• Головна
  • Полтавців запрошують на безкоштовний показ фільму
09:50, 4 липня 2018 р.

Полтавців запрошують на безкоштовний показ фільму

5 липня о 18:30 у кінотеатрі «Wizoria» (РК «Колос»)покажуть фільм про примусову депортацію українців із території Надсяння (Закерзоння) «Евакуйовані назавжди». Вхід — вільний.

Це художньо-документальна, історична стрічка про українців, насильно виселених зі своїх етнічних земель — території Закерзоння (Надсяння, Північна Лемківщина) у 1945-46 роках.

Картина змальовує долю селян, які поселилися у Терновиці (Івано-Франківська область) та були активними вірянами переслідуваної на той час Української Греко-Католицької Церкви.

Перша частина носить назву «Евакуйовані назавжди», друга— «Переслідувана правда».

За словами авторів, мета проекту — збереження пам’яті про національну та духовну ідентичність українців.

Ця стрічка має на меті зберегти пам’ять про ті роки, коли за наказом польської та радянської влади десятки родин змушені були покинути рідну домівку і оселитись на Франківщині, у селі Терновиця. Зважаючи на те, що свідків тих подій стає щораз менше, адже це люди поважного віку, автор вважає своїм обов’язком зібрати свідчення та передати їх світові, —розповідає ідейний натхненник фільму, отець Іван.

Режисерка Любов Терлецька, для якої це творчий дебют, поєднала документальні кадри, інтерв’ю і постановочні кадри. Режисер хоче показати почуття, які тоді переживали депортовані.

Працюючи над фільмом, вона керувалась принципом, що справжню історію повинні розповідати очевидці подій, які на власні очі бачили біль та страждання своїх односельчан, змушених під тиском тоталітарного режиму покинути рідну землю.

— Найбільші труднощі, з якими зіткнулись — маленькі технічні можливості. Фільм створений на зібрані нами кошти, а невеликий бюджет не може дозволити все, що задумується. Ми бачили це так, а виходити потрібно було з того, що є, — зазначила Любов Терлецька.

У другій частини фільму його творці покажуть тодішнє життя підпільної УГКЦ. Зараз вони не тільки шукають кошти для нової кінострічки, а й запрошують до співпраці депортованих українців Закерзоння.

Продюсер Сергій Устюков розповів, що фільм хочуть бачити не тільки у нас. Етнічні українці звертаються зі всіх куточків світу, просять про показ і тому вже зараз фільм перекладається англійською.

Організатори події у Полтаві — парафія Пресвятої Трійці УГКЦ у Полтаві, інформаційна агенція Syla.news , ГО «Save Poltava» та кінотеатр «WizoriaPoltava».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фільм #депортація #виселення #показ #репресії
Оголошення
live comments feed...