• Головна
  • Не дай себе ошукати або кілька лайфхаків, як отримати у лікарнях безкоштовні медикаменти
18:30, 19 липня 2018 р.

Не дай себе ошукати або кілька лайфхаків, як отримати у лікарнях безкоштовні медикаменти

Відповідно до наказу МОЗ №509, лікарні мають щотижнево розміщувати інформацію про залишки ліків та медвиробів на сайтах обласних департаментів охорони здоров’я. Для зручності можна використовувати ресурси www.eliky.in.ua. розміщується зведена інформація по регіонам, що приєднались до ініціативи.

Що робити, якщо потрібної інформації не вдалося знайти?

На питання, що робити пацієнту у випадку відсутності інформації на вищезазначених ресурсах або її неактуальність через давність розміщення, відповів Євген Гончар – експерт спільного проекту “Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ”, який реалізує Центр Ейдос запідтримки програми U-Lead з Європою. Експерт зазначив, що в такому разі пацієнту необхідно зробити запит на публічну інформацію:

“Для зручності можна використовувати ресурс Доступ до правди. До інформації прозалишки ліків не може бути обмежено доступ, адже вони були придбані за бюджетнікошти. Загалом публікація інформації про наявність препаратів допоможе зняти безлічкорупційних схем, які існували донині у лікарнях, та допоможе пацієнту краще планувати

бюджет свого лікування, розуміючи, що лікарня має частину ліків, за які не потрібноплатити”.

Скільки всього грошей витрачають на закупівлю медпрепаратів?

Для розуміння цифр, загальний об'єм фармацевтичного ринку України в 2017 році складавблизько 63 млрд грн. З них ліків на 5,9 млрд грн було закуплено Міністерством охорониздоров’я, на 4,3 млрд грн – державними та комунальними медичними закладами, на 53,6млрд – через аптеки. Щодо останньої суми, то частину у розмірі 1,72 млрд грн компенсувала держава у рамках програми “Доступні ліки”. Додатково держава компенсувала покупкуінсулінів на суму 339 млн грн.

Таким чиноммільярди гривеньвитрачається на закупівлю лікарських засобів тавідшкодування їх вартості. Тому кожен пацієнт може скористатися своїм правом набезкоштовне лікування.

Читайте також, чому полтавці купляють медикаменти з недоведеним терапевтичним ефектом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медикаменти #Полтава #безкоштовніліки
Оголошення
live comments feed...