• Головна
  • Година додаткових питань і 20 хвилин на голосування: на сьогоднішній бюджетній комісії депутати намагалися реабілітувати вчорашній «зрив»
14:20, 19 липня 2018 р.

Година додаткових питань і 20 хвилин на голосування: на сьогоднішній бюджетній комісії депутати намагалися реабілітувати вчорашній «зрив»

Година додаткових питань і 20 хвилин на голосування: на сьогоднішній бюджетній комісії депутати намагалися реабілітувати вчорашній «зрив», фото-1

Сьогоднішня бюджетна комісія таки відбулася, хоча у кулуарах міської ради ходили чутки, що її може очікувати доля вчорашньої попередниці. На щастя, з певним запізненням, але необхідний кворум депутатів зібрався. До нових її членів додався депутат Сергій Литвиненко, а проігнорували обговорення важливих для міста питань Андрій Матковський, Віталій Павлій та Андрій Соколов.

Година додаткових питань і 20 хвилин на голосування: на сьогоднішній бюджетній комісії депутати намагалися реабілітувати вчорашній «зрив», фото-2

Спочатку розглянули питання, які не були внесені до сьогоднішнього порядку денного, але плануються вноситися на наступні комісії. Зокрема, депутат від СДП Олександр Шамота різко висловився стосовно надання восьми МАФам адрес у різних точках Полтави. Свого часу суддя Октябрського районного суду М.Материнко узаконила такі споруди і легким «розчерком пера» зробила їх стаціонарними. Тепер,  О.Шамота вніс пропозицію про скасування цього рішення. Більшістю голосів його ініціатива не була підтримана. Натомість включили до порядку денного наступної комісії питання про те, щоб змусити підприємців, які зареєстровані не в Полтаві, але тут ведуть свій бізнес, платити податки по місцю діяльності. Зокрема це стосується компанії «АТБ» та тампонажного управління «Укрнафта», яке зараз хочуть приєднати до філіалу в Івано-Франківській області.

Під час розгляду порядку денного  було чимало гострих моментів. Найбільш скандальними виявилися 4, 5 і 6 питання, які стосувалися продажу комунального майна міста по вулиці Гончарова та на Половках. Спочатку О.Шамота запропонував взагалі виключити їх з порядку денного, бо рішення по них були підготовлені неналежно і пізно виставлені на сайт для проведення аукціону, як і ціна на нерухоме майно. Також чимало запитань виникло стосовно того, що в рішенні про продаж частини споруди по вул.Половка 68 не вказано, що продається не цілий будинковий комплекс, а лише окреме приміщення. Більшістю депутатських голосів цю пропозицію також відхилили.

Година додаткових питань і 20 хвилин на голосування: на сьогоднішній бюджетній комісії депутати намагалися реабілітувати вчорашній «зрив», фото-3

Нелегко прийшлося і начальнику управляння житлово-комунального господарства С.Сінельніку, який звернувся до депутатів з проханням внести зміни до програми розвитку житлово-комунального господарства міста і виділити на ремонт доріг та інших об’єктів ще близько 25 мільйонів гривень. Депутати Д.Сенчакович та О.Шамота різко розкритикували таке на їхню думку марнотратство, та вимагали чітких звітів по кожному відремонтованому об’єкту. На захист С.Сінельніка став голова постійної комісії Г.Сахно, зауваживши що дефіцит коштів може  призвести до саботажу з ремонтом полтавських доріг, а важка техніка не вийде на вулиці міста. Тому, голосування за виділення 20 млн. гривень на підтримку міського тролейбусного парку проходило вже не так напружено. Хоча деякі депутати покидали тимчасово залу засідання комісії, таким чином висловивши певну незгоду з тим, що там відбувалося. Окрім цього проголосували за передачу у комунальну власність міста 5-ти житлових будинків.

Депутат міської ради Д. Сенчакович знову порушив питання про впровадження заходів щодо візуалізації міського бюджету за допомогою порталу «Відкритий бюджет» згідно підписаним меморандумом між центром «Ейдос» та міською радою. Начальник бюджетно-фінансового управління Т.Чумак мала на це свою думку, зауваживши, що міська влада вже працює з цим порталом, але поки що не використовує максимум його послуг. Питання про те, як розширити спектр послуг програми і зробити звіти про витрати міського бюджету прозорішими, вирішили відправити на доопрацювання.

Ще одним додатковим питанням, за яке не голосували, стало виділення 14 мільйонів гривень на реконструкцію міських парків та скверів. Зокрема, на парк ім.І.Котляревського, де не так давно розмістили Алею героям АТО, документи готові. Тому з нього і має початися реконструкція. На черзі – парки на Рибцях, Вороніно, Половках та в інших частинах Полтави і при місті. Документи на них знаходяться в стадії розробки.

Після того, як обійшли всі «підводні камені», депутатам знадобилося не більше 20 хвилин, щоб проголосувати за 20 питань порядку денного.

Юлія Самозвон.

Також читайте, чому вчора не відбулася комісія з питань місцевого самоврядування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#комісія #бюджет #голосування #міськарада
Оголошення
live comments feed...