• Головна
  • Гриневич пообіцяла підтримати розумних та винахідливих полтавців за рахунок нового фонду
14:50, 12 липня 2018 р.

Гриневич пообіцяла підтримати розумних та винахідливих полтавців за рахунок нового фонду

Для полтавських розробників, науковців, винахідників та раціоналізаторів має нарешті наступити період «відлиги». Після довгих суперечок Уряд нарешті ухвалив створення Національного фонду досліджень, який матиме за мету підтримувати українських науковців на грантовій основі.

Гриневич пообіцяла підтримати розумних та винахідливих полтавців за рахунок нового фонду, фото-1

Таку пропозицію внесла міністр освіти і науки Лілія Гриневич. Вона підкреслила, що в усіх розвинених країнах існують грантові інституції, завданням яких є підтримка на грантовій основі проектів найкращих досліджень і розробок на умовах відкритих конкурсних відборів. Ухваленим рішенням передбачається, що діяльність Фонду спрямовуватиметься безпосередньо Кабінетом Міністрів України. Кошти Фонду формуватимуться за рахунок коштів державного бюджету, добровільних внесків, зокрема й іноземних донорів, а також інших не заборонених законодавством коштів: «В Україні досі не існувало інституції, яка могла б надавати гранти на дослідження і розробки на умовах відкритих конкурсів і незалежно від відомчих ознак. Така штучна сегментація наукової сфери обмежує не лише наукову конкуренцію, алей можливості міжвідомчої кооперації. Адже МОН, наприклад, не має права фінансувати діяльність установ НАН, так само як і НАН не має можливості спрямовувати передбачені на її діяльність кошти до університетів», – зазначила міністр.

Фонд розпочне роботу з початку наступного року. Кошти розподілятимуться шляхом надання індивідуальних, колективних та інституційних грантів науковцям.

Читайте також, навіщо українські науковці заборонили використовувати азбест у будівництві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#наука.міністрЛіліяГриневич #фонд #гранти.підтримка
Оголошення
live comments feed...