• Головна
  • У Полтаві обговорили питання поводження з небезпечними відходами
12:07, 25 липня 2018 р.

У Полтаві обговорили питання поводження з небезпечними відходами

Обговорили проблеми збору, зберігання та утилізації зіпсованих та відпрацьованих батарейок, люмінесцентних ламп, ртутних батарейок та акумуляторів. Також вирішили перевірити підприємства, які відповідають за поводження з небезпечними відходами на Полтавщині

У Полтавській області щороку набирає обертів питання поводження із небезпечними відходами. Одних лише відпрацьованих батарейок щороку на Полтавщині викидають 17 мільйонів. Це відходи і з приватних територій, і з комунальних установ. Тому одне із завдань керівників області і Департаменту екології Полтавської ОДА в цьому напрямку – обрати оптимальне місце для зберігання такого сміття.

– Нині на Полтавщині немає централізованого сміттєзвалища для відпрацьованих ртутних ламп, батарейок тощо, – розповів директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Ігор Піддубний. – Це значить, що вони в різних районах і містах шкодять ґрунтам і водоймам. Ртуть, наприклад, із середини весни, починає активно випаровуватися і забруднювати повітря. А ним дихають люди, які живуть неподалік від таких небезпечних смітників.

Питання утилізації небезпечних побутових відходів у області теж нині стоїть гостро. На Полтавщині є 3 підприємства, які мають ліцензії на збирання та зберігання таких відходів. 1 з них має ліцензію ще й на оброблення, утилізацію та знешкодження. Але, за словами Ігоря Піддубного, ці установи не звітують перед Департаментом екології по кількості прийнятих і перероблених відходів. Тому також є необхідність перевірки даних підприємств.

– Скільки вони закупили, скільки переробили небезпечних відходів за останні 5 років, де їх утилізували та скільки їх залишилося. Про все це ми у них запитаємо, – пояснив керівник Державної екологічної інспекції в Полтавській області Вадим Осипенко. – Але зробити це зможемо лише наступного року, адже є певна процедура перевірки.

Наприкінці наради учасники визначили також необхідність надіслати запити в різні підприємства та установи, які користуються люмінесцентними і ртутними лампами та батарейками.

— Підприємства, у яких утворюються небезпечнівідходи, повинні передавати їх на утилізацію. На щастя, у нас є такі структури. І вони мають ліцензії на збирання та зберігання небезпечних відходів. Ми хочемо дізнатися, як комунальні установи вирішують питання із відходами, куди вони їх передають. Тоді перевіримо організації таоберемо одну, яка надалі проводитиме утилізацію небезпечних відходів області. Головне, щоб кожен мешканець Полтавщини розумів важливість цього питання. І відносив небезпечні відходи в пункти, які їх приймають і передають для утилізації. Щоб в області не було проблем із екологічним станом, потрібно починати із себе, — підсумував перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#екологія #ртуть #відходи #батарейки
Оголошення
live comments feed...