• Головна
  • Посібник для полтавських незаміжніх красунь, або що робити для того, щоб на святі Івана Купала знайти свою долю
11:35, 6 липня 2018 р.

Посібник для полтавських незаміжніх красунь, або що робити для того, щоб на святі Івана Купала знайти свою долю

Посібник для полтавських незаміжніх красунь, або що робити для того, щоб на  святі Івана Купала знайти свою долю, фото-1

Вже цього вечора будемо святкувати найколоритніше літнє свято – Івана Купала. З давніх-давен воно було пов’язане з різними ритуалами, обрядами, звичаями та традиціями. Журналісти «Полтава 0532» більш ніж впевнені, що ви ще їх не забули, а якщо деякі й забули, ми вирішили вам їх нагадати. Бо ж це чи не єдиний день у році, коли можна здійснити найзаповітніше бажання, знайти своє покликання та справжнє кохання. Отож, що треба і чого не треба робити цього вечора:

1. Купатися зранку і після заходу сонця у відкритій водоймі

Посібник для полтавських незаміжніх красунь, або що робити для того, щоб на  святі Івана Купала знайти свою долю, фото-2

Цього дня прийнято очищувати душу, позбуватися тілесних і душевних захворювань водою, а саме купанням у річках і ставках. Проте, варто бути дуже уважним, адже цього дня активні всі сили природи і купальників може потягти на дно водяний. Особливо, якщо перед зануренням добре відсвяткувати цю подію з оковитою. Тому, заради власної безпеки, не заходьте далеко у воду і раптом що - відразу кличте на допомогу! На березі цього дня вас точно почують.

2. Стрибати через вогнище

Посібник для полтавських незаміжніх красунь, або що робити для того, щоб на  святі Івана Купала знайти свою долю, фото-3

Романтична давня традиція. Вважалося, що якщо вогонь не зачепить людину, то вона рік житиме у щасті і здоров’ї. А якщо закохані перестрибнуть через багаття і не розімкнуть рук, то бути їм все життя разом.

3.Пускати на воду вінки

Посібник для полтавських незаміжніх красунь, або що робити для того, щоб на  святі Івана Купала знайти свою долю, фото-4

Незаміжні дівчата цього дня плели вінки і пускали на воду. Якщо вінок тонув, то дівчині не варто було розраховувати на вірність обранця. Якщо плив далеко – значить свою долю вона знайде в далекому краї. А якщо приставав до берега – значить вийде за коханого зі своїх країв. Але не скоро. Принаймні, не цього року.

4. Замовляти віщий сон

У ніч на Івана Купала молоді спати було не прийнято. Але хто цього не дотримувався, міг замовити у ніч віщий сон. Для цього потрібно було 9 лугових трав зі спеціальним замовлянням покласти під подушку. Вночі мав приснитися коханий.

5. Заготовляти  квіти-обереги

Зібрані цього дня квіти господині сушили і берегли як обереги від усіх хвороб та захист від нечистої сили.

6. Шукати цвіт папороті

Випробування не для слабкодухих. Її шукали лише найсміливіші люди. Вважалося, що опівночі цвіт папороті з'являється тільки на декілька секунд і одразу ж зникає. У того, хто знайде чаклунську рослину, збудуться всі бажання, він буде щасливим, здоровим і багатим.

7. Обряди, що допомагали жінкам швидше виходити заміж

Існувало кілька обрядів, які мали допомогти дівчатам швидше вийти заміж. Від найпростіших до практично неможливих. Найпростіший – обійняти дерево, зробити йому невеликим символічний подарунок у вигляді стрічки чи іншої прикраси і попрохати допомогти влаштувати особисте життя. Більш складний – роздягнутися догола (що при великій компанії вже є неабияким екстримом) і оббігти житнє поле (для Полтавщини і варіант з пшеничним полем підійде). Після цього в дівчину уві сні мав закохатися раніше обраний нею хлопець і вона отримували від нього пропозицію руки і серця.

Посібник для полтавських незаміжніх красунь, або що робити для того, щоб на  святі Івана Купала знайти свою долю, фото-5

Будете дотримуватися цих традицій чи ні, але не забувайте про головний сенс магічного свята – глибокий зв'язок з природою. Ставайте ближчими до неї з рідними,друзями, колегами і просто незабутньо проведіть літо, бо ж його перша половина уже минула і часу на розваги залишилося не так і багато.

Юлія Самозвон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ІванаКупала #традиціЇ.обряди #Полтава
Оголошення
live comments feed...