• Головна
  • У Полтаві директорів шкіл навчали, як на практиці зробити школу енергоефективною
17:15, 16 липня 2018 р.

У Полтаві директорів шкіл навчали, як на практиці зробити школу енергоефективною

Освітяни зі всієї України вчилися реалізовувати екологічні проекти

Як знайти гроші та залучити спонсорів, де брати відповідальних виконавців і партнерів, та основне – за що братися в першу чергу на шляху до енергоефективності навчального закладу? На всі ці питання директори українських шкіл отримали відповіді під час тренінгу у Полтаві.

14 - 15 липня директори шкіл з усієї України зустрілися у Полтаві на заході «Зелені проекти для шкіл». Протягом 2 днів вони вчилися реалізовувати власні екологічні проекти у своєму закладі.

Організаторами заходу стала громадська організація «Еколтава» та Корпус Миру США в Україні

     –Ми побачили великий інтерес до теми тренінгу. Освітяни не лише з Полтавської області, а й Сумщини, Краматорська, Охтирки та Херсону захотіли самостійно реалізовувати проекти у своєму закладі. Всі мають різний досвід у проектному менеджменті, але однакові проблеми з дорогою енергією. І їх треба вирішувати на прикладі кожного закладу, - розповіла менеджерка з комунікацій «Еколтави» - Маргарита Мостова

Окрім теорії, учасники змогли розрахувати енергоспоживання свого закладу за рік,  та користуючись порадами тренера, з’ясувати на скільки їх школа розумно споживає енергію. Тренер – Андрій Мартинюк, експерт з 20-ти річним досвідом реалізації міжнародних проектів, пов’язаних з енергією наголошує:

        –Сучасні заклади освіти мають стати піонерами та прикладами енергоефективності та енергозбереження, за якими послідують і інші сектори споживачів енергії в Україні, підкреслює експерт.

Організатори наголошують, сьогодні українські громади мають невідкладно вирішувати питання раціонального використання теплової та електричної енергії. Саме навчальні заклади мають спроможність та всі механізми аби невідкладно почати впроваджувати проекти у секторі енергоспоживання. Окрім збереження енергії та модернізації освітніх закладів, великий потенціал мають проекти з відновлюваної енергетики: сонячні станції та колектори, а також біомаса. Кожен проект потребує якісних прорахунків та планів для його окупності та ефективності. В цих питаннях школам можуть допомогти громадські організації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#еколтава #енергоефективність #освіта #школи #енергозбереження
Оголошення
live comments feed...