237.1; Neo – 32.75.
Чому біткоін такий дорогий? Чому ціна на нього так змінюється?
Кількість біткоінів обмежена 21000000. Їх не можна випустити більше, додрукувати, як паперові гроші. Ціна на них формується ринком. А оскільки ринок схильний до емоційних реакцій, тому і ціна змінюється такими стрибками. Наприклад, запровадила Японія біткоін як офіційний вид розрахунку – і його ціна на біржі одразу підскочила, тому що виріс попит. Ввів Китай певні обмеження на розрахунки криптовалютами – і ціна пішла вниз, тому що всі кинулися продавати.
Наскільки популярними є криптовалюти в Україні? Чи використовують їх у бізнесі?
Ми, власне, займаємось запровадженням криптовалют у бізнес-розрахунки. Поки що це не настільки популярно, проте є вже квест-кімнати, у яких можна розрахуватися криптовалютами, є магазин у Київській області, у якому можна скупитися за біткоіни. Мережа заправок WOG також вводила дозвіл на розрахунок криптовалютами у своїй мережі, але зараз вони тимчасово припинили приймати криптоплатежі.
Частина бізнесу поки що насторожено ставиться до цього, тому що в Україні поки що немає закону, який регламентує використання криптовалют у бізнесі. У Верховну Раду навіть вносили кілька законопроектів з цього приводу, проте їх іще не прийняли.
Як тільки держава визначиться із ставленням до криптовалют, вони з’являться у всіх сферах бізнесу і біткоінами (чи іншою криптовалютою) можна буде оплатити покупку продуктів у супермаркеті, розрахуватися у кафе чи заплатити за квитки на відпочинок.
Також у бізнесменів поки що немає чіткого розуміння – що робити із криптовалютою? Між тим, зараз вигідно інвестувати у неї.
Наскільки реально заробити гроші на криптовалюті?
У будь-якій справі вигідно бути першим. Тому ті, хто почав займається інвестуванням у криптовалюти декілька років назад або тільки починають зараз (ще, до речі, не пізно), мають із цього прибутки. Так, я заробляю на криптовалютах. Суму назвати не можу, але прибуток це приносить хороший. Вкладати гроші у криптовалюти справді вигідно, але рекомендовано розглядати це як довгострокову інвестицію, особливо, якщо людина не дуже розуміється в торгівлі. І, також, більш правильно обирати стратегію інвестування у кілька різних валют. Це називається «диверсифікація ризиків».
Наприкінці нашої розмови Юлія Мазура говорить про те, що криптовалюти та сучасні технології змінять цілі галузі. Зникнуть деякі професії, натомість, з’являться нові. Криптовалюти стануть звичними у розрахунках бізнесу і займуть свою частину фінансового ринку. Аби перевірити ці прогнози, ми домовляємось зустрітися через рік – і поговорити про криптовалюти, але вже у реаліях 2019-го року. Хто знає, можливо наступного разу ми будемо розраховувати за каву у полтавському кафе не паперовими, а криптогривнями?
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
11:54, 10 жовтня
16:11, 16 жовтня
11:52, 21 жовтня
12:24, 25 жовтня
1
live comments feed...