10:57, 6 липня 2018 р.
«Блакитні каски» і механізм «малих кроків»: у Полтаві обговорили план деокупації Донбасу
Полтавська робоча група при Громадській раді МВС України обговорила проект документу щодо повернення окупованих Росією територій Донбасу
5 липня у Полтаві громадськості представили проект документу «Стратегія деокупації та реінтеграції окупованих територій Донбасу на основі МЕХАНІЗМУ «МАЛИХ КРОКІВ». Учасники полтавської робочої групи Громадської ради при МВС в цілому схвалили документ, свої пропозиції щодо окремих пунктів вони нададуть до Громадської ради при МВС, вони будуть враховуватися під час підготовки законопроекту.
Сам План деокупації Донбасу «Механізм малих кроків», серед іншого, містить такі тези:
1. Україна несе на собі весь тягар цієї неоголошеної війни . За даними МВС на тимчасово неконтрольованих територіях Луганської та Донецької областей під виглядом воєнізованих формувань ДНР і ЛНР – так званого Донецького і Луганського другого військового корпусу – розташовується 8 армія Південного військового округу РФ. Вона складається з кадрових військовослужбовців РФ, найманців і частини місцевого населення. Особовий склад цих сил на окупованій території становить 35 тис. чоловік. В їхньому арсеналі: 478 танків, 848 бронемашин, 750 артилерійських систем і мінометів, 208 реактивних систем залпового вогню, 363 протитанкових засобів, 419 засобів протиповітряної оборони. Кількість танків в армії ДНР / ЛНР більше, ніж у Великобританії! І сепаратисти не купили цю зброю в захопленому в Донецьку магазині «Воєнторг», воно було передислоковано зі сторони РФ.
2. Сьогодні «Мінський протокол» в значній мірі відробив закладений в нього потенціал і не відповідає порядку денному . «Мінські домовленості» виходять за межі правового поля України і в нинішньому форматі не можуть бути ратифіковані Парламентом України. Разом з тим, вони використовуються РФ для політичних спекуляцій на міжнародному рівні. Ключовим недоліком «Мінського формату» також є відсутність цілісного бачення вирішення конфлікту.
3. Необхідно визначити новий формат, який буде легітимний з точки зору міжнародного права. Ми пропонуємо Стратегію деокупації і реінтеграції окупованих територій Донбасу на основі МЕХАНІЗМУ «МАЛИХ КРОКІВ»
Розробники стратегії передбачили такі «малі кроки»:
- Вибирається й узгоджується окрема ділянка (район) окупованих територій Донбасу, на якому супротивні військові формування відводяться за обумовлену лінію – створюється демілітаризована зона безпеки.
- Спеціальна міжнародна миротворча місія і Державна прикордонна служба України беруть під свій контроль зазначену ділянку території і її межі.
- В межах звільненої території силами органів юстиції України проводиться підготовка до виборчого процесу і подальшим проведенням місцевих виборів відповідно до українського законодавства.
- На території реінтегрованої ділянки відновлюється робота всіх державних інститутів і правоохоронних органів України.
- Починається процес реінтеграції, розмінування окупованих територій та усунення техногенних і екологічних катастроф.
- Починається процес відновлення соціально-економічної інфраструктури : доріг, мостів, установ, підприємств.
Повністю План деокупації Донбасу можна переглянути за посиланням на сайті Міністерства внутрішніх справ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:21, 5 грудня
10:32, 3 грудня
09:16, 7 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...