• Головна
  • Вулицю Соборності (Жовтневу) чекає наймасштабніша перебудова за всю історію (ФОТО)
19:19, 24 липня 2018 р.
Надійне джерело

Вулицю Соборності (Жовтневу) чекає наймасштабніша перебудова за всю історію (ФОТО)

Як все виглядатиме – дивіться фото і коментарі у матеріалі журналістів 0532

24 липня в «Інституті розвитку міста» полтавським журналістам презентували бачення проекту оновлення частини вулиці Соборності та Театральної площі. Пішохідний простір перебудованої вулиці буде безбар’єрним (не буде жодного бордюру).

Також наймасштабніша реконструкція центральної вулиці Полтави передбачає:

  • встановлення ергономічних антивандальних лав з портами USBдля зарядки мобільних телефонів
  • заміну люків на нові з зображенням карти центральної частини міста
  • нові ліхтарі
  • висадку молодих дерев і встановлення на них приствольних решіток
  • облаштування компактних і зручних велопарковок
  • навігаційна система зі стилізованими показниками
  • приведення до єдиного стилю літніх майданчиків кав’ярень, ліквідація великих платформ

Деталі проекту роз’яснив у минулому науковий співробітник Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка, а зараз головний інженер проекту реконструкції Сергій Мурза. За словами пана Сергія, дерева на Соборній доведеться замінити новими, але вони не будуть виглядати жалюгідними маленькими гілочками:

Ми довго дискутували щодо виду дерев, які там висадять, і зійшлися на липах – яка ж Полтава без незрівнянного аромату лип. Тим більше, що липи не жовкнуть в середині літа, як каштани, і не додають зайвої роботи комунальникам. Липи будуть спеціальної селекції – стрункі й з рівною кроною, їх висадять не маленькими гілочками, які нікого не захищатимуть від сонця, а вже високими розкішними молодими деревами висотою до 5 метрів.

За словами Сергія Мурзи, строк «експлуатації» дерев у місті – 60 років згідно ДСТУ, а дерева на Соборності ростуть вже 60-65 років.

Тротуарна плитка і доля бруківки

Бруківку, яка є візитівкою пішохідної частини вулиці Соборності, демонтують. Її або віддадуть на інший об’єкт, або, скоріш за все, вкладуть в іншій частині вулиці, ближче до Білої альтанки, оскільки це частина історії нашого міста. Замість бруківки буде гранітна плитка.

Орієнтовна вартість проекту – 70 мільйонів гривень.

Масштабний проект реконструкції вулиці Соборності, у разі оперативного затвердження у всіх інстанціях і швидкого початку робіт, може закінчитися до кінця 2019 року.

У 2015 році розпочався новий проект «Інтегрований розвиток міст в Україні». В програму увійшли лише 4 українських міста: Чернівці, Вінниця, Житомир та Полтава. Основне завдання проекту — модернізація старого радянського містобудування і створення сучасного європейського планування міст. На думку спеціалістів Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, сильні міста — це сильна країна. Програму фінансує уряд Німеччини у розмірі 4 млн євро й уряд Швейцарії — 1,85 млн євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#проект #реконструкція #ремонт #перебудова #соборності #жовтнева #октябрська #театральна
Оголошення
live comments feed...