• Головна
  • «Полтавську воду можна пити з крану та не кип’ятити. Вона перевірена за 26-ма показниками» - Водоканал
13:00, 8 липня 2018 р.
Надійне джерело

«Полтавську воду можна пити з крану та не кип’ятити. Вона перевірена за 26-ма показниками» - Водоканал

«Полтавську воду можна пити з крану та не кип’ятити. Вона перевірена за 26-ма показниками» - Водоканал, фото-1

У Полтававодоканалі прозвітували, що питна вода з місцевих кранів продовжує залишатися чи не найякіснішою в Україні. Незважаючи на практично повну зношеність міської системи водопостачання.

«Питна вода для потреб жителів полтавського регіону видобувається з 18артезіанських свердловин глибиною від 400 до 800 метрів. Це той водоносний горизонт, який захищає від зовнішнього забруднення.Всі свердловини п’яти водозаборів підприємства регулярно перевіряються набактеріологічне на хімічне забруднення. Для цього кожного тижня спеціалісти лабораторії виїжджають у різні куточки Полтави та сусідніх районів, де є мережа питної води «Полтававодоканалу». Забори води попередньо погоджені з колегами із санепідемстанції.Крім того, у теплу пору року відбувається повний хімічний аналіз води зі свердловин» – зазначає начальник хімбаклабораторії підприємства Влада Курішко.

«Полтавську воду можна пити з крану та не кип’ятити. Вона перевірена за 26-ма показниками» - Водоканал, фото-2

Моніторинг води у свердловинах протягом багатьох років свідчить: склад полтавської води за органолептичними, бактеріологічними та хімічними якостями відповідає вимогам ДСанПіНу.

Але нашому водоканалу більше 100 років і якість самих труб на деяких ділянках залишає бажати кращого. Тому раніше для знезараження до водогону додавали рідний хлор, а зараз – гіпохлорид. Він більш безпечний і, до того ж, використовується в мінімальних дозах і з профілактичною метою.Хоча такий метод знезараження води критикується в усьому світі, проте від нього не відмовляються.

«Полтавську воду можна пити з крану та не кип’ятити. Вона перевірена за 26-ма показниками» - Водоканал, фото-3

Періодично збільшується кількість показників, за якими спеціалісти перевіряють питну воду у хімбаклабораторії. Сьогодні їх 26 Серед іншого аналізуються запах, колір, мутність, вміст амонію, нітратів, нітритів, заліза, хлоридів, фтору та інших компонентів.

«Наша вода практично ідеально збалансована за мінеральним складом. Воду з водогону можна пити некип’ячену. Але якщо ви сумніваєтеся в якості магістральних труб – поставте фільтри для механічного очищення. Вони звільняють воду від сторонніх домішок у вигляді піску, глини, іржі та колоїдних з’єднань»– додає Влада Курішко.

Додам, що кілька днів тому у Київводоканалі повідомили, що в Україні спостерігається дефіцит хлору. Його нестача може вплинути на якість води у водогонах по всій Україні. Чи зачепить проблема Полтаву, поки-що невідомо.

Також показники за воду можна тепер передавати через популярні мессенджери.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтававодоканал.якістьпитноїводи #перевірка
Оголошення
live comments feed...