• Головна
  • За відкликання депутатів у Полтаві зібрали вже «десятки тисяч підписів»
08:03, 29 червня 2018 р.
Надійне джерело

За відкликання депутатів у Полтаві зібрали вже «десятки тисяч підписів»

Наступного тижня зібрані підписи мають передати у міську ТВК

12 червня у Полтаві розпочали процедуру відкликання шістьох депутатів ради. Позбавити депутатського мандату можуть Оксану Деркач, Тимофія Гайового, Володимира Корнійчука та Івана Діденка («Рідне місто»), Ярослава Мартинюка («СДП») та Світлану Бондарєву («Самопоміч»).

Після проведення зборів ініціативної групи у місті почали збір підписів. Тривати він має двадцять днів. Ми зателефонували до одного із ініціаторів відкликання, так званих, «депутатів-зрадників» - Олександра Шамоти, голови фракції Соціал-демократичної партії у міській раді, щоб дізнатися – як довго і скільки всього збиратимуть підписи у Полтави.

-Завершення процедури збору підписів – 4 липня. Проте ми вже зараз готуємо документи, необхідні до подачі у ТВК. По кожному депутату, якого ми хочемо відкликати, потрібно зібрати не менше 1729 підписів. Цифру, яку вже вдалося зібрати, ми не розголошуємо, проте можу сказати, що рахунок пішов вже на десятки тисяч! – повідомив Олександр Шамота.

Підписи за відкликання збирають члени ініціативної групи. Роблять це також у вуличних наметах та на офісах політичних партій, які відкликають своїх депутатів. Підписатися за відкликання може будь-який мешканець міста, який прописаний у Полтаві.

Після завершення процедури збори підписів листи із ними передадуть до територіальної виборчої комісії. Там у 20-денний термін перевірять не менше 10 відсотків підписів та дадуть висновок – чи достатньо кількості для відкликання. Потім звернуться до партій, від яких обиралися ці депутати. Партії проведуть зїзди, під час яких приймуть рішення про відкликання/не відкликання депутатів. І вже після цього у 5-денний термін ТВК має прийняти рішення про припинення повноваження і визнання обраними наступними за списком кандидатів.

Нагадаємо, депутати, яких можуть відкликати, зібрали прес-конференцію у міській раді і пояснили – чому не вважають себе зрадниками. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#відкликання #міськрада #шамотаолександр #депутати #збірпідписів
Оголошення
live comments feed...