17:12, 19 липня 2018 р.
У Полтаві за п’ять годин обговорили всі кроки до створення ОСББ
Вчора в офісі ГО «Нова Полтава» пройшов Форум взаємодії «Pro ОСББ», де полтавців вчили створювати та управляти об’єднаннями багатоквартирних будинків. Спочатку, враховуючи масштаб запланованої події та насичену програму, його хотіли провести на відкритому повітрі, але погода внесла свої корективи. Тому, довелося обмежитися одним приміщенням. Але й цього вистачило, щоб розбити офіс на кілька різнопланових локацій, де одночасно можна було прослухати лекцію запрошених з різних куточків України фахівців, обговорити з представниками банків особливості оформлення теплих кредитів та систем відеонагляду за будинками, поспілкуватися зі страховиками.
Форум відкрила координатора ГО «Нова Полтава» Юлія Городчаніна.
Він працював у трьох окремих частинах. Під час першого полтавцям розповіли про законодавче підґрунтя у сфері функціонування ОСББ. Голова Харківського ОСББ «Альма-центр» Юлія Самойлова поділилася власним досвідом з полтавцями, адже саме у Харкові створили перше в Україні ОБСС у 1992 році.
Але така новація не набула популярності серед містян до 2015 року, який ознаменувався внесенням пакету реформ до українського законодавства. Тоді почався новий сплеск у створенні ОСББ по всій Україні. На тепер, останніми доповненнями до цього пакету реформ є:
- Зміна статусу членів ОСББ. Зараз ними є співвласники багатоквартирних будинків.
- Балансоутримувач – скасований!
- Загальні збори також скасовано. Все вирішується на кворумі.
- Прибудинкова територія (земля) знаходиться у власності співвласників будинку.
- Спосіб голосування – за рішенням співвласників!
- Співвласники мають доступ до реєстру майнових прав.
- Для реєстрації нового ОСББ потрібен лише ріелтор або нотаріус.
Управління ОСББ – справа не така вже й проста. Потрібно навчатися. З усіх присутніх слухачів не більше десяти полтавців мали відповідні сертифікати на управління будинками. Як розповіла Ольга Максименко з Києва, за останні шість років не вдавалося набрати жодної групи менеджерів-управителів ОСББ. Але цього року вже з 16-ма вишами підписані домовленості про навчання управителів ОСББ. Курс складає 72 години.
У двох інших частинах учасників форуму знайомили з можливостями для підвищення ефективності діяльності ОСББ та успішними практиками управління ними від самих полтавців. Своїм досвідом поділилися голова правління ОСББ «Полюсна, 10» Ніна Науменко, Олег Зима, який керує ОСББ «Першотравневе 13А» та Богдан Лис , який очолив ОСББ «В.С.Є».
Мріє створити ОССБ і Наталія Величко. ЇЇ багатоквартирному будинку, який зараз знаходиться на балансі ЖЕО2, вже 20 років. Він практично повністю зруйнований. Ідею створити ОСББ жінка запропонувала сусідам ще три роки тому, але перспективи в цьому вони не побачили. Нещодавно ЖЕО підняло тарифи на свої послуги і люди змушені платити більше за ті послуги, які їм фактично не надаються. Більша частина мешканців будинку - молодь. Вони вже почали обдумувати таку перспективу, в той час пенсіонери не готові їх підтримати. Натомість, матір співрозмовниці створила у мікрорайоні Алмазний успішне ОСББ. І тепер всі жителі будинку платять за комунальні послуги лише 300 грн в місяць. Історію її успіху читайте зовсім скоро на сайті.
Юлія Самозвон.
Також ми дізналися, як заощадити до 30% на опаленні будинку, не втративши при цьому у комфорті.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
06:50, 27 серпня
00:08, 27 серпня
06:50, 27 серпня
06:50, 27 серпня
06:50, 27 серпня
live comments feed...