15:29, 31 жовтня 2012 р.
До Полтави завітав головний терапевт країни
Полтава стала передостаннім містом, куди завітав головний терапевт Міністерства охорони здоров'я України Василь Нетяженко.
31.10.2012 | Опубліковано: 17:10 31.10.2012
На зустрічі з журналістами фахівець розповів про реалізацію пілотного проекту по запровадженню державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.
Загально поширена думка «Чим дорожче лікування, тим краще буде результат», говорить головний терапевт Міністерства охорони здоров'я Василь Нетяженко, не завжди підтверджується практикою. Дієві препарати для гіпертоніків можуть і повинні коштувати доступно. Адже більшість пацієнтів із високим артеріальним тиском належить до такого соціального прошарку, який не може дозволити собі дороговартісне лікування. Тож в Україні впровадили пілотний проект по державному регулюванню цін на лікарські засоби для гіпертоніків. Останній мав на меті підвищити економічну доступність лікарських засобів.
/Василь Нетяженко, головний терапевт МОЗ України
Дуже важко фармацевтичним компаніям змушувати знижувати ціни, так сказати, вольовим рішенням. Це нереально. Миттєво вони десь зникнуть з фармацевтичного ринку. Залишається інше - привести ціни до якогось певного еквіваленту/
Цим еквівалентом, продовжує головний терапевт Міністерства охорони здоров'я, є визначення стандартизації взаємовідносин між фармацевтичною індустрією, дистриб'юторами та аптечної мережею, яка безпосередньо реалізовує лікувальні препарати пацієнтам.
/Василь Нетяженко, головний терапевт МОЗ України
Якщо коштує, собівартість однієї упаковки ліків 100 гривень, то дистриб'ютор робить націнку не більше 10%, а торгівельна мережа - не більше, ніж 25%. Таким чином, ціна на препарати не може бути збільшена більше, ніж на 35%/
За статистикою, лише 15% людей, які страждають підвищеним тиском, звертаються до лікарів. Причини такої пасивності пояснюються тим, що гіпертоніки не приділяють належної уваги своєму здоров'ю, а також відсутністю достатніх коштів для лікування. Інша проблема, говорить головний терапевт Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Іван Шумейко, виникає на етапі отримання рецепту від лікаря. Багато хто з пацієнтів не приділяє цьому документу великого значення, а дарма.
/Іван Шумейко, головний терапевт ГУ охорони здоров'я Полтавської ОДА
Дуже важко перебороти цю психологію. Отримав щось на папірці, десь купив в аптеці, лікується, то вона завжди вважає те, що на початку розмови говорив Василь Захарович: «Чим дорожче я лікуюсь, тим краще результат лікування». І тут досить велика помилка/
Після впровадження пілотного проекту державного регулювання цін на ліки для осіб з гіпертонічною хворобою фахівці очікують збільшення числа пацієнтів з сьогоднішніх 15 до 30%. Щоб гіпертоніки не займалися самолікуванням, а стежили за своїм здоров'ям та артеріальним тиском.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, Вчора
19:00, Вчора
19:00, Вчора
19:00, Вчора
19:00, Вчора
live comments feed...