• Головна
  • Як успішно дотримуватися періодичного голодування
13:21, 19 липня 2018 р.

Як успішно дотримуватися періодичного голодування

Уявіть собі, якщо у вас був перемикач, здатний збалансувати ваш метаболізм і глибоко очистити організм, не використовуючи дорогі засоби для детоксикації? Виявляється, організм людини має таку функцію. При цьому задіюється геніальний механізм, відомий як автофагія.

"Періодичне голодування" - це дієтичний підхід, який передбачає переходи між періодами їжі та утриманням від неї. У дієтичних колах така система стала надзвичайно популярною останнім часом.

Звичайно, знаменитості стали одними з перших і найбільш відданих прихильників періодичного голодування. Такі відомі особистості, як Кріс Хемсворт, який грає Тора у фільмах Марвел, знаменитий Росомаха Хью Джекман, колишній професійний борець Двейн The Rock Джонсон, Джейсон Кун, професійна зірка покеру, який підкорив деякі з найвідоміших турнірів PokerStars та багато інших присягаються в тому, що періодичне голодування – надзвичайно ефективний спосіб слідкувати за вагою. Так, наприклад, Джейсон Кун не їсть абсолютно нічого протягом перших двох годин після пробудження. Свій день професійний покерист починає з легкого тренування, яке допомагає йому підготувати мозок до напруженого турнірного дня.

 Але популярність серед відомих особистостей – це лише одна з причин популярності періодичного голодування. Більш вагомою причиною стало те, що все більше досліджень показує, що така схема харчування може сприяти зниженню ваги та поліпшенню загального здоров'я.

Звичайно, цей метод не підходить для всіх, особливо для вагітних та тих, хто має такі захворювання, як діабет або порушення харчування. І хоча дослідження є перспективними, залишається з'ясувати, чи може цей тип харчування стати звичкою на все життя, а не тижневим захопленням.

Споживання невеликих кількостей калорій, або повне утримання від їжі в певні може здаватися тортурами для багатьох та навіть загострити й без того складні стосунки, які людина має з їжею.

Привабливість періодичного голодування може бути пов'язана з його простотою, оскільки воно, здається, вимагає менше зусиль, ніж обмеження калорій щодня. До того ж, існують різні підходи до схеми харчування, які різняться за інтенсивністю.

Один з режимів, передбачає харчування протягом обмеженого періодом часу та рекомендує споживати всі ваші калорії в межах від трьох до 12 годин на день, тоді як підхід, відомий як дієта «5: 2», рекомендує їсти від 500 до 600 калорій протягом двох днів тижня і їсти все, що хочеш, протягом решти п'яти днів. Третій, набагато більш суворий тип дієти включає чергування 24 годин голодування (при яких не споживається ніяких харчових продуктів або калорій, що містяться в напоях) з днями, протягом яких можна їсти будь-що в будь-якій кількості.

Для найбільших успіхів, експерти рекомендують вибрати режим голодування, який найкращим чином відповідає вашому стилю життя, стану здоров’я та вашою здатністю голодувати. Наприклад, режим, при якому звичайне харчування чергується з днями повної відмови від їжі, може бути недоречним для когось із активною роботою, яка вимагає ручної праці або роботи, яка зосереджується навколо їжі, наприклад шеф-кухаря.

Продукти, багаті на протеїн і клітковину, дозволять вам почуватися ситими та задоволеними, що важливо, коли калорії суворо обмежені. Здорові жири, тобто такі, що містяться в горіхах та арахісовому маслі, також можуть допомогти втамувати голод, але містять велику кількість калорій навіть у маленькій порції.

До того ж, не варто пірнати з головою в нездорову їжу протягом днів, які не обмежують кількість калорій. Переїдання в звичайні дні може привести до споживання подвійної кількості калорій і звести всі ваші старання в дні голодувань нанівець.

І, звичайно ж необхідно пам’ятати про воду. Під час голодування організм повинен отримувати адекватну кількість води для підтримки його функцій. Також варто уникати напоїв, що містять кофеїн, адже вони також можуть спричинити обезводнення.

Якщо у вас виникають запаморочення, запаморочення, стомлюваність, нудота, головні болі, неуважність або будь-які інші симптоми, які регулярно перешкоджають щоденному функціонуванню, слід негайно припинити голодування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#здоровье
Оголошення
live comments feed...