• Головна
  • Сумне життя без Інтернету: Краєзнавчий музей тричі не зміг закупити ноутбуки через невірно подані учасниками торгів довідки
16:21, 27 липня 2018 р.

Сумне життя без Інтернету: Краєзнавчий музей тричі не зміг закупити ноутбуки через невірно подані учасниками торгів довідки

 Сумне життя без Інтернету: Краєзнавчий музей тричі не зміг закупити ноутбуки через невірно подані учасниками торгів довідки, фото-1

Нещодавно Полтавський краєзнавчий музей оголосив тендер на закупівлю ноутбуків вартістю 190 тис. 488 грн. Протягом двох місяців замовник тричі не міг закупити ноутбуки, оскільки учасники торгів щоразу подавали довідки у формі, що не відповідала його вимогам. З цієї причини замовник так і не зміг обрати переможця.

«Зазвичай при проведенні закупівель до 200 тис. грн замовники користуються своїм правом самостійно обирати, що їм краще зробити: провести конкурентну допорогову закупівлю або ж укласти прямий договір. Нещодавно ми виявили Замовника, який наполегливо намагається провести саме конкурентні допороги, не дивлячись на те, що у результаті відхилялися усі учасники», – прокоментував дану ситуацію аналітик з моніторингу закупівель Інституту аналітики та адвокації Олександр Довгошей.

Зазвичай участь у торгах приймали 2-3 учасника. У першій закупівлі пропозиція кожного була відхилена через невідповідність вимогам замовника. А саме: ненадання деяких довідок щодо товару і невірне оформлення довідки про учасника. У наступних закупівлях учасники робили помилку в одній й тій же довідці – всупереч вимогам замовника подавали її не у заданій ним формі, а у довільній. Найчастіше у вигляді окремих довідок.

Учасники, приймаючи участь у повторних закупівлях, знову і знову надавали ті ж самі довідки, що і в попередніх випадках. Коли замовник вкотре відхилив їх пропозиції, вони поскаржилися на його упереджені дії та симпатію до учасника , який жодного разу не з’явився на аукціон.

«Оскільки в усіх закупівлях учасники не виконали вимоги Замовника, то вважаємо, що він вчинив правильно – відхилив всі пропозиції і оголошував закупівлю повторно», – доповнив О. Довгошей.

Щоразу учасники не виконували вимогу замовника або через небажання заповнювати форму довідки, або ж через неуважність. При цьому вони втрачали час та кошти, які сплачували за участь у кожному наступному аукціоні.

Після трьох невдалих спроб, Полтавський краєзнавчий музей оголосив ще одну закупівлю. Вимога щодо форми довідки не змінювалася.

«Цього разу на торги зареєструвалися два учасника. Вони були уважні до вимог замовника стосовно оформлення документів, тому схоже, що торги цього разу будуть успішно завершені», – зауважив наприкінці розповіді О. Довгошей.

Наразі у системі наявне рішення замовника щодо обрання переможцем ТОВ «ПРОТЕХ- ІТ-Україна», а отже справа йде до укладання договору з цим учасником.

За матеріалами прес-служби ГО «Інститут аналітики та адвокації».

Також ми дізналися, чому Управління ЖКГ не оголошує тендер на ремонт вулиці Чураївни на Леваді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#електронніторги.Прозорро #закупканоутбуків #довідки #Полтава
Оголошення
live comments feed...